صفحه اصلی » استان » گلپایگان » وجود مراجع عظام در گلپایگان فضای این شهرستان را عطرآگین کرده

امام جمعه گلپایگان

وجود مراجع عظام در گلپایگان فضای این شهرستان را عطرآگین کرده

امروز از فیض نورانی و فقاهت و مرجعیت حضرت آیت‌الله گلپایگانی(ره) در ایران و دیگر کشورهای اسلامی استفاده می‌شود

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۲ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز،حجت‌الاسلام محمدرضا اسماعیلیدر کنگره حضرت آیت‌الله گلپایگانی(ره) که در تالار فرهنگ و ارشاد اسلامی گلپایگان برگزار شده بود، بیان کرد: امروز فضای دل انگیز مرجعیت و معنویت در شهرستان گلپایگان فضای دیگری ایجاد کرده است.

وی گفت: با همکاری‌های صورت گرفته بین نهادهای دولتی و با تشکیل کمیته‌های 21 گانه در سطح شهرستان سعی شده است، کنگره حضرت آیت‌الله گلپایگانی(ره) در شهرستان گلپایگان به بهترین نحو برگزار شود.

وی با بیان اینکه یکی از خصوصیت‌های اخلاقی حضرت آیت‌الله گلپایگانی(ره) مردم‌داری و ارتباط تنگاتنگ با مردم بوده است، تصریح کرد: 20 جلسه برنامه‌ریزی با گروه‌ها و اقشار مختلف مردم برای برگزاری کنگره در شهرستان گلپایگان تشکیل شد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان گلپایگان با تاکید بر اینکه باید جایگاه فقه و فقاهت در جامعه نهادینه شود، گفت: حضرت آیت‌الله گلپایگانی(ره) مجاهدی فقیه و پارسا بوده‌اند و در عرصه‌های مختلف کشوری و بین‌المللی فعالیت داشته‌اند و این وظیفه ماست که این افکار و اندیشه‌ها را به نسل جوان منتقل کنیم.

امام جمعه گلپایگان یادآور شد: به واسطه این کنگره دین خود را به این فقیه آگاه و جامع‌الشرایط می‌توانیم، ادا کنیم.

اسماعیلی تاکید کرد: امروز از فیض نورانی و فقاهت و مرجعیت حضرت آیت‌الله گلپایگانی(ره) در ایران و دیگر کشورهای اسلامی استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه همراهی امام خمینی(ره) و حضرت آیت‌الله گلپایگانی(ره) سبب پیروزی انقلاب اسلامی شد، گفت: انقلاب اسلامی امانت بزرگی است و باید این انقلاب را به دست صاحب اصلی‌اش حضرت بقیه‌الله اعظم حجت‌بن‌الحسن (عج) برسانیم

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد