صفحه اصلی » اجتماعی » فولادشهر از مدیریت دوگانه رنج می کشد/ تدوین نخستین برنامه 5 ساله برای فولادشهر رقم می خورد

شهردار فولادشهر در جمع خبرنگاران:

فولادشهر از مدیریت دوگانه رنج می کشد/ تدوین نخستین برنامه 5 ساله برای فولادشهر رقم می خورد

شهردار فولادشهر گفت: فولادشهر با مشکل دو مدیریتی “شهرداری” و “عمران” مواجه شده است که مسؤولان بایستی نسبت به رفع این مشکل قدام کنند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۲۹ - دوشنبه ۱۳۹۳/۰۵/۲۰

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، حسین امیری امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران افزود: مدیریت شهر فولادشهر باید به صورت یکجا یا به شهررداری و یا به عمران واگذار شود.

وی اظهارداشت: شهر فولادشهر در 19 کیلومتری جنوب غربی اصفهان واقع شده و قدیمی ترین شهر جدید کشور است که قدمتی کوتاه معادل راه اندازی کارخانه ذوب آهن را دارد.

شهردار فولادشهر با اشاره به اینکه در حال حاظر بافت جمعیتی فولادشهر از تنوع گسترده ای برخوردار است، یادآور شد: جمعیت این شهر اکنون 70 هزار نفر می باشد که با توجه به نزدیکی صنایع پیش بینی می شود جمعیت آن افزایش چشمگیری داشته باشد.

وی تصریح کرد: شهر جدید و در حال توسعه فولادشهر که 98.2 درصد قشر باسواد در خود جای داده است در حال حاظر دارای مراکز علمی ، آموزشی، پژوهشی ، فرهنگی ، هنری ، تفریحی و ورزشی بسیاری از قبیل مراکز آموزشی عالی امین، صنعتی فولاد، مخابرات، دانشگاه پیام نور، نمایندگی موسسه علمی بین المللی فناوری اطلاعات و آموزشگاه های علمی و هنری می باشد که این امر شهر فولادشهر را به یک شهر دانشگاهی تبدیل نموده است.

امیری در بخش دیگری از سخنان خود خبر از تدوین نخستین برنامه 5 ساله فولادشهر دادو گفت: این برنامه برای سال های 94 تا 99 در حال تدوین است که تا 5 ماه آینده تکمیل و برای تصویب تقدیم شورای شهر خواهیم کرد.

وی از جمله سیاست های کلی شهرداری فولادشهر را اصلاح ساختار تشکیلاتی اداری و درآمد های شهرداری برای متناسب بودن با وظایف شهرداری ، ارتقای سطح مهارت های فنی کارکنان و ارتقای سطح آگاهی و فرهنگ شهروندی برشمرد و اضافه کرد: عمليات اجرايي تجهيز فضاي سبز شهری به GIS ، استقرار سیستم مدیریت سلامت، ایمنی ، محیط زیست ( (HSE شهری در شهرداري در راستای ایجاد ایمنی برای آرامش خاطر مردم و اجرای خط انتقال پساب در جهت حفظ و نگهداری فضای سبز شهری با اعتبار اولیه 50 میلیارد ریال از دیگر فعالیت های صورت گرفته در جهت رفاه و آبادانی این شهر می باشد.

85 پروژه برای فولادشهر تعریف شده است

شهردار فولادشهر گفت: در سال 93 بیش از 85 پروژه عمرانی ، فرهنگی ، ورزشی و رفاهی از سوی شهرداری با اعتباری بالغ بر 500میلیارد ریال برای آن تعریف شده است.

 وی از مهمترین این پروژه ها را پروژه عملیات ساخت 3 فرهنگسرای نور، دانش و غدیر با اعتباری بالغ بر   59 میلیارد ریال ، دو ورزشگاه ، پارک جنگلی 12 هکتاری ، باغ بانوان به وسعت 3 هکتار به منظور ایجاد مکانی خاص برای بانوان فولادشهری در قالب فضای سبز شهری که با کاربری اوقات فراغت (تفریحی) به منظور استفاده اختصاصی بانوان و تقویت روحیه شادی و نشاط در آنان باشد، که جزو اولویت های کاری مدیریت شهری قرار گرفت ، دو کتابخانه ، ترمینال مسافربری و احداث پارک آموزشی ترافیک به مساحت 13679 مترمربع در جهت ارتقای ایمنی ترافیک با در نظر گرفتن دو فضای فیزیکی متفاوت ازیگدیگر اما در یک مجموعه اعلام کرد.

امیری خاطر نشان کرد: فولادشهر در آینده نزدیک شاهد ارتباط خط مترو بین شهری اصفهان – فولادشهر به طول 35 کیلومتر که 7 کیلومتر آن در محدوده فولادشهر در دست اجرا می باشد و مابقی آن در حال آزادسازی و برنامه ریزی برای اجرا است ، خواهد بود.

وی تاکید کرد: مدیریت شهری فولادشهر در سال جاري كه مقام معظم رهبري آن را مزين به سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي کردند،با کمک به مساجد و هیات های مذهبی شهر و با تاسيس واحد فرهنگي ورزشي در شهرداری ، به نداي مقام معظم رهبري لبيك گفت تا با رويكرد و ديدگاه اهل بيت (ع) زيرساخت هاي فرهنگي ورزشي در این شهر تقويت شود.

شهردار فولادشهر به جاذبه های گردشگری این شهر اشاره و تصریح کرد: ورزشگاه بزرگ رو باز بین المللی و جاذبه های گردشگری همچون جنگل سرو و کاج ، پارک و دریاچه مصنوعی پرنیان به وسعت 30 هکتار ، باغ زیتون از جمله جاذبه های گردشگری این شهر است.

16 آپارتمان بلند مرتبه قدیمی نیازمند زیباسازی است!

امیری همچنین با اشاره به اینکه وجود آپارتمان های قدیمی که طی 30 سال گذشته در فولادشهر احداث شده اند ، سیمای این شهر را نازیبا کرده اند ، گفت: در این شهر 16 آپارتمان بلند مرتبه قدیمی نیازمند زیباسازی هستند که شهرداری فولادشهر با مشارکت مالکان در صدد زیباسازی آن برآمده است.

وی گفت: زیبا سازی این آپارتمان ها 5 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

شهردار فولادشهر بودجه مصوب سال جاری این شهر را معادل 350 میلیارد ریال اعلام کرد و بیان داشت: بودجه سالجاری فولاد شهر نسبت به سال قبل 34 درصد رشد داشته است.

وی یادآور شد: از رقم یادشده بودجه امسال 32 درصد به بخش جاری و 68 درصد به بخش عمرانی و احداث پروژه های عمرانی اختصاص دارد.

امیری اظهارداشت: فولادشهر که ایرانی کوچک در قلب ایران بزرگ است ، در بخش سرمایه گذاری با سه پروژه مهم با حجم سرمایه گذاری بیش از 800 میلیارد ریال در مرحله فراخوان و جذب سرمایه گذار برای احداث می باشد.

وی در پایان عملكرد 10 ماه گذشته مدیریت شهری و تغيير و تحولات بسياري که در سطح فولادشهر بوجود آمده را نشان از به حركت در آمدن قطار پيشرفت و تحول در شهر فولادشهر دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد