صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » ایران اسلامی از آزمایش های سختی پیروز بیرون آمده است/ استقرار نظام اسلامی بنیان های نظام سلطه را دچار زلزله سهمگین کرد

ایران اسلامی از آزمایش های سختی پیروز بیرون آمده است/ استقرار نظام اسلامی بنیان های نظام سلطه را دچار زلزله سهمگین کرد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با بیان اینکه آزمایش نظام جمهوری اسلامی ایران در دوران سختی رقم خورده است، خاطرنشان کرد: این آزمایش در شرایطی بود که این ملت تنها بود و هیچ کشوری به دلیل سیاست‌های حکومت‌ها نتوانستند از این ملت حمایت کنند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۳ - جمعه ۱۴۰۱/۰۷/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ سردار غلامرضا سلیمانی شامگاه پنجشنبه در اجلاسیه کنگره سرداران و ۶۰۰ شهید شهرستان مبارکه با بیان اینگه پس از دفاع مقدس کشور به سمت آبادی و مرتفع سازی مشکلات حر کت کرد، اظهار کرد: مردم به فکر آبادسازی کشور بوده و دنبال جنگ نبودند و وقوع جنگ را تصور هم نمی کردند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه استقرار نظام اسلامی بنیان های نظام سلطه را دچار زلزله سهمگین کرد، گفت: جهانخواران تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی از کشور ما به‌عنوان مدافع منافع خود استفاده می‌کرد و ایران را در یک موقعیتی قرار داده بود که با غارت منابع و تسلط بر نظام سیاسی مستقر در آن به‌عنوان یکی از قطعات نقشه سیاسی خود برای تسلط بر جهان استفاده کند.

وی با اشاره به غارت منابع ما در زمان پهلوی خاطرنشان کرد: مسیر غارت با پيروزی انقلاب اسلامی قطع شد، لذا آن ها دست به کودتا و دخالت نظامی زدند اما وقتی موفق به اجرای نقشه خود نشدند جنگی تمام عیار علیه ایران راه انداختند.

سلیمانی با اشاره به محاسبات تجاوز رژیم بعث عراق به میهن اسلامی، گفت: همه‌چیز برای اینکه جمهوری اسلامی پای میز مذاکره بیاید و تسلیم شود آماده بود، چون یک نظام نوپا بود و ارتش نیز که قبل از پیروزی انقلاب به عنوان ساختار دفاعی کشور طراحی‌ شده بود، ۶۰ هزار مستشار آمریکایی داشت و در آن زمان سپاه پاسداران نیز به این مفهوم به وجود نیامده بود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با اشاره به سخنرانی تیلویزیونی امام خمینی(ره) با مردم، تصریح کرد: امام خمینی از صفحه تلویزیون با مردم سخن گفت و فرمود ملت ایران چنان سیلی بر صدام خواهند زد که دیگر نتواند از جای خود بلند شود.

وی با بیان اینکه امام خمینی در کنار ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران، جهاد سازندگی و نیروهای انتظامی، دفاع مردمی را بنیان نهاد، اظهار کرد:  بنی‌صدر مخالف حضور نیروهای مردمی در میدان نبرد بود و می‌گفت جنگ بچه‌بازی نیست، هیچ عملیاتی را نه تنها نتوانست به سرانجام برساند بلکه با شکست و زیان زیادی روبرو می‌شد؛ بعد از عزل بنی‌صدر بود که عملیات فرمانده کل قوا در سال ۱۳۶۰ توسط رزمندگان استان اصفهان انجام شد.

سلیمانی ادامه داد: در سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خرمشهر و در کمتر از ۹ ماه با ۴ عملیات بزرگ بخش‌های اصلی که ارتش متجاوز بعث اشغال کرده بود آزاد شدند و این ارتش متجاوز برای یک‌بار به‌طور کامل دچار انهدام شدند و یگان‌های متجاوز یا کشته شدند یا به اسارت درآمدند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور تاکید کرد: تفکر علوی و عاشورایی با مدیریت ولایت‌فقیه به میدان نبرد توسط نیروهای داوطلب مردمی و وحدت بین نیروهای مسلح، ارتش و سپاه بود، که توانستیم در عملیات کربلای ۳ اسکله نفتی را در شمال خلیج‌فارس تصرف کنیم و این‌یک کار بسیار سخت و پیچیده‌ای بود.

وی با بیان اینکه آزمایش نظام جمهوری اسلامی ایران در دوران سختی رقم خورده است، خاطرنشان کرد: این آزمایش در شرایطی بود که این ملت تنها بود و هیچ کشوری به دلیل سیاست‌های حکومت‌ها نتوانستند از این ملت حمایت کنند.

سلیمانی در پایان گفت: ایران اسلامی به‌تنهایی مقابل متجاوزی ایستاد که شرق و غرب عالم از او دفاع می‌کرد.

انتهای پیام/

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 × 3 =