صفحه اصلی » سیاسی » احزاب و تشکل‌ها » اجرای طرح نظام سلامت رضایت مردم را به همراه داشته است / طبق وعده ها آب مورد نیاز کشت پاییزه از طریق تونل کوهرنگ سه تامین می شود

امام جمعه اصفهان:

اجرای طرح نظام سلامت رضایت مردم را به همراه داشته است / طبق وعده ها آب مورد نیاز کشت پاییزه از طریق تونل کوهرنگ سه تامین می شود

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد گفت: همه‌ی دولت مردان به اهمیت مسئله‌ی آب اصفهان واقف هستند و می‌دانند اگر این مسئله حل شود مشکل عمده‌ی اصفهان حل خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۱۷:۱۰ - جمعه ۱۳۹۳/۰۶/۷

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در ابتدای خطبه اول نماز عبادی سیاسی جمعه ی این هفته اصفهان پس از سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به بیان یکی از صفات متقین پرداخت. وی با اشاره به حدیثی از حضرت علی علیه السلام گفت: متقین کسانی نیستند که گناه دیگران را بزرگ و گناه خود را کوچک شمارند. همچنین از آن افرادی نیستند که کار نیک خود را بزرگ و کار نیک دیگران را کوچک شمارند. وی مفهوم چنین ویژگی را خشوع در برابر خداوند دانست و بیان داشت: اگر فردی اینگونه نباشد نشان عجب و خودبینی اوست و مومن نباید عمل خوب خود را بزرگ بشمارد. همچنین برای بیان این مفهوم به کلامی از حضرت امیرالمومنین که می فرمایند “العجب حمق” اشاره کرد و داشتن چنین صفتی را نشان حماقت و نادانی دانست چرا که انسان متقی عمل نیک خود را از جانب خدا می داند.

امام جمعه اصفهان در ادامه به روایتی از رسول مکرم اسلام (صلوات الله علیه و آله) در اصول کافی در باب عجب اشاره کرد و گفت: دلیل تسلط شیطان بر انسان بزرگ شمردن عمل و کوچک شمردن گناه است. همچنین خداوند در قرآن خطاب به افرادی که اسلام آوردن خودشان را منتی بر حضرت محمد (صلوات الله علیه و آله) می دانستند، می فرماید: اسلام آوردن شما منتی بر رسول نیست بلکه این خداوند است که با نشان دادن مسیر درست بر شما منت گذاشته است.

نماینده ولی فقیه در استان در خطبه ی دوم نماز جمعه ضمن توصیه ی مجدد خود و مستمعین به تقوای الهی به بیان توضیحاتی پیرامون برخی از مناسبت های هفته پرداخت. وی با بیان اینکه امروز 7 شهریور ماه سالروز شهادت آیت الله سید محمد باقر حکیم رئیس حزب الدعوة و عده ای از زوار و نمازگزاران جمعه در مرقد مطهر حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام به دست حزب بعثی است، به سابقه ی ظلم ستیزی و شهادت طلبی خانواده ی حکیم اشاره کرد و افزود: پدر آیت الله حکیم پیش از به قدرت رسیدن حکومت بعثی با صدور فتوای معروف «الشیوعیه کفر و الحاد» (کمونیست کفر و الحاد است) باعث شد حزب بعث با ایشان دشمنی و کینه شدیدی پیدا کند تا جایی که حدود 50 نفر از خانواده ی حکیم که 10 نفر از آنان فرزندان آیت الله العظمی سید محسن حکیم بودند را به شهادت رساند.

مناسبت دومی که امام جمعه اصفهان به آن پرداخت هفته دولت بود. طباطبایی نژاد با اشاره به شهادت شهیدان رجایی و باهنر به دست منافقین و نامگذاری چند روز اول شهریور ماه به نام هفته ی دولت گفت: پس از انقلاب با تلاش دولت ها و همت مردم کشور در همه ی زمینه ها پیشرفت صورت گرفته است. وی در ادامه با توجه به اینکه دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته اصفهان بود به آمار حدود 850 هزاری مشترکین تلفن ثابت قبل از انقلاب اشاره کرد و گفت: امروز در کشور نزدیک به 40 میلیون مشترک تلفن ثابت داریم. وی در ادامه رشد فناوری ارتباطات را مسئله ای دانست که مفید بودن و نبودن آن بستگی به استفاده ی انسان از آن دارد کما اینکه سایر نعمت های الهی مانند چشم و گوش و … نیز اینگونه است. طباطبایی نژاد لازمه ی استفاده ی صحیح از امکانات جدید را گسترش فرهنگ دینی در جامعه عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: به عنوان نمونه پیش تر امکان استفاده از کتاب گرانسنگی همانند الغدیر در کشوری مثل عربستان سعودی وجود نداشت اما امروز به لطف گسترش فناوری اطلاعات به راحتی می توان نسخه ی الکترونیکی این کتاب را در تلفن همراه و وسایل الکترونیکی به هر جایی برد.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه به فعالیت های راه سازی دولت ها بعد از انقلاب اشاره کرد و ادامه داد: امروز به لطف خدا بیش از 100 هزار کیلومتر جاده ی روستایی داریم که بسیار خوب است و لازم است نقص ها نیز برطرف شود. طباطبایی نژاد در ادامه به نکاتی که رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر ایشان با اعضای هیئت دولت به مناسبت هفته ی دولت بیان داشتند اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب به خاطر آرامش روحی ایجاد شده در جامعه، کنترل تورم، تثبیت قیمت ارز و مهم تر از همه ایجاد طرح نظام سلامت از دولت تقدیر کردند. وی گفت: طرح نظام سلامت باعث شده است مخارج درمانی بعضا تا یک دهم هزینه های قبل کاهش یابد و تا آنجا که من مطلع هستم در استان اصفهان روزنامه 1 میلیارد و 500 میلیون تومان توسط دولت برای هزینه های درمان به بیمارستان ها تزریق می شود. وی در ادامه با تشکر از دولت به خاطر اجرای این طرح خاطر نشان ساخت: همان طور که رهبر معظم انقلاب تاکید کردند باید طرح های خوب دولت قبل همانند طرح مسکن مهر نیز ادامه پیدا کند و اگر از نظر دولت فعلی مشکلاتی هم وجود دارد این مشکلات بررسی و حل شود. همچنین ادامه داد: بهترین روش برای رفع نواقص فعلی برطرف کردن آنها با عمل بدون طعنه است و اینکه دولتی بگوید برای خرابی های دولت قبل کار می کند باعث آسیب به روحیه ی مردم است چرا که برای افراد این سوال پیش می آید پس کدام دولت کار مفید می کند؟!

وی به تاکید رهبر معظم انقلاب به صنایع تبدیلی در زمینه ی اقتصاد در روستاها اشاره کرد و گفت: در همین استان اصفهان در مناطق فریدن و فریدون شهر بعضا محصول سیب زمینی کاران خریداری نمی شود و محصول روی زمین از بین می رود در صورتی که کارخانه های داخلی مواد مورد نیاز خود را از خارج وارد می کنند. همچنین در زمینه ی کشاورزی و مسئله ی آب باید صنعت کشاورزی به روز شود و با استفاده از آبیاری تحت فشار نتیجه ی کار نسبت به آبیاری سنتی غرقابی ده برابر خواهد شد.

نماینده ی ولی فقیه در استان با اشاره به سفر اخیر معاون اول رئیس جمهور و هیئت همراه به اصفهان بیان کرد: آنگونه که مسئولان بعد از سفر به اصفهان گفتند وضعیت فکری آن ها نسبت به مسئله ی آب اصفهان عوض شده است. وی اصفهان را گل سرسبد شهرهای کشور و رودخانه زاینده رود را گل سرسبد اصفهان معرفی کرد و افزود: مساحت اصفهان حدود 106 هزار کیلومتر مربع است که از این مقدار حدود 81 هزار کیلومتر مربع منطقه ی کویری و 25 هزار کیلومتر مربع آن حاشیه ی رودخانه است که متاسفانه آن هم خشک شده است. وی ادامه داد: همه ی دولت مردان می دانند مسئله ی عمده ی اصفهان آب است و اگر این مسئله حل شود مشکل عمده ی اصفهان حل خواهد شد.

طباطبایی نژاد با انتقاد از تجمع در بستر زاینده رود این کار را نادرست دانست و گفت: مسیر پروژه ی بهشت آباد تا پشت سد حدود 60 کیلومتر است و اگر دولت با وسایل مدرن و بودجه ی کافی این پروژه را همین امروز آغاز کند اتمام آن حداقل 5 سال طول خواهد کشید که احداث سد نیز حدود 2 تا 3 سال زمان نیاز دارد. به همین دلیل باید وضع خشکسالی را تحمل کرد و البته حرف صحیح را هم زد و دولت نیز قول احداث پروژه ی بهشت آباد را داده است و طرح های کوتاه مدت از جمله پمپاژ آب به تونل کوهرنگ سه برای رساندن آب مورد نیاز کشت پاییزه کشاورزان اصفهانی در دست اقدام است و احداث سد پشت این تونل نیز در برنامه قرار دارد و برای به ثمر نشستن طرح های آبی باید صبر کرد و که البته این منافاتی با انتقاد درست ندارد ولی تخریب دولت کار صحیحی نیست.

امام جمعه اصفهان در پایان صحبت های خود به فرا رسیدن سالروز تاسیس قرارگاه پدافند هوایی حضرت خاتم الانبیاء (صلوات الله علیه و آله) اشاره کرد و بیان داشت: امسال این ایام مصادف شد با سرنگونی پهپاد جاسوسی رژیم اسرائیل که این نشان از تیزبینی عزیزان مدافعان این مرز و بوم در همه ی رده های دفاعی کشور است. طباطبایی نژاد در آخرین صحبت خود به فرا رسیدن دهه ی کرامت اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد در این ایام بتوانیم نسبت به افراد نیازمند کریمانه برخورد کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد