صفحه اصلی » استان اصفهان » شهرضا » ۸ هزار واحد صنفی در شهرضا فعالیت می کنند

رئیس اتاق اصناف شهرستان:

۸ هزار واحد صنفی در شهرضا فعالیت می کنند

رئیس اتاق اصناف شهرضا گفت: مشکلات شهرک صنایع کارگاهی امیرکبیر بسیار زیاد است فاز یک و دو آن راه‌اندازی شده است و در حال حاضر۲۰۰ واحد صنفی در این شهرک مستقر هستند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۰ - سه شنبه ۱۳۹۳/۰۶/۱۸
 به گزارش صاحب نیوز به نقل از پایگاه خبری شهرستان شهرضا  “شهرضا نیوز”  ابراهیم سبزواری در گفتگو با خبرنگار این پایگاه محلی با اشاره به  اهمیت اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: دراین بحث اصناف تلاش  می‌کنند  در زمینه‌های مختلف با همفکری با اصناف و بازاریان و اتحادیه‌ها کار را دنبال کند.

رئیس اتاق اصناف شهرضا با اشاره به ساخت اتاق اصناف و تجمیع اتحادیه‌های شهرستان افزود: در سال ۸۷ توسط هیئت رئیسه قبلی مجمع امور صنفی ساختمان اتاق اصناف خریداری شد و کمیسیون نظارت شهرستان مجوز ساخت را صادر کرد.
وی افزود: اتاق اصناف در زمینی به مساحت یکهزار و 366  متر مربع با هزار متر پارکینگ و دو طبقه ساختمان اداری برای اتحادیه‌ها و اتاق اصناف با اعتباری بالغ بر دو میلیارد تومان ساخته می‌شود.
سبزواری بیان کرد: این ساختمان برای اتحادیه ها و اتاق اصناف سهام بندی شده و امیدوار هستیم با همکاری همه دستگاه‌ها و اتحادیه‌ها هرچه زودتر ساخته شود.
وی با بیان اینکه ساختمان در مرکز شهر قرار گرفته و زیبنده شهر خواهد بود تصریح کرد: این ساختمان از سوی پنج اتحادیه معمار و بنا، تیرچه بلوک، تأسیسات، مکانیک و الکتریک ساخته می‌شود و مجری و طراح آن اتحادیه‌های شهرستان هستند.
رئیس اتاق اصناف شهرضا با بیان اینکه در حال حاضر شهرستان شهرضا دارای ۴۵ اتحادیه، ۲۲۵ هیئت مدیره و هشت  هزار واحد صنفی با پروانه کسب است، تصریح کرد:  یکهزار و 541 پروانه کسب تولیدی، سه هزار و 376 پروانه کسب توزیعی، یکهزار و 410  پروانه کسب خدماتی و یکهزار و 756  خدمات فنی از جمله اصناف فعال این شهرستان هستند.
وی بیان کرد: مشکلات شهرک صنایع کارگاهی امیرکبیر زیاد است و فاز ۱ و ۲ آن راه‌اندازی شده  و در حال حاضر۲۰۰ واحد صنفی در این شهرک مستقر هستند.
سبزواری اضافه کرد: به منظور رفع مشکلات کسبه شهرک صنایع کارگاهی امیرکبیر شهرضا نمایندگی اتاق اصناف شهرضا افتتاح شد تا مشکل کسبه این شهرک پیگیری و رسیدگی شود.
وی افزود: مهمترین مشکل شهرک صنایع کارگاهی امیرکبیر زیرگذر آن است که در جلسه‌ای که با شهرداری شهرضا و منظریه و اداره راه و شهرسازی شهرضا گرفته شد احداث زیرگذر در دستور کار قرار گرفت.
رئیس اتاق اصناف شهرضا گفت: ساخت زیرگذر شش تا  هفت میلیارد تومان هزینه دارد و سال‌ها طول می‌کشد تا این زیرگذر ساخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفت + 13 =