صفحه اصلی » استان اصفهان » سمیرم » یک استان، یک سمیرم و دیگر هیچ

نبود زیرساخت ها این روزها مشهودتر از همیشه:

یک استان، یک سمیرم و دیگر هیچ

هنوز هلال زیبای دیگر ماه خوب خدا رخ ننموده بود که مسافران و گردشگران از جای جای ایران و استان برای تعطیلات فطرانه خود عازم سمیرم هزار چشمگان شدند اما دریغ از زیرساخت های مناسب برای میزبانی از این حجم گردشگر.

تاریخ انتشار: ۱۷:۲۱ - چهارشنبه ۱۳۹۳/۰۵/۸

به گزارش صاحب نیوز سمیرم- محمود افشاری: چند سالی است با همزمان شدن عید سعید فطر و تعطیلات چند روزه آن شاهد شلوغی و ازدحامی گسترده هستیم که در طول سال بی سابقه است و چهره سمیرم را به طور کامل دگرگون و پر حاشیه می کند.

IMG_3178

آمدن خودروهای رنگ و وارنگ از سر صبح تا پاسی از شب ادامه دارد و من مانده ام این همه ماشین و گردشگر کجا می روند. دوستم می گوید؟ فقط به دنبال یک جای صاف می گردند که شب عید را به صبح برسانند. دیگر نه آبشار سمیرم جای سوزن انداختن و است نه بی بی سیدان و خفر و چشمه ناز و حتی پیاده روهای مرکز شهر.

عده ای نشانی آبشار را سوال می کنند و من فقط می گویم بروید باید برگردید چون تا چند کیلومتری ورودی آبشار فقط ترافیک است و ترافیک…

دیگری که ناامیدانه از مسیر آبشار بازگشته می گوید: جای دیگری هست برویم و من می گویم همه جا شلوغ است. بروید خارج شهر، شاید حاشیه روستایی شاید هم کنار باغ سیبی. و در پاسخم گفت: چرا مسوولان برای این روزهای شلوغ پیش بینی و مدیریت نکرده اند؟

IMG_9912

تلفن همراهم می لزرد و پشت خط کسی نیست جز مسافری که تلفن مرا از جایگاه دار پمپ بنزین گرفته و معترض به صف شلوغی صف بی انتهاییی است که در مراجعه ام به جایگاه، دیدم تاکنون این چنین صف خودرویی در سمیرم ندیده ام.

جلوی صف چند نفری بحث و دعوایشان بر سر نوبت بالا گرفته و در تماس من با پلیس مشخص می شود از ابتدای صبح چندین بحث و مشاجره این شکلی پیش آمده و پلیس مدام در رفت و آمد به جایگاه پمپ بنزین برای حل و فصل ماجراست.

مامور زحمت کش پلیس از جایگاه دوم شهر و شهرداری سمیرم هم گلایه دارد که به بهانه تعمیرات جایگاه دوم را بسته اند و باعث شلوغی بی سابقه جایگاه اول شده اند.

مادرم نیز گله مند است که فشار آب کم شده و این بار اما آنتن موبایل هم در ترافیک و ازدحام خطوط به چه کنم چه کنم افتاده است.

گویا ماموران عزیز نیروی انتظامی این بار هم چند دستگاه اتوبوس ناهنجار و مختلط را طبق مصوبه ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر بازگردانده اند و کمی از این هرج و مرج و شلوغی شهر البته به بهانه ای شرعی، قانونی و انسانی کاسته اند.

IMG_9905

همه و همه گزارش میدانی من این را رساند که آمدن و رفتن ها خوبند اما اگر مدیریت شوند و امکانات و زیرساخت ها برایشان تدارک باشد.

خوب است مسوولان استان اصفهان که بارها و به تکرار سمیرم را قلب گردشگری کشور، طبیعتگاه بکر و سرسبز و سرزمین هزار چشمه رویایی تعبیر کرده اند برای کمک به توسعه زیرسخت های عمرانی، خدماتی و گردشگری آن نیز بیشتر و بیشتر تدبیر کنند.

شب هنگام اما از راه رسیده و من در بازگشت از عیدانه ای کاری و شلوغ به خانه، چشم به حلول هلال زیبای شوال دوخته ام.

از جمله مناطق دیدنی و تاریخی شهرستان سمیرم علاوه بر 9 منطقه نمونه گردشگری و دو روستای نمونه بین المللی سیور و خفر می توان سکونتگاه باستانی تقرچه، چشمه ˈخوانسارˈ، تخت سلیمان آب ملخ، ˈحمام کمال الملک وزیرˈ، ˈتل شاهی و وزیریˈ، ˈقلعه بهمنˈ، آبشار ˈخفرˈ، آبشار سمیرم، چشمه ˈناز ونکˈ، ˈتالاب خان وردشتˈ، رودخانه و آبشار ˈبی بی سیدانˈ، چشمه کجوی خینه و ˈبابا زرنگ کمهˈ ،چشمه ˈنوولˈ غار ˈدنگزلوˈ ، ˈلای سرخ دناˈ و ˈامامزادگان ابراهیم، زید ابن علی، سید احمد و سید محمد خفر، بی بی ناز خاتون و بی بی گل خاتون کمه و حناˈ نام برد.

دیدگاه‌ها

  1. فردین گفته :

    واقعا لایکی افشاری

  2. ابو بشرا گفته :

    تعطیلات فطرانه را از کدام فرهنگ لغت کشف کردید؟!

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد