صفحه اصلی » بین الملل » آمریکا و اروپا » توسعه سطح روابط با انگلیس تا عذرخواهی رسمی کامرون از ملت ایران به مصلحت نیست

بیانیه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

توسعه سطح روابط با انگلیس تا عذرخواهی رسمی کامرون از ملت ایران به مصلحت نیست

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی طی بیانیه‌ای درباره اظهارات اخیر کامرون علیه ایران، به وزارت امور خارجه توصیه اکید کرد که توسعه رابطه با انگلیس در این مقطع تا عذرخواهی رسمی نخست‌وزیر این کشور از ملت ایران به مصلحت نیست.

تاریخ انتشار: ۰۸:۵۴ - چهارشنبه ۱۳۹۳/۰۷/۹

به گزارش صاحب نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در زمینه مواضع توهین‌آمیز اخیر دیوید کامرون نخست‌وزیر انگلیس علیه کشورمان بیانیه‌ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

جنایت و خیانت‌های دولت‌مردان انگلیسی طی دهه‌های گذشته هیچ‌گاه از حافظه ملت با بصیرت ایران اسلامی پاک نخواهد شد.

همه می‌دانند دولت انگلیس با ایجاد اختلافات مذهبی بین ملت‌های مسلمان با خلق گروه‌های ملحد و منحرف و حمایت از گروه‌های تروریستی از جمله داعش و القاعده و منافقین و… سنگ بنای اختلافات مرزهای بسیاری از کشورها همواره چهره واقعی خود را برای ملت‌های منطقه به تصویر کشیده است.

امروز وضعیت نابسامان سیاسی و اقتصادی انگلیس، نخست‌وزیر کامرون را به پریشان‌گویی وا داشته که در نشست سازمان ملل پرده دیگری از خصومت‌های کینه‌توزی جبهه باطل علیه ایران اسلامی به نمایش گذاشت.

شاید برخی از ساده‌لوحان داخلی به خود آیند و احساس نکنند که دشمنان قسم‌خورده نظام اسلامی دست از خصومت خود برداشته‌اند، لذا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی توصیه اکید می‌نماید که توسعه رابطه با انگلیس در این مقطع تا عذرخواهی رسمی نخست‌وزیر انگلیس به مصلحت نیست.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد