صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » حملات میگرنی بیش از 2 بار در هفته، نیاز به دارو درمانی دارد

در گفت و گو با متخصص مغز و اعصاب عنوان شد:

حملات میگرنی بیش از 2 بار در هفته، نیاز به دارو درمانی دارد

حملات میگرنی که در خانم ها 3تا 4برابر بیشتر از مردان شایع است، می تواند با استفاده از روش های پیشگیری مناسب برای هر فرد کاهش پیدا کند اما سردرهای میگرنی بیش از 2 بار درهفته نیاز به بررسی و درمان دارویی دارد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۰ - سه شنبه ۱۳۹۳/۰۵/۲۱

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، دکتر قزوینیان متخصص مغز و اعصاب در مورد سردردهای میگرنی و علت آن گفت: نور گریزی، حساسیت به صدای بلند،حالت تهوع ،اشکال در بینایی و افت دید می تواند از علایم سردردهای میگرنی باشد که در هر فرد متفاوت و حتی علایم نیز دامنه بسیار گسترده ای دارد.

وی با بیان اینکه 17 نوع میگرن رواج دارد افزود:این سردردها 3تا4برابر در خانم ها شایع است و بیشترین چیزی که در این سردردها شایع است شدت درد آن می باشد.

وی سردرد را جزو بیماری های ناتوان کننده عنوان کرد و افزود: سردردهای میگرنی علت اولیه دارد و با اضطراب و استرس شدت پیدا می کند اما چگونگی تشخیص آن تنها با شرح حال بیماری امکان پذیر است چرا که معاینه خاصی برای سردر وجود ندارد.

وی اضافه کرد: خوردن قهوه،چای پر رنگ ،شکلات ،کاکائو ،کم خوابی و پر خوابی ،استرس های عصبی و روانی باعث ایجاد سردرهای تنشی می شود.

قزوینیان یاد آور شد: تغییرات هورمونی یکی دیگر از عوامل مهم ایجاد این نوع سردرد ها به شمار می رود.

وی از امکان درمان سردردهای میگرنی گفته و افزود: تاکنون درمان قطعی برای این نوع از سردرد شناسایی نشده است اما میگرن معمولا به خاطر ناراحتی های روحی ایجاد می شود و فرد ماهی 2یا3بار دچار این سردرد می شود اما بیش از یک حمله در هفته نیاز به رسیدگی ویژه و دارو درمانی دارد.

این متخصص مغز و اعصاب همچنین تذکر داد برای دچار نشدن به سردردهای میگرنی بیمار باید روش پیشگیری مناسب داشته باشد متلا با استفاده از رژیم غذایی مناسب می توان دفعات و شدت حملات را کاهش داد.

وی اظها رداشت:میگرن دارای انواع و علامت های مختلف است و قابل پیش بینی نیست اما معمولا پس از 50 سالگی فرد از حملات میگرنی رهایی پیدا می کند.

قزوینیان در ادامه گفته های خود از سردردهای خوشه ای که در مردان شایع است گفته و افزود:این سردرد بعد از خواب و یا در حین خواب ایجاد می شود و به صورت اشک ریزی نمایان شده و بسیاری مواقع با سینوزیت اشتباه گرفته می شود اما این سردرد شبانگاهی بوده و هر شب تا مدتی تکرار می شود .

وی در پایان از این مسئله سخن گفت که علم طب انسانها را تقسیم می کند که به چه دارویی برای درمان بهتر پاسخ می دهند بنابر این سردردهایی وجود دارد که ناشی از خودسرانه مصرف کردن مسکن ها است و به صورت روزانه ایجاد می شود که با خوردن یک نوع مسکن ادامه دارد شده و با قطع آن سردرد متوقف می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 + 9 =