صفحه اصلی » استان اصفهان » اصفهان » انهدام 10 شبكه زيرزمينی در اصفهان

انهدام 10 شبكه زيرزمينی در اصفهان

فرمانده انتظامي استان اصفهان از انهدام 10شبكه زيرزميني مالخر و پلمب چندين واحد خريدار اموال مسروقه در طول سه ماهه اول سال جاري خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۴ - چهارشنبه ۱۳۹۳/۰۴/۱۸

به گزارش صاحب نیوز به نقل از پايگاه خبري پليس، سردار “عبد الرضا آقاخاني” با بيان اين خبر اظهار داشت: يكي از عواملي كه همواره باعث ايجاد انگيزه براي سارقان و بيشتر شدن فعاليت آنان در درون جامعه مي شود فعاليت و تحرك افراد مالخر است و به همين جهت اين افراد از عناصر اصلي و زمينه ساز به وقوع پيوستن سرقت محسوب مي شوند.

وي افزود: مطمئناً اگر سارق جايي و كسي را براي فروش اموال مسروقه خود نداشته باشد، به يقين انگيزه اي هم در درون وي براي انجام سرقت به وجود نمي آيد و به فعاليت خود در اين زمينه ادامه نمي دهد.

فرمانده انتظامي استان اصفهان گفت: پليس اصفهان با توجه به اين موضوع، همواره تعقيب و دستگيري و جلوگيري از فعاليت افراد مالخر را در دستور كار خود داشته و هر بار كه سارق يا سارقاني دستگير شدند سراغ مالخرها را از آنان گرفته و با اعتراف آنها به شبكه هاي زيرزميني مالخران نفوذ كرده و آنها را به مراجع قضايي تحويل داده است.

سردار آقاخاني اظهار داشت: در همين زمينه طي سه ماهه اول سال جاري با تلاش كارآگاهان پليس آگاهي و ماموران انتظامي شهرستان ها تعداد 10 شبكه زيرزميني خريداران اموال مسروقه با اعترافات سارقان شناسايي و متلاشي شدند.

وي از تعامل خوب دستگاه قضايي با پليس در جهت ريشه كن كردن فعاليت مالخران در سطح استان خبر داد و گفت: خوشبختانه با توجه و عنايت ويژه مسئولان قضايي استان، افرادي كه در اين رابطه دستگير شده بودند با برخوردهاي شديد از سوي مجامع قضايي روبرو شدند.

فرمانده انتظامي استان با هشدار به متصديان واحدهايي كه اقدام به خريدن اموال مسروقه مي كنند از پلمب چندين واحدي كه اقدام به خريد اموال مسروقه مي كردند خبر داد و گفت: پليس و دستگاه قضايي نظارت و كنترل ويژه اي بر روي واحدهاي فروش دارند و هر واحدي كه اقدام به خريد و فروش اموال مسروقه كند برابر قانون آن واحد پلمب و از ادامه فعاليت آن جلوگيري مي شود.

سردار آقاخاني با بيان اينكه برخي از ضايعاتي ها، اوراق فروشي ها، سمساريها، طلافروشيها و فروشندگان لوازم دست دوم خودرو و موتورسيکلت بدون توجه به عواقب قانوني كه برايشان پيش خواهد آمد اقدام به خريدن اموال مشكوك به سرقت مي كنند، گفت: به تمامي متصديان اين نوع مشاغل هشدار مي دهيم از خريدن اموال بدون فاكتور و مشكوك به سرقت خودداري كرده و در صورت برخورد با افرادي كه براي فروش چنين اموالي به آنان مراجعه مي كنند موضوع را حتماً با شماره تلفن 110 به پليس اطلاع دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یازده − ده =