صفحه اصلی » اقتصادی » بازده 12 ماهه سرمایه گذاری در شپنا همچنان مثبت 25 درصد

بازده 12 ماهه سرمایه گذاری در شپنا همچنان مثبت 25 درصد

پالایش نفت اصفهان(شپنا) در حالی که سهام آن در محدوده 550 تومان خرید و فروش می شود در یک و سه ماه بازده سرمایه گذاری در آن منفی 5 و 11 درصد است اما بازده دوازده ماه این نماد مثبت 25 درصد است که از این حیث در روزهایی که شاخص افت قابل توجه ای داشته است همچنان جزو نمادهایی است که در این مدت بازده قابل قبولی داشته است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۸ - پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۳۱

به گزارش صاحب نیوز؛ بورس همچنان در مدار نزولی قرار دارد و شاخص در آخرین روز معاملاتی شهریور را با افتی۱۱هزار و ۸۳۰واحدی سپری کرد و نهایتا در سطح یک میلیون و 355 هزار واحدی به کار خود پایان داد.شاخص هم وزن نیز با ۲هزار و ۲۳۲ واحد کاهش همراه بود.«فارس»،«کگل»،«فولاد» و «تاپیکو» بیشترین تاثیر برروی شاخص را داشتند.

در پایان آخرین روز کاری بازار در این هفته  ارزش معاملات خرد هم حدودا به بیش از ۲هزار و۱۵۰ میلیارد تومان رسید و حقیقی ها بیش از ۲۴۰ میلیارد تومان از بازار خارج کردند.

«صباح» با ۳۰،«مادیراح » با ۷ و «فولاد» با ۶.۵ میلیارد تومان بیشترین ورود و «خصدرا» با ۱۲ و «بپاس» با۱۱و «خودرو» با ۱۰.۵میلیارد تومان بیشترین خروج را ثبت کردند؛ در میان صنایع، سرمایه گذاری ها با ۱۳ میلیارد تومان بیشترین ورود و محصولات شیمیایی با ۴۴ میلیارد تومان بیشترین خروج را به ثبت رساندند.

چهارشنبه ۳۰ شهریور، ۱۵۲ دستگاه خودرو دیگنیتی بهمن موتور در بورس‌کالا عرضه شد. از تعداد ۱۵۲ خودرو قابل عرضه ۳۸ خودروی دیگنیتی سفید (تریم مشکی)، ٣٨ خودروی دیگنیتی سفید (تریم قرمز)، ٣٨ خودروی دیگنیتی مشکی (تریم مشکی)، دیگنیتی مشکی (تریم قرمز) هر یک با قیمت پایه ٨٢١ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به روی تابلو رفت.

*جزئیات معاملات ۳۸ دستگاه دیگنیتی سفید (تریم قرمز)

پس از ۱۵ دقیقه از بازار در روز چهارشنبه  رقابت شفاف خریداران در تالار بورس کالای ایران، ٣٨ دستگاه خودروی دیگنیتی سفید (تریم قرمز) که با قیمت پایه ٨٢١ میلیون و ۵٠٠ هزار تومان عرضه و با تقاضای ۲۵۳ دستگاهی مواجه شد، با میانگین قیمتی یک میلیارد و ۳۵ میلیون و ۸۱۵ هزار تومان و رقابت ۲۶ درصدی معامله شد.

۱۵۲ دیگنیتی در بورس کالا فروخته شد

*جزئیات معاملات ۳۸ دستگاه دیگنیتی سفید (تریم مشکی)

ردیف دوم عرضه بهمن موتور در بورس کالا به دیگنیتی سفید (تریم مشکی) اختصاص داشت که پس از ۱۴ دقیقه رقابت خریداران و ثبت تقاضای ۳۳۹ دستگاهی برای خرید ٣٨ دستگاه دیگنیتی سفید (تریم مشکی)، این محصول با میانگین قیمتی یک میلیارد و ۲۴ میلیون و ۵۵۲ هزار تومان و رقابت ۲۴.۷۲ درصدی معامله شد.

۱۵۲ دیگنیتی در بورس کالا فروخته شد

*جزئیات معاملات ۳۸ دستگاه دیگنیتی مشکی (تریم مشکی)

ردیف سوم عرضه بهمن موتور در بورس کالا به دیگنیتی مشکی (تریم مشکی) اختصاص داشت که تقاضای ثبت شده در تالار نشان می‌دهد دیگنیتی مشکی طرفداران بیشتری به نسبت رنگ سفید این خودرو داشت. به طوری که پس از ۲۵ دقیقه رقابت خریداران و ثبت تقاضای ۴۰۸ دستگاهی برای خرید ٣٨ دستگاه دیگنیتی مشکی (تریم مشکی)، این محصول با میانگین قیمتی ۱ میلیارد و ۶۶ میلیون و ۴۳۵ هزار تومان و رقابت ۲۹.۸۲ درصدی معامله شد.

۱۵۲ دیگنیتی در بورس کالا فروخته شد

*جزئیات معاملات ۳۸ دستگاه دیگنیتی مشکی (تریم قرمز)

ردیف چهارم عرضه بهمن موتور در بورس کالا یعنی دیگنیتی مشکی (تریم قرمز) نیز پس از ۱۶ دقیقه رقابت خریداران و ثبت تقاضای ۴۹۹ دستگاهی برای خرید ٣٨ دستگاه دیگنیتی مشکی (تریم قرمز)، با میانگین قیمتی ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون و ۵۹۲ هزار تومان و رقابت ۳۳.۹۷ درصدی معامله شد.

 

درمیان شرکت های حاضر اصفهانی در بورس و فرابورس نیز سهام ذوب روی اصفهان(فروی) همچنان در مدار نزولی قرار دارد و در حالی که قیمت هر سهم آن در بازار در محدوده یک هزار و 200 تومان خرید و فروش می شودبازده سرمایه گذاری یک، سه و 12 ماه در این نماد منفی است و در دوازده ماه به بیش از 50 درصد منفی رسیده است.

پالایش نفت اصفهان(شپنا) در حالی که سهام آن در محدوده 550 تومان خرید و فروش می شود در یک و سه ماه بازده سرمایه گذاری در آن منفی 5 و 11 درصد است اما بازده دوازده ماه این نماد مثبت 25 درصد است که از این حیث در روزهایی که شاخص افت قابل توجه ای داشته است همچنان جزو نمادهایی است که در این مدت بازده قابل قبولی داشته است.

سیمان اصفهان(سصفهان) که روز پایانی بازار را در صف فروش به پایان رساند در یک و سه و 12 ماه با بازده های منفی 15، 30 و 18 درصد در سرمایه گذاری روبرواست و در سه ماه اخیر یکی از نمادهایی است که افت قابل توجه ای داشته است؛ قند اصفهان(قصفها) نیز بازده های سرمایه گذاری در آن در یک و سه و 12 ماه همگی منفی و 7 و 8 و 19 درصد است و قیمت هر سهم آن در محدوده 7 هزار و 100 تومان خرید و فروش می شود.

فولاد مبارکه اصفهان(فولاد) نیز در این هفته روند کاهشی داشت و در حالی که هر سهم آن در محدوده 500 تومان خرید و فروش شد، سرمایه گذاری در آن در یک و سه ماه هر مدام منفی 8 و 7 درصد را به ثبت رسانید، البته بازده سرمایه گذاری 12 ماهه در این نماد همچنان مثبت 4 درصد است

متاسفانه بازار در روندی قرار گرفته است که شاهد خروج پول و همچنین پایین آمدن ارزش معاملات در ان هستیم و رفته رفته میزان نقد شوندگی در برخی نمادها نیز کاهش یافته است که نشان از این است که بازار شرایط خوبی ندارد و هنوز بسته های حمایتی از بازار نتوانسته راهگشا باشد.

نظر کارشناسان برای پیش بینی ها از بازار نیز در تضاد است و گروهی معتقدند بازار در با توجه به افت های پی در پی هم اکنون مستعد رشد است و می توان برای ان چند صباحی را روند روبه رشد در نظر گرفت اما برخی دیگر معتقدند پارامترهای در بازار هیچ نشانی از رشد نداشته و همچنان باید انتظار کاهش شاخص را داشته باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سیزده + شش =