صفحه اصلی » بین الملل » نبطیه، در آستانه سالروز ربایش امام موسی صدر + تصاویر

در سالگرد ربایش امام موسی صدر؛

نبطیه، در آستانه سالروز ربایش امام موسی صدر + تصاویر

مراسم سی‌وپنجمین سالروز ربایش امام موسی صدر که قرار بود روز شنبه (۹ شهریور) در جنوب لبنان برگزار ‌شود، به زمان دیگری موکول شده است.

تاریخ انتشار: ۱۶:۳۸ - شنبه ۱۳۹۳/۰۶/۸

به گزارش صاحب نیوز به نقل ازخبرگزاری اهل‌بیت (ع) ـ ابنا ـ درحالی که خیابان های شهر نبطیه واقع در جنوب لبنان این روزها حال و هوای دیگری به خود گرفته و تصاویر زیبایی از امام موسی صدر، نبیه بری رهبر کنونی جنبش امل و رهبران شهید مقاومت اسلامی نظرها را به خود جلب کرده است، جنبش امل اعلام کرده که مراسم سی‌وپنجمین سالروز ربایش امام موسی صدر و همراهانش به زمان دیگری موکول شده است.

این جنبش در بیانیه‌ای اعلام کرد مراسم سی‌وپنجمین سالروز ربایش امام موسی صدر که قرار بود روز شنبه ۳۱ آگوست (۹ شهریور) در شهر نبطیه واقع در جنوب لبنان برگزار ‌شود، به زمان دیگری موکول شده که هنوز این زمان مشخص نیست و بعدا اعلام خواهد شد.

در این بیانیه با تاکید بر پایبندی بر خط و روش امام صدر در جلوگیری از بروز فتنه در میان لبنانی‌ها، آمده است که این مساله تنها با تاکید بر وحدت ملی، گفت‌وگو، کاهش بحران‌ها و استفاده از روش امام صدر در مبارزه با فتنه‌گری و ایجاد وحدت در لبنان و در میان لبنانی‌ها امکان پذیر است.

همچنین قاضی حسن الشامی دبیر کمیتۀ پیگیری پروندۀ امام موسی صدر در گفتگویی که به صورت ویدیویی با حضور خبرنگاران رسانه‌های مختلف در مؤسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر در تهران برگزار شد تاکید کرد که آخرین اخبار رد تمام شایعات ترور یا درگذشت امام و دو همراهش است. تا کنون ثابت نشده است که ایشان درگذشته‌اند. ما معتقدیم ایشان ربوده شده‌اند و باید برای آزادیشان تلاش شود.

وی افزود: ما قلم‌ها و صداهایی را می‌شنویم که می‌گویند کمیته به اطلاعاتی دست یافته است ولی آن را اعلام نمی‌کند، در این‌جا به‌صراحت می‌گویم که تا این ساعت هیچ اطلاعی از وضعیت امام موسی صدر و همراهانش نداریم که اعلام نکرده باشیم. اینکه هنوز اطلاعی از ایشان نداریم، مایۀ خرسندی نیست. پیشرفت نداشتن در پرونده ما را راضی نمی‌کند. من از عملکرد شخص خودم و همکاران تهران و بیروت راضی نیستم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

9 − 6 =