صفحه اصلی » اقتصادی » ذخایر آب سدهای استان در پایان سال آبی به 210 میلیون مترمکعب رسید/ تنها 15 درصد از ظرفیت سدهای استان پر شده است

آخرین وضعیت ذخایر سدهای بزرگ استان اصفهان:

ذخایر آب سدهای استان در پایان سال آبی به 210 میلیون مترمکعب رسید/ تنها 15 درصد از ظرفیت سدهای استان پر شده است

مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: در پایان سال آبی مجموع ذخیره آب سدهای بزرگ استان اصفهان به 210میلیون مترمکعب رسید.

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۰ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۳۱

به گزارش صاحب نیوز؛ احسان الله امینی با اشاره به آخرین وضعیت ذخیره آبی شش سد بزرگ استان اصفهان، اظهار کرد: ذخیره سد مخزنی زاینده رود با ظرفیت نرمال یک میلیارد و 239 میلیون متر مکعب امروز به 176 میلیون مترمکعب رسید.

وی با بیان این که ذخیره آبی سد زاینده رود نسبت به سال گذشته 23درصد کاهش داشته است، ادامه داد: در مقایسه با بلندمدت (۵۰ سال)، ذخیره آب این سد 76 درصد کاهش یافته است.

مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان به وضعیت سد گلپایگان اشاره کرد و گفت: این سد در حال حاضر 6.23 میلیون مترمکعب آب ذخیره داشته است و حجم آن نسبت به سال گذشته در مدت زمان مشابه هفت درصد افزایش و در مقایسه با بلند مدت 46 درصد کاهش نشان می‌دهد.

وی افزود: ذخیره سد قره‌آقاچ سمیرم به 28 .18میلیون مترمکعب رسیده است.

امینی با بیان این که ذخیره سد حنای سمیرم تا امروز به 3.42میلیون مترمکعب رسیده است، تصریح کرد: حجم این سد در مدت مشابه سال گذشته 15درصد و در مقایسه با بلند مدت 57درصد کاهش ذخیره آبی دارد.

مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان ادامه داد: سد خمیران در تیران و کرون تا امروز 1.90 میلیون مترمکعب ذخیره آبی داشته است و ذخیره این سد نسبت به سال گذشته 18درصد کاهش داشته است.

امینی افزود: سد باغکل واقع در خوانسار نیز هم اکنون کمتر از یک میلیون مترمکعب آب دارد و  بر این اساس حجم آبی سد باغکل در مقایسه با سال قبل 18درصد افزایش و نسبت به میانگین بلند مدت 44 درصد کاهش نشان می‌دهد.

مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به این که میزان پرشدگی سدهای استان 15درصد است، خاطر نشان کرد: بررسی وضعیت سدهای استان نشان می‌دهد که میزان پرشدگی سدها نسبت به میانگین بلند مدت با کاهشی معادل 73درصد مواجه بوده است.

وی یادآور شد: سالی آبی جدید از ابتدای مهرماه 1401 در حالی آغازخواهد شد که بارش های پاییزی با تأخیر پیش بینی شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

1 × 5 =