صفحه اصلی » استان اصفهان » اصفهان » مجوز آغاز فعالیت موبایل نسل سوم در استان اصفهان صادر شد

مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان:

مجوز آغاز فعالیت موبایل نسل سوم در استان اصفهان صادر شد

وزیر ارتباطات به طور رسمی مجوز بهره برداری از تجهیزات نصب شده و قابل بهره برداری در موبایل نسل سوم در استان اصفهان را صادر کرد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۵۲ - دوشنبه ۱۳۹۳/۰۶/۱۰

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان گفت: وزیر ارتباطات به طور رسمی مجوز بهره برداری از تجهیزات نصب شده و قابل بهره برداری در موبایل نسل سوم در استان اصفهان را صادر کرد. حسین کشایی که امروز در جمع خبرنگاران سخن می گفت، افزود: تجهیزات موبایل نسل سوم در شهر اصفهان آماده بهره برداری است و در سطح استان اصفهان در فاز اول تا دو ماه آینده در شهرستان های نجف آباد ، خمینی شهر و کاشان اجرا خواهد شد.

وی اظهارداشت: شرکت مخابرات استان اصفهان ارتباط 200 سایت را از طریق فیبر نوری در اصفهان برقرار کرده است .

مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان با اشاره به مزیت های موبایل های نسل دوم و نسل سوم ، بیان داشت: در موبایل نسل سوم امکان ارتباط نقطه به نقطه و استفاده از اینترنت با پهنای خوب و همچنین امکان ارسال تصویر و فیلم وجود دارد و حتی می توان ارتباطات تصویری برقرار کرد که البته این سرویس به دلیل فراهم نشدن پیوست های فرهنگی در حال حاضر ارائه نمی شود.

وی اضافه کرد: مشترکین می توانند با مراجعه به سایت MSI.IR یا با شماره 9990 تماس بگیرند.

کشایی گفت: مشترکین می توانند به شماره 80008 پیامک خالی بدهند و یا از طریق شماره گیری *111#  مشترک جی پی آر اس شوند.

وی در ادامه به راه اندازی 200 سایت نسل سوم موبایل در سطح شهر اصفهان اشاره کرد و گفت: از طریق این سایت ها شهر اصفهان به طور کامل پوشش داده می شود و اتصال به اینترنت از طریق موبایل بدون قطع و با کیفیت بسیار بالا صورت می گیرد.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان  تعداد مشترکین اینترنت پرسرعت در سطح استان اصفهان را 320 هزار مشترک اعلام کرد که از مجموع 3 میلیون مشترک اینترنت پر سرعت کشور ، این استان 12 درصد آمار مشترکین ADSL را به خود اختصاص می دهد.

وی، استان اصفهان را بی نظیرترین استان کشور در ارتباط با زیرساخت های مخابراتی خواند و با اشاره به افتتاح ۴۹۴ طرح مخابراتی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیرعامل شرکت پست و مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در هفته دولت ، تصریح کرد: این طرح های افتتاحی شامل ۸ مرکز سوئیچ، ۱۱ عدد آنتن بی تی اس، ۱۱۲ پروژه فیبر نوری، ۱۱۱ مورد پروژه دیتا و ۲۵۲ پروژه نیز مربوط به ساختمان، ارتباطات روستایی، شبکه موبایل روستایی و سایر فعالیت های شرکت مخابرات استان اصفهان بوده است.
مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان اعتبارات هزینه شده برای این طرح های مخابراتی را 211 میلیارد ریالاعلام کرد.

شماره صدای مشتری به زودی اعلام می شود

کشایی در بخش دیگری از این نشست خبری از راه اندازی صدای مشتری در سطح کشور خبر داد و گفت: ایده راه اندازی صدای مشتری از اصفهان بود که حتی شماره آن را هم تعیین کرده ایم اما به هنگام دریافت مجوز از مخابرات کشور به دلیل اهمیت موضوع طرح به صورت کشوری پذیرفته شد که یک شماره یکسان برای صدای مشتری در سطح کشور به زودی تعیین می شود.

وی از هشت مرکز سوئیچ ( نصب – توسعه)، 11 آنتن بی تی اس، 112 پروژه فیبر نوری، 111پروژه دیتا و 252 پروژه دیگر در سطح استان خبر داد و گفت: در حال حاضر در بخش تلفن ثابت 2 میلیون و 721 هزار منصوبه داریم که از این تعداد 2 میلیون و 68 هزار شماره مشغول به کار ثابت داریم که ضریب نفوذ را به 45 درصد می رساند.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهانافزود: حدود 20 درصد از مشترکین سیمی این شرکت دارای اینترنت پرسرعت هستند.

وی خاطر نشان کرد: در تلفن همراه نیز 4 میلیون و 411 هزار مشترک تلفن همراه در استان اصفهان داریم که از این تعداد یک میلیون و 438 هزار خط دائمی و 2 میلیون و 972 هزار مشترک اعتباری داریم که ضریب نفوذ استان به 88 درصد می رسد.

کشایی به یکی از پرهزینه ترین، زمان برترین و مشکل ترین پروژه های شرکت مخابرات استان اشاره کرد و گفت: عملکرد ما از سال ۸۸ تاکنون در بخش کانال سازی ۷۸ کیلومتر، اجرای فیبر نوری خاکی ۱۳۲۵ کیلومتر، اجرای فیبر نوری کانالی ۶۱۴ کیلومتر، اجرای فیبر نوری هوایی ۵۲ کیلومتر، اجرای کابل مسی خاکی ۱۵۶۷ کیلومتر، اجرای کابل کشی مسی کانالی ۲۹۳ کیلومترو مفصل بندی ۹ میلیون و ۵۹۳ هزار زوج بوده است.
مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان اظهار داشت: از ۲۷ اردیبهشت امسال تاکنون نیز اقدامات کانال سازی ۴ هزار و ۳۲۸ متر، اجرای فیبر خاکی ۱۳۱ هزار متر، اجرای فیبر کانالی ۱۲۱هزار متر، اجرای فیبر هوایی ۴۶ هزار متر، اجرای کابل مسی خاکی ۷۹ هزار و ۶۰۰متر، اجرای کابل مسی کانالی۳ هزار و ۸۰۰ متر و مفصل بندی ۲۷3 هزار زوج از جمله فعالیت های شرکت مخابرات استان اصفهان بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد