صفحه اصلی » استان اصفهان » اصفهان » خبرنگاران محور اتحاد بین مردم و مسوولان باشند

امام جمعه نصرآباد:

خبرنگاران محور اتحاد بین مردم و مسوولان باشند

امام جمعه نصرآباد از سربازان گمنام امام زمان علیه السلام در وزارت اطلاعات که اقدام به شناسایی و بستن دفاتر شبکه های تفرقه افکن کردند تقدیر و تشکر کرد.

❖ نویسنده: اصفهان شرق | تاریخ انتشار: ۱۱:۵۱ - شنبه ۱۳۹۳/۰۵/۱۸

به گزارش صاحب نیوز به نقل از پایگاه خبری تحلیلی شرق اصفهان” اصفهان شرق” امام جمعه نصر آباد گفت: خبرنگاران محور اتحاد بین مردم و مسوولان هستند.
حجت الاسلام و المسلمین علیرضا فرهنگ با اشاره سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری ایرنا و تعدادی از دیپلمات های کشورمان در 17 مرداد به دست گروه طالبان و نامگذاری این روز به نام خبرنگار افزود: خبرنگار رسالت سنگینی بر دوش دارد و باید محور اتحاد بین مردم و مسئولان و ابلاغ کننده پیام و مشکلات آحاد جامعه به مسئولان باشد.
وی تاکید کرد: رسالت خبرنگار اطلاع رسانی واقعی و دست به عموم مردم جامعه است.
و در ادامه با استناد به احادیث ائمه اطهار در تربیت صحیح فرزندان بیان کرد: باید مواظب باشیم که درکنار برآوردن نیازهای مادی و جسمی فرزند نیازهای روحی و معنوی او مورد غفلت واقع نشود.
وی مرحله بعد منزل را ورود فرزند به مراکز آموزش و پرورش بیان کرد و بر ضرورت داشتن برنامه برای تربیت محصلان در کنار آموزش تاکید کرد و افزود: انسان تا پایان عمر نیازمند تربیت است و در هیچ لحظه ای از عمر نباید از مباحث تربیتی غافل شود.
حجت الاسلام فرهنگ تربیت را دارای دو مرحله دانست و از نیاز به نقشه راه و شناخت وظیفه بویژه زمان رسیدن به سن تکلیف و شناخت واجبات و محرمات به عنوان مرحله اول در تربیت یاد کرد و شناخت و اجرای اخلاق های خوب و زشت را دومین مرحله تربیت دانست.
خطیب جمعه نصرآباد با بیان این که دین مبین اسلام دارای سه رکن عقاید، احکام و اخلاق است و باید این ها به درستی تبیین و زیربنای رشد و تربیت انسان قرار گیرد اظهار کرد: با توجه به هجمه فرهنگی دشمن و نفوذ در محیط ها و منابع آموزشی بر ضرورت توجه به تربیت صحیح فرزندان بر اساس تعالیم آسمانی و تحکیم سنگ بنای اعتقادی آنها برای مقابله موثر با این اقدامات ضروری است.
امام جمعه نصرآباد از سربازان گمنام امام زمان علیه السلام در وزارت اطلاعات که اقدام به شناسایی و بستن دفاتر شبکه های تفرقه افکن کردند تقدیر و تشکر کرد.
دکتر سید حسین زارع که به تازگی ریاست آموزش و پرورش جرقویه سفلی را عهده دار شده است در سخنرانی پیش از خطبه های این هفته شهر نصرآباد به بررسی وظایف آموزش و پرورش و راه های ارتباطی والدین با این نهاد پرداخت و از آموزش خانواده به عنوان یکی از زیر بناهای اساسی برای شکل گیری آموزش و پرورش صحیح در جامعه با توجه به شکل گیری شخصیت اولیه فرزند در محیط خانواده یاد کرد.
وی خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش امین ترین سازمان در جمهوری اسلامی ایران است که سرنوشت کل جامعه در آن رقم می خورد و موظف است نیروهای باایمان، با تقوا پاک، کوشا در حفظ نظام و پاسدار ارزش های اسلامی تربیت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

18 + 17 =