صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » کتاب و ادبیات » «پهلوانان راه عشق» مجموعه ای از وصایا و زندگی نامه شهدای ورزشکار شهرستان نجف آباد

«پهلوانان راه عشق» مجموعه ای از وصایا و زندگی نامه شهدای ورزشکار شهرستان نجف آباد

كتاب «پهلوانان راه عشق» زندگينامه‌ های 75 سردار شهيد ورزشكار و مدال‌ آور است که در سه بخش به رشته ی تحریر در آمده است.

تاریخ انتشار: ۱۵:۲۷ - سه شنبه ۱۳۹۳/۰۷/۱

به گزارش صاحب نیوز، كتاب «پهلوانان راه عشق» زندگينامه‌ های 75 سردار شهيد ورزشكار و مدال‌ آور است که در سه بخش به رشته ی تحریر در آمده است. در اين كتاب حرفه‌اي شدن اين شهداي ورزشكار، زندگي اجتماعي و فردي و حضور آن‌ ها در دوران هشت سال دفاع‌ مقدس مورد بررسي قرار گرفته است.

بخش نخست به تاريخچه زندگي اين افراد، بخش دوم به دست‌نوشته‌هاي شهدا و بخش سوم به جمع‌بندی وقایع زندگی آن‌ها اختصاص دارد. قالب اصلي اثر زندگينامه است، اما حرف‌هاي هر شهيد درباره خودش آورده شده و گفته‌ های دوستان، خانواده و همرزمان هر شهید هم گرد آمده است و به همين دليل، متن كتاب به زبان محاوره نزديك است.

بيشتر شهیدان مورد نظر این اثر در رشته‌هاي ورزشي كاراته و تكواندو صاحب مدال بوده‌اند. شهيدان احمد كاظمي، حسن حسني، مجيد بيگ‌زاده، فرهاد آزاد و غلامعلي سعيدفر نمونه‌ اي از اين فرماندهان شهید هستند. براي نگارش اين اثر به مدت يك سال‌ و نيم با خانواده‌ های شهیدان، هيات‌ هاي ورزشي و بنياد شهيد و امور ايثارگران گفت‌ و گو و اطلاعاتي نیز به صورت تحقيقات ميداني جمع‌ آوري گردیده است و حاصل آن نگارش کتابی در 300 صفحه گردیده است.

انتخاب عنوان «پهلوانان راه عشق» از سوی نویسنده براي اثر با مفهوم کتاب در ارتباط است و به راهي اشاره دارد كه شهداي ورزشكار براي رسيدن به خداوند انتخاب كردند.

عباس اسماعیلی وظیفه ی تالیف این کتاب را برعهده داشته است. پیش از این، کتاب «مسافر مهتاب» یکی دیگر از آثار این نویسنده در بخش ادبيات داستاني همایش تجلیل از خادمان فرهنگ مکتوب در استان اصفهان عنوان برگزیده را به خود اختصاص داده بود.  «مسافر مهتاب» مستندي داستاني درباره زندگي شهيد اصغر جواني، همرزم سردار شهيد محمد بروجردي است. او در محور عملياتي پيرانشهر – سردشت به شهادت رسيد.

«پهلوانان راه عشق» یادمان شهدای ورزشکار شهرستان نجف آباد است که در سال 1391 توسط نشر ستارگان درخشان چاپ و روانه بازار گردیده است.

این کتاب تقدیم شده است به :

کسانی که عاشق ارزش های دینی و دل سوخته ی راه حق و حقیقت اند و جان باخته ی عاشورایی امام حسین اند. که به یقین تنها راه سعادت و ابدی است. راه سرخ، راه شرف، راه شهادت…

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99