صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » عناوین برتر فرهنگ و اندیشه » «رقص سنگ» روایت نوجوانان سنگرساز جبهه ها

«رقص سنگ» روایت نوجوانان سنگرساز جبهه ها

«رقص سنگ» با شرحي از چگونگي آشنايي‌ نویسنده با شهيد غلامعلي احمدي نهضت‌ آبادي آغاز مي‌شود و در 350 صفحه به همراه 30 عکس، تصویری از سنگرسازان جهاد سازندگي در دوران دفاع مقدس ارائه می دهد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۵ - دوشنبه ۱۳۹۳/۰۷/۷

صاحب نیوز / «رقص سنگ» کتابی است با محوریت دفاع مقدس که در قالب رمان، فعالیت ها و رشادت های جهادگران گمنام جهاد سازندگی را روایت می کند.

محسن صالحی حاجی‌ آبادی، نویسنده حوزه دفاع مقدس این اثر را به یاد سنگر سازان نگاشته است و بر این اساس شخصیت‌های اصلی رمان را از میان شخصیت‌های واقعی آن دوران انتخاب کرده است که اکنون جمعی از آنها شهید شده‌ و جمعی نیز جانباز هستند.

این کتاب از زبان دوم شخص بیان شده و روايتي دو سويه ميان نویسنده و اين شهيد می باشد که به گفته نویسنده: این رمان زبان دل رزمندگان شهرستان نجف‌ آباد است که اکثر آنها حدود 15 سال داشتند و فرمانده آنها 17 ساله بود. این بچه‌ها به مرگ می‌خندیدند زیرا از مرگ نمی‌ترسیدند. آنها صحنه‌ های مرگ را به چشم دیده بودند و چنین استنباط می‌کردند که مرگ ترس‌آور نیست.

وی پیش از این درباره نحوه نگارش «رقص سنگ» گفته بود: 12 صفحه از این رمان را نوشتم و دیگر نتوانستم ادامه دهم. بعد از دو سال روزی حال غریبی پیدا کردم و دو رکعت نماز نثار شهید محمدعلی قیصریان نجف‌ آبادی، یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس کردم و شروع به نوشتن رمان رقص سنگ کردم. در طول نوشتن هم می‌خندیدم و هم اشک می‌ ریختم. احساس می‌کردم تمام رزمندگان و هم‌سنگرانم دور و اطراف من هستند. نگارش کتاب را بعد از نماز مغرب و عشا شروع و پس از 6 شب تمام کردم.

«رقص سنگ» با شرحي از چگونگي آشنايي‌ نویسنده با شهيد غلامعلي احمدي نهضت‌ آبادي آغاز مي‌شود و در 350 صفحه به همراه 30 عکس، تصویری از سنگرسازان جهاد سازندگي در دوران دفاع مقدس ارائه می دهد که به همت كنگره شهداي اين شهرستان منتشر شده است.

این کتاب قرار است در دفاتر دوم و سوم به طور کامل تری به وقایع دفاع مقدس بپردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99