صفحه اصلی » بین الملل » عناوین برتر بین الملل » تونل‌های مقاومت همچنان فعال + تصاویر

تونل‌های مقاومت همچنان فعال + تصاویر

یکی از مسئولان نظامی گردان‌های قدس گفت: گردان‌های قدس از زمان پایان تجاوز اخیر به نوار غزه، شروع به آماده شدن برای جنگ بعدی و گسترش شبکه تونل‌ها کرده است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۸ - شنبه ۱۳۹۳/۰۶/۲۲

به گزارش صاحب نیوز به نقل از خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ در حالی که مقامات رژیم صهیونیستی از تخریب شبکه تونل‌های گروه‌های مقاومت فلسطین در غزه در جنگ اخیر سخن گفته‌اند، نمایندگان گروه‌های فلسطینی در غزه بر نادرست بودن این ادعا تاکید دارند.

تصاویری که مشاهده می‌کنید مربوط به یکی از تونل‌های گردان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین است که برای حمله به اسرائیل ساخته شده است. هدف مبارزان فلسطینی، آماده شدن برای جنگ آینده است که نشانه‌های آن در اقدام اسرائیل به نقض توافق آتش بس و عمل نکردن به توافق‌های قبلی مشاهده می‌شود.

گردان‌های قدس برای بردن خبرنگاران به داخل تونل‌ها تدابیر امنیت شدیدی اتخاذ می‌کند. جنگ اخیر غزه موجب کاهش کارآیی این تونل‌ها نشده است و مبارزان فلسطینی برخی تونل‌های آسیب دیده در جنگ را ترمیم کرده‌اند. همچنین حفر تونل‌های بیشتر به منظور استفاده از آن در جنگ‌های آینده ادامه دارد.

یکی از مسئولان نظامی گردان‌های قدس گفت: گردان‌های قدس از زمان پایان تجاوز اخیر به نوار غزه، شروع به آماده شدن برای جنگ بعدی و گسترش شبکه تونل‌ها کرده است.

این تونل‌ها معمولا چند شاخه بوده و به مکانی منتهی می‌شود که آشیانه توپخانه نام گذاری شده است و از آنجا موشک‌ها به سمت دشمن شلیک می‌شود. این آشیانه‌ها گنجایش شمار اندکی از مبارزان را دارد.

از طریق این تونل‌ها بود که گردان‌های قدس تا آخرین لحظات جنگ توانست به شلیک موشک و خمپاره به اسرائیل ادامه دهد.

مسئول نظامی جهاد اسلامی افزود: جنبش مقاومت جنگ فرسایشی را با دشمن صهیونیستی آغاز کرده است و دشمن صهیونیستی نیز این را می‌داند و در محاسباتش بازنگری کرده است زیرا می‌داند مقاومت فلسطین و گردان‌های قدس ذخایری راهبردی از سلاح در اختیار دارند که می‌توانند چند ماه مقاومت کنند.

مبارزان فلسطینی می‌گویند اسرائیل به اهداف غیرنظامی مانند بیمارستان‌ها و مدارس حمله کرد زیرا نتوانست به اهداف نظامی در شهر زیرزمینی مقاومت آسیبی برساند.

تونل‌ها از مبارزان و از ذخایر راهبردی تسلیحات گروه‌های فلسطینی محافظت می‌کنند و اسرائیل نمی‌تواند هیچ نظارتی بر این تونل‌ها داشته باشد.

…………….

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج × 5 =