صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » 769 دانش آموز برگزیده از 31 استان کشور به اصفهان می آیند

برای شرکت در جشنواره فرهنگی دانش آموزان سراسر کشور؛

769 دانش آموز برگزیده از 31 استان کشور به اصفهان می آیند

رییس اداره فرهنگی و هنری اداره کل آموزش و پرورش استان از برگزاری چهارمین جشنواره فرهنگی دانش آموزان برگزیده کشور با حضور 31 استان کشور و شهرستان های تهران در مردادماه سالجاری در اصفهان خبرداد.

تاریخ انتشار: ۱۷:۴۱ - یکشنبه ۱۳۹۳/۰۵/۵

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، محمد اسماعیل زاده افزود: در این مسابقات که در محل اردوگاه شهید بهشتی برپا خواهد شد، 361 دانش آموز پسر و 408 دانش آموز دختر مقطع متوسطه که برگزیدگان مسابقات فرهنگی –هنری سراسر کشور هستند، با هم به رقابت می پردازند.

وی تاریخ برگزاری جشنواره دختران را از 12 تا 16 مردادماه و جشنواره پسران را از 17 تا 21 مردادماه اعلام و تصریح کرد: این جشنواره به دو بخش “ادبی – پژوهشی” و “رسانه و فضای مجازی” تقسیم شده که بخش اول در سه رشته شعر، داستان نویسی و مطالعه و تحقیق و بخش دوم در سه رشته وبلاگ نویسی، نشریه الکترونیکی و بازی های یارانه ای است.

رییس اداره فرهنگی و هنری اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: بنا داریم برای هر گروه کارگاه های نقد، آموزش و بررسی آثار تشکیل دهیم.

وی به برنامه های جانبی این جشنواره اشاره کرد و بازدید از اماکن تاریخی شهر اصفهان، برپایی ایستگاههای فرهنگی در اردوگاه، برگزاری محافل ادبی، شب شعر و جنگ های شادی را از جمله این برنامه ها برشمرد.

اسماعیل زاده ادامه داد: دبیرخانه جشنواره از دو ماه پیش فعالیت خود را آغاز کرده و با تشکیل 12 کمیته شامل کمیته های افتتاحیه و اختتامیه، استقبال و پذیرش و اسکان، روابط عمومی، حفاظت و حراست، نظارت بر بهداشت و تغذیه، ارزشیابی، دبیرخانه، انتشارات و تدارکات و پشتیبانی در راستای برگزاری هر چه بهتر این جشنواره تلاش کرده است.

وی وجه تمایز این جشنواره با جشنواره های گذشته را این دانست که علاوه بر رشته ادبی- پژوهشی ، رشته رسانه و فضای مجازی نیز به این جشنواره اضافه شده و علاوه بر آن تفاهم نامه ای به امضای اداره بهسازی فنی و حرفه ای کشور منعقد شده که بر اساس آن به دانش آموزان رتبه های اول تا سوم مسابقات گواهینامه بین المللی مهارت داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد