صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » انهدام 2 باند بزرگ سرقت منزل و مغازه در اصفهان

فرمانده انتظامی استان اصفهان خبر داد:

انهدام 2 باند بزرگ سرقت منزل و مغازه در اصفهان

فرمانده انتظامي استان اصفهان از انهدام دو باند بزرگ سرقت منزل و مغازه كه تمامي اعضاي آنها غير بومي بودند خبر داد وگفت: در اين عمليات بيش از يك ميليارد ريال اموال مسروقه كشف شده است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۵ - چهارشنبه ۱۳۹۳/۰۴/۲۵

به گزارش صاحب نیوز به نقل از پايگاه خبري پليس، سردار” عبد الرضا آقاخاني” در حاشيه بازديد از آخرين كشفيات پليس آگاهي استان اصفهان گفت: پليس آگاهي در طي يكسال اخير از موفقيت هاي خوبي برخوردار بوده و تحركات باندهاي تبهكاري و سازمان يافته را نه تنها در استان بلكه در كل كشور متوقف كرده و به جرات مي توان گفت كه اين  يكي از افتخارات فرماندهي انتظامي استان اصفهان است.

وي سپس از انهدام دو باند بزرگ سرقت منزل و مغازه در عمليات ويژه كارآگاهان پليس آگاهي استان خبر داد و افزود: سارقان  7 نفر هستند كه همگي آنها غير بومي و  ساكن استان هاي همجوار مي باشند و به منظور انجام اعمال مجرمانه خود منازلي را در شهر اصفهان اجاره مي كردند.

اين مقام مسئول در خصوص دستگيري باند سارقان گفت: در پي وقوع سرقت هاي منزل در محدوده جنوب و غرب شهر اصفهان موضوع به صورت ويژه در دستور كار كاراگاهان قرار گرفت و سرانجام با يك كار ويژه پليسي و عملياتي سرنخ هايي از تردد چند سارق سابقه دار از يکي از استان هاي همجوار به استان به دست آمد که با تحقيقات گسترده در اين زمينه و شناسايي خودروهاي سارقان سرانجام اعضاي اين باند در يك عمليات  ويژه دستگير شدند که در بازرسي از منزل استيجاري آنها مقادير قابل توجهي از اموال به سرقت رفته از منازل مردم كشف شد.

سردار آقاخاني در ادامه به انهدام باند سرقت مغازه هاي سطح شهر اصفهان نيز اشاره کرد و گفت : اعضاي اين باند هم كه بيشتر با روش تخريب قفل و تخريب ديوار مغازه هاي سوپرماركت اقدام به سرقت از آنها مي كردند نيز غير بومي بوده و در يكي از محله هاي شهر اصفهان اقدام به اجاره كردن منزل كرده بودند و در ساعات خلوت و نيمه هاي شب اقدام به سرقت مي کردند.

فرماندهي انتظامي استان اصفهان با بيان اينكه از مخفيگاه اين سارقان تنها يك ميليون تومان كارت شارژ تلفن همراه كشف شده است، بيان داشت: با تلاش ماموران در بازرسي از منزل استيجاري اين متهمان نيز تعداد قابل توجهي از اموال مسروقه شامل برنج ، روغن، زعفران، فندك، سيگار و… كشف شده است.

وي با بيان اينكه متهمان تا كنون به 110 فقره سرقت اعتراف كرده اند عنوان داشت: با اعتراف صريح اعضاي اين باند، پرونده اي در اين رابطه تشكيل و تمامي سارقان جهت سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضايي داده شدند.

سردار آقاخاني با اشاره به كشف 90درصد سرقت هاي صورت گرفته در پليس آگاهي استان اظهار داشت: مالباختگان مطمئن باشند كه هيچ پرونده اي در پليس آگاهي استان تا زمان رسيدگي كامل بسته نمي شود و هرچند سير مراحل پرونده تا دستگيري و كشف اموال مسروقه ممكن است مدت زماني طول بكشد اما مطمئناً در نهايت مجرمان دستگير و تحويل قانون خواهند شد.

سردار آقاخاني با هشدار به كساني كه منازل خود را به اجاره مي گذارند اظهار داشت: مالكاني كه منازل خود را اجاره مي دهند بايستي در اين كار دقت نظر داشته باشند و از هويت افرادي كه ملك خود را به آنها اجاره مي دهند مطلع شوند زيرا براساس قانون آنها نيز در جرم مجرماني كه اين نوع منازل را اجاره مي كنند شريك خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفده − ده =