صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » سینما و تئاتر » سه کتاب جدید زاون قوکاسیان مجوز نشر گرفت

با هدف معرفی بزرگان سینما:

سه کتاب جدید زاون قوکاسیان مجوز نشر گرفت

قوکاسیان ابزار امیدواری کرد: مجموعه این فعالیت ها که در طول سالیان گذشته و به مرور جمع آوری، تنظیم، ویراست و منتشر شده بتواند در معرفی نقش آفرینان کارآزموده سینما و تئاتر ایران زمین موثر و سازنده باشد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۵۴ - چهارشنبه ۱۳۹۳/۰۶/۵

نویسنده، کارگردان و منتقد سینمای ایران از اخذ مجوز انتشار سه جلد کتاب جدید خود و چاپ دوم خبر داد.

زاون قوکاسیان در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: کتاب ” بردی از یادم” درباره خانم لرتا هایراپتیان (نوشین) بعنوان نگین انگشتری تئاتر کشورمان منتشر می شود.
وی خاطر نشان کرد: این مجموعه پس از سال ها انتظار صدور مجوز از سوی نشر چشمه در 400صفحه چاپ خواهد شد.
مدرس و محقق دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان ادامه داد: کتاب دیگری با عنوان “زندگی در تماشاخانه اصفهان” که حاصل سال ها زندگی، تلاش و خدمت مرحوم رضا ارحام صدر می باشد نیز مجوز نشر گرفته است.
قوکاسیان اظهار کرد: این کتاب در 390 صفحه از سوی انتشارات نهفت منشتر و روانه بازار می شود.
محقق و منتقد سینمای کشورمان با اشاره به چاپ کتاب “در چشم شیر سنگی” تصریح کرد: این مجموعه کتاب درباره فعالیت ها و فیلم های مسعود جعفری جوزانی کارگردان برجسته سینما نگاشته شده است.
وی افزود: کتاب در چشم شیر سنگی در مرحله حروف چینی است و در 400صفحه منتشر خواهد شد.
نویسنده کتاب سینمای اتریش اضافه کرد: چاپ دوم کتاب “نقش آبی سیمین” نیز منتشر و در 227 صفحه از طرف نشر چشمه روانه بازار شده است.
وی توضیح داد: در چاپ دوم کتاب مطالب و گفتگوهایی با آتیلا پسیانی، پرویز پرستویی، علی خدایی، رخشان بنی اعتماد، احمد بیگدلی، کمال تبریزی، ایرج طهماسب و تنی چند از دیگر بزرگان سینما درباره فاطمه(سیمین) معتمد آریا گردآوری و چاپ شد.
وی ابزار امیدواری کرد: مجموعه این فعالیت ها که در طول سالیان گذشته و به مرور جمع آوری، تنظیم، ویراست و منتشر شده بتواند در معرفی نقش آفرینان کارآزموده سینما و تئاتر ایران زمین موثر و سازنده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99