صفحه اصلی » مقاومت » مدافعان حرم » پرواز شهدای اصفهان در آغوش شهر ثبت شد

برگی از تقویم لاله ها؛

پرواز شهدای اصفهان در آغوش شهر ثبت شد

در سال های دفاع مقدس، سوم شهریور ماه اصفهان 21 لاله پرپر را در آغوش کشید. 21 پرنده سبکبال به سوی معبود پرواز کردند تا در تاریخ اصفهان سوم شهریور ماه در سال های دفاع مقدس به ثبت برسد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۶ - سه شنبه ۱۳۹۳/۰۶/۴

به گزارش صاحب نيوز : فرمانده شهید داوود قصاب زاده نائینی، فرزند ابوالفضل و سلطان دوم خرداد 1322 در شهرستان تهران چشم به جهان گشود. شغل پدرش آزاد داشت. داوود تا پایان دوره راهنمایی تحصیل کرد و در سال1345 ازدواج کرد و صاحب دو پسر و دو دختر شد. او از طرف نیروی های ارتش به جبهه رفت و سوم شهريور 1361 با سمت گروچیف هلیکوپتر در طالقان ساوجبلاغ بر اثر سانحه هوایی – اصابت ترکش به سر سقوط هلي کوپتر شهيد شد. مزار او در بهشت زهرای زادگاهش واقع است.

قصاب زاده نائینی.12
شهید مصطفی برزمهری فرزند اصغر و اقدس، دهم دي 1338 در شهرستان اصفهان چشم به جهان گشود. مصطفی دانش آموز چهارم متوسطه در رشته اقتصاد بود. او کارگر و فوتبالیست بود و به عنوان  بسیجی در جبهه حضور پیدا کرد و سوم شهريور 1361 در پایگاه کوشک خرمشهر بر اثر اصابت ترکش خمپاره شهيد شد. مزار او در گلستان شهدای زادگاهش واقع است.

برزمهری
شهید غلامرضا فرخ زاده فرزند عوضعلی و شهربانو، هفدهم مهر 1341 در شهرستان شهرضا چشم به جهان گشود. شغل پدرش کارگر بود. او تا پایان دوره ابتدایی تحصیل کرد و به عنوان  سرباز  ارتش در جبهه حضور پیدا کرد و سوم شهريور 1361 در آبادان بر اثر اصابت گلوله شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

فرخ زاده
شهید هاشم جعفری طادی فرزند کریم و  فاطمه، نهم خرداد 1331 درروستاي طاد از توابع شهرستان فلاورجان چشم به جهان گشود. پدرش شغلی نداشت. او تا پایان دوره راهنمایی تحصیل و در سال1355 ازدواج کرد و صاحب يك دختر شد. هاشم به عنوان  پاسدار در جبهه حضور پیدا کرد و سوم شهريور 1360 با سمت آر پی جی زن در آبادان بر اثر اصابت ترکش شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است. برادرش محمود نيز شهيد شده است.

جعفری طادی
جهانگیر سلطانی تهرانی، فرزند حسین و شهربانو، دوم فروردين 1338 در شهرستان نجف آباد چشم به جهان گشود. او  تا پایان دوره متوسطه تحصیل کرد و دیپلم گرفت. جهانگیر به عنوان  از سوی شهربانی در جبهه پیدا کرد و سوم شهريور 1361 در بانه بر اثر اصابت ترکش توسط نیروهای عراقی شهيد شد. مزار او در گلستان شهدای اصفهان واقع است.

سلطانی تهرانی
شهید لطفعلی دهقانی فرزند غلامحسین و بی بی جان، دهم آذر 1315 در شهرستان لنجان چشم به جهان گشود. پدرش کارگر بود. او تا پایان دوره ابتدایی تحصیل کرد و آهنگر و جوشکار ی را به عنوان شغل انتخاب کرد. لطفعلی در سال1339 ازدواج کرد و صاحب پنج پسر و دو دختر شد. سوم شهريور 1362 در آبادان بر اثر بمباران هوایی – اصابت ترکش به گردن و دست و پا شهيد شد. مزار او در گلستان شهدای پل کله مدیسه واقع است.

دهقانی
شهید علیرضا عادلی فرزند حسین و معصومه، يكم دي 1342 در روستاي امین آباد از توابع شهرستان خمینی شهر چشم به جهان گشود. پدرش کشاورز بود. علیرضا تا پایان دوره ابتدایی تحصیل کرد و مانند پدرش شغل کشاورزی را برگزید. او به عنوان  بسیجی در جبهه حضور پیدا کرد و سوم شهريور 1360 در بر اثر اصابت گلوله شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای دهنو واقع است.

عادلی
فرمانده شهید اکبرآقابابایی فرزند حسنعلی و بتول، چهارم فروردين 1340 در شهرستان اصفهان چشم به جهان گشود. پدرش قناد بود. اکبر  تا پایان دوره کارشناسی در رشته علوم سیاسی تحصیل کرد و در سال1365 ازدواج کرد و صاحب دو دختر شد. او به عنوان  پاسدار در جبهه پیدا کرد و در سال1366 در شلمچه با سمت فرمانده عملیات بر اثر عوارض ناشی از مصدومیت شیمیایی مجروح و سوم شهريور ماه1375 در اصفهان شهيد شد. مزار او در گلستان شهدای زادگاهش واقع است.

آقاباباایی
شهید فرهاد اسکندری فرزند حمزه علی و رقیه، ششم اسفند 1350 در شهرستان آبادان چشم به جهان گشود. پدرش کارگر بود و مادرش رقيه نام داشت. فرهاد  تا پایان دوره متوسطه در رشته ریاضی فیزیک تحصیل کرد و دیپلم گرفت. او سرباز نیروی انتظامی بود که  سوم شهريور 1371 بر اثر اصابت ترکش به جمجمه توسط نیروهای عراقی شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای نجف آباد واقع است.

اسکندری
شهید یعقوب احمدی جوزدانی فرزند علی اکبر و فاطمه، يكم ارديبهشت 1345 در شهرستان نجف آباد چشم به جهان گشود. پدرش کشاورز بود. یعقوب تا پایان دوره ابتدایی تحصیل کرد و به عنوان  پاسدار وظیفه در جبهه حضور پیدا کرد. او در سوم شهريور 1366 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به سینه شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

احمدی جوزدانی

شهید محمدقاسم محمدشریفی فرزند محمد جواد و رقیه، هشتم فروردين 1343 در شهر داران از توابع شهرستان فریدن چشم به جهان گشود. پدرش کشاورز بود. او تا دوم متوسطه در رشته انسانی تحصیل کرد و مانند پدرش کشاورز شد. محمدقاسم به عنوان سرباز ژاندارمری در جبهه حضور پیدا کرد و سوم شهريور 1366 در مریوان بر اثر اصابت گلوله توسط نیروهای عراقی شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

محمد شریفی
شهید علیرضا سورانی یاغچشمه فرزند ارسلان و عزت، بيست و هشتم مهر 1346 در شهرستان اصفهان چشم به جهان گشود. پدرش معلم بود. او تا دوم متوسطه در رشته انسانی تحصیل کرد و  به عنوان  سرباز ارتش در جبهه حضور پیدا کرد و  سوم شهريور 1365 در مهران بر اثر اصابت ترکش خمپاره به قلب توسط نیروهای عراقی شهيد شد. مزار او در گلستان شهدای زادگاهش واقع است.

سورانی یاغچشمه
شهید محمد سلیمانی فرزند رضا و شهربانو متولد 1345 در شهر ورزنه از توابع شهرستان اصفهان چشم به جهان گشود. پدرش کشاورز بود. او تا پایان دوره راهنمایی تحصیل کرد و به عنوان  پاسدار وظیفه در جبهه حضور پیدا کرد و سوم شهريور 1365 با سمت راننده ماشین آلات راه سازی در پادگان غدیر اصفهان بر اثر اصابت ترکش هنگام آموزش نظامی شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

سلیمانی
شهید سیدجعفر کاظمی خزاقی فرزند سید رضا و فاطمه، يكم فروردين 1344 در روستاي خزاق از توابع شهرستان کاشان چشم به جهان گشود. پدرش کشاورز بود. او تا پایان دوره راهنمایی تحصیل کرد و به عنوان  سرباز ارتش در جبهه حضور پیدا کرد و سوم شهريور 1364 در خرمشهر بر اثر ضربه مغزی شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

کاظمی
شهید داوود فلاح پور، يكم خرداد 1343 فرزند عبدالرحیم و صنم گل در شهرستان اندیمشک چشم به جهان گشود. پدرش کارگر ذوب آهن بود. او  تا پایان دوره متوسطه در رشته انسانی تحصیل کرد و دیپلم گرفت و به عنوان  گروهبان دوم ارتش در جبهه حضور پیدا کرد و سوم شهريور 1363 در زبیدات عراق بر اثر اصابت ترکش به شکم و پاها شهيد شد. مزار او در گلستان شهدای اصفهان واقع است.


شهید رحمت الله بهرامی فرزند علی بابا و فرنگیس، پنجم مرداد 1342 در شهرستان دهاقان چشم به جهان گشود. پدرش کشاورز بود. او تا سوم متوسطه در رشته انسانی تحصیل کرد و به عنوان  سرباز ژاندارمری در جبهه حضور پیدا کرد و سوم شهريور 1362 در سردشت  بر اثر اصابت گلوله توسط نیروهای عراقی شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای عطاآباد واقع است.

بهرامی
شهید ولی الله وحیدی فرزند قنبر علی و فاطمه در سال 1341 در شهرستان دهاقان چشم به جهان گشود. او تا پایان دوره راهنمایی تحصیل کرد و  به عنوان  سرباز ژاندارمری در جبهه حضور پیدا کرد و سوم شهريور 1362 در سردشت  بر اثر اصابت ترکش توسط نیروهای عراقی شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای عطاآباد واقع است.

وحیدی
شهید حبیب الله غلامی فرزند حسین و فاطمه بيست و دوم فروردين 1342 در شهرستان شهرضا چشم به جهان گشود. او سواد خواندن و نوشتن نداشت و به عنوان  سرباز ژاندارمری در جبهه حضور پیدا کرد و سوم شهريور 1362 در ارومیه بر اثر اصابت گلوله توسط نیروهای عراقی شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

کریمی پناه
شهید اکبر صادقی دولت آبادی فرزند عزیزالله و عشرت، هفتم آذر 1341 در شهرستان دهاقان چشم به جهان گشود. پدرش خوارو بار فروش بود. او  تا پایان دوره ابتدایی تحصیل کرد و  به عنوان  سرباز ژاندارمری در جبهه حضور پیدا کرد و سوم شهريور 1362 در سردشت  بر اثر اصابت ترکش توسط نیروهای عراقی شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

صادقی
شهید محمد کریمی پناه فرزند غلامحسین و شوکت، ششم دي 1328 در روستاي برزرود از توابع شهرستان نطنز چشم به جهان گشود. پدرش ازکارافتاده بود. او تا پایان دوره متوسطه در رشته  تجربی تحصیل کرد و دیپلم گرفت. محمد در سال1358 ازدواج کرد و صاحب يك دختر شد. او به عنوان  خلبان ارتش در جبهه حضور پیدا کرد و سوم شهريور 1361 با سمت خدمه نیروی هوایی در کرج بر اثر سانحه هوایی سقوط هليکوپتر شهيد شد. مزار او در بهشت زهرای تهران واقع است.

کریمی پناه
شهید هدایت الله میرزایی قهنویه فرزند مصطفی و صغرا، پنجم فروردين 1346 در روستاي قهنویه از توابع شهرستان مبارکه چشم به جهان گشود. پدرش کشاورز بود. او تا پایان دوره ابتدایی تحصیل کرد و بنا شد. هدایت الله به عنوان  بسیجی در جبهه حضور پیدا کرد و سوم شهريور 1374 در بر اثر غرق شدن در آب حوادث غیرمترقبه شهيد شد. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد