صفحه اصلی » ورزشی » نباختن در فوتبال یک امتیاز بزرگ است

نباختن در فوتبال یک امتیاز بزرگ است

مربی فوتبال گفت: معتقدم نباختن در فوتبال یک امتیاز بزرگ است و تیم هایی که بتوانند کار دفاعی را خوب انجام دهند یک امتیاز بزرگ دارند که تا به حال ذوب آهن از آن برخوردار بوده است و فراموش نکنیم برخی از تساوی های ذوب آهن در مقابل مدعیان لیگ به دست آمده است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۲ - جمعه ۱۴۰۱/۰۷/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ لیگ برتر فوتبال به دلیل آمادگی تیم ملی برای جام جهانی در حال حاضر تعطیل شده است و شش هفته از بازی های این لیگ به پایان رسیده است در این لیگ سپاهان 9 امتیازی است و رده چهارم قرار دارد و ذوب آهن با 6 امتیاز در رده دهم قرار دارد.

سپاهان که یکی از مدعیان این لیگ به حساب می آید بعد از شروع خوب در هفته های ابتدایی در ادامه امتیازهایی را از دست داد و کمی از صدر جدول دور شد و دیگر تیم اصفهانی همان طور که انتظار می رفت در میان جدول قرار گرفت.

داوود عابدی در مورد عملکرد سپاهان در این لیگ گفت: سپاهان در برخی از قسمت ها خوب و در برخی از قسمت ها و فاز ها نیز خوب نبود که یکی از مهمترین نقاط ضعف این تیم در خط دفاع و دفاع های میانی تیم است.

این مربی فوتبال گفت: باید قبول کنیم که سپاهان نتوانسته آن طور که در خط هافبک یارگیری و عملکرد خوبی داشته است در دفاع این کار را انجام دهد و یکی از مشکلات این تیم در این نقطه است، البته سپاهان در خط حمله نیز به نظر می رسد همچنان نیاز به یک بازیکن هدف دارد.

عابدی گفت: این را قبول ندارم که گفته شود باید چند هفته بگذرد که تیم هماهنگ شود چرا که اردوها و بازی های تدارکاتی همه برای ایجاد هماهنگی است و تجربه نشان داده است که نتیجه هر بازی برای قهرمانی اهمیت دارد و نباید آن را از دست داد.

داوود عابدی گفت: هنوز بازی های زیادی باقی مانده است البته این شایط برای دیگر تیم ها نیز وجود دارد و سپاهان باید به هیچ عنوان امتیازی در مقابل تیم های پایینتر از خود در جدول ندهد و از طرفی در بازی های رودرو در مقابل تیم های بالاتر نیز امتیاز گرفته و از اشتباهات آن ها و یا از دست دادن امتیازات برای ان ها بهترین استفاده را ببرد.

این مربی فوتبال گفت: به هر حال به نظر می رسد هدف گذاری تیم ذوب آهن برای قهرمانی و یا حتی کسب سهمیه نیست و باید گفت عملکرد این تیم با توجه به هزینه ها و شرایط خوب است.

عابدی گفت: معتقدم نباختن در فوتبال یک امتیاز بزرگ است و تیم هایی که بتوانند کار دفاعی را خوب انجام دهند یک امتیاز بزرگ دارند که تا به حال ذوب آهن از آن برخوردار بوده است و فراموش نکنیم برخی از تساوی های ذوب آهن در مقابل مدعیان لیگ به دست آمده است.

عابدی گفت: ذوب آهن اگر بتواند فازهجومی خود را کمی تقویت کند و ساختار دفاعی خود را حفظ کند و از تیم های همتراز خود امتیاز بگیرد، بدون شک می تواند خود را به یک سوم بالایی لیگ برساند البته برای رسیدن به جمع مدعیان سهمیه با توجه به فشردگی بالا کار سختی خواهد داشت.

در این چند فصل اخیر همیشه دو تیم اصفهانی شرایط متفاوتی داشته اند اما در این لیگ به نظر می رسد هر دو تیم در مسیر پیش بینی قرار دارند و سپاهان در جمع مدعیان است و ذوب تلاش می کند از نیمه جدول خود را بالاتر بکشد.

به نظر می رسد تعطیلی و وقفه کنونی در لیگ برتر برای هر دو تیم اصفهانی خوب باشد چرا که هر دو تیم نقاط ضعف آشکاری داشتند که حل آن نیاز به تمرینات بیشتر و برنامه های متفاوت تری داشت و می تواند این ززمان به هر دو تیم کمک کند.

اگر سپاهان بتواند عملکرد دفاعی خود را تقویت کند و ذوب ساختار تیمی و اعتماد به نفس را در فاز هجومی به دست آورد می توان نتایج بهتری را در ادامه لیگ برای این دو تمی اصفهان در نظر داشت

برنامه هفته هفتم:

شنبه 9 مهر

آلومینیوم اراک-ملوان
18:00
نساجی مازندران-نفت مسجد سلیمان
18:00
گل گهرسیرجان-استقلال
18:30
فولاد-مس کرمان
19:00
ذوب آهن-پیکان
19:00

یکشنبه 10 مهر

هوادار-سپاهان
17:00
پرسپولیس-تراکتور
18:30
صنعت نفت آبادان-مس رفسنجان
19:00
انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

13 + شش =