صفحه اصلی » بین الملل » آمریکا و اروپا » مداخله امریکا در شکایت علیه یک گروه ضد ایرانی

در پی شکایت یه بازرگان یونانی؛

مداخله امریکا در شکایت علیه یک گروه ضد ایرانی

وزارت دادگستری امریکا به بهانه حفظ اسرار ملی از یک قاضی خواسته‌است به شکایت علیه یک گروه ضد ایرانی رسیدگی نکند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۵ - یکشنبه ۱۳۹۳/۰۶/۲۳

به گزارش صاحب نیوز به نقل از پرس تی وی، وکلای حقوقی دولت امریکا روز جمعه (۲۱ شهریور) با استناد به یک قانون محکم مربوط به امنیت ملی و بیان اینکه روند این پرونده ممکن است به «امنیت ملی آسیب برساند» در شکایت خصوصی یک بازرگان یونانی از گروه موسوم به «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» مداخله کردند.

ویکتور رستیس، بازرگان و مالک یک کشتی یونانی سال گذشته به اتهام افترا از این لابی ضد ایرانی مستقر در نیویورک شکایت کرد، چرا که این گروه وی را به نقض تحریم‌های ضد ایرانی به واسطه صادرات نفت از این کشور متهم کرده بود.

مقامات اطلاعاتی سابق امریکا، اروپا و رژیم اسرائیل به اتحاد علیه ایران هسته‌ای که موافق تحریم‌های اقتصادی شدیدتر علیه جمهوری اسلامی است مشاوره می‌دهند.

رستیس از این گروه خواسته است مدارکی دال بر مداخله وی در تجارت نفتی ایران ارائه کنند.

وکلای دولت امریکا مدعی هستند افشای این اسناد می‌تواند «فعالیت‌های مربوط به اجرای قانون» را همچون تحقیقات موجود به خطر بیاندازد.

با وجود این، وزارت دادگستری به «حق امتیاز اسرار دولتی» که به طور خاص به مسائل امنیت ملی مربوط می‌شود استناد کرده است. این حق‌ ‌امتیاز کمتر از «حق امتیاز مربوط به اجرای قانون» مورد استفاده قرار می‌گیرد.

امریکا و هم‌پیمانان اروپایی‌اش، ایران را به دنبال کردن اهداف غیرنظامی در فعالیت‌های هسته‌ایش متهم و به این بهانه تحریم‌هایی را علیه جمهوری اسلامی تحمیل کرده‌اند. ایران قویا اتهامات مطرح شده را رد می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99