صفحه اصلی » مقاومت » امنیت و دفاع » مرزبانی به بیش از ۸ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد/افتتاح ۱۹۰ پاسگاه و برجک مرزی در سیستان و بلوچستان

فرمانده مرزبانی ناجا:

مرزبانی به بیش از ۸ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد/افتتاح ۱۹۰ پاسگاه و برجک مرزی در سیستان و بلوچستان

 فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی گفت: مرزبانی کشور به بیش از ۸ هزار میلیارد ریال اعتبار به صورت سالیانه به منظور اشرافیت مرزی دریایی و خشکی و ایجاد، حفظ و نگهداری جاده های مرزی نیاز دارد.

تاریخ انتشار: ۱۷:۳۱ - پنجشنبه ۱۳۹۳/۰۷/۱۰

 

به گزارش

صاحب نيوز به نقل از تسنيم، سردار قاسم رضایی امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هم اینک اشرافیت و کنترل مرزی در سراسر کشور و به ویژه در آذربایجان غربی برقرار است.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی افزود: آذربایجان غربی با 960 کیلومتر مرز مشترک با کشورهای آذربایجان، نخجوان و ترکیه، ارتباط و تعاملات بسیار مناسبی با آنها داشته اما به سبب توطئه استکبار جهانی در عراق، کشورمان متحمل صرف هزینه و توان بسیاری شد.

وی تصریح کرد: هم اکنون برنامه ریزی ملی با ملاحظات منطقه ای در مرز وجود دارد و در این رابطه با توجه به اینکه به علت ارزانی سوخت در ایران قاچاق این محصول به خارج از کشور صورت گرفته و منافع ملی ایران را به خارج از کشور هدایت می کند، طرحی مشترک با نیروی انتظامی انجام گرفت تا بر مبنای آن شاهد مهار قاچاق در مرزها باشیم.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی گفت: برخورد قاطع مرزبانان با قاچاقچیان سبب امنیت نسبی در مرزهای کشور شده در حالی که در آذربایجان غربی امنیت کامل برقرار است.

رضایی گفت: انسداد در مرزها معنایی ندارد درحالی که اشرافیت و اعمال قانون در مرزها بسیار مهمتر است و در این رابطه مرزداران کشورمان از روحیه بسیار بالایی برخوردار بوده و همانند رزمندگان دفاع مقدس به حفظ کیان نظام اسلامی می پردازند.

افتتاح 190 پاسگاه و برجک مرزی در سیستان و بلوچستان

وی اظهار کرد: در 2 ماه آینده در جنوب سیستان و بلوچستان کارهای عمرانی همچون افتتاح 80 کیلومتر جاده مرزی و 190 پروژه شامل پاسگاه و برجک پیش بینی شده تا شاهد افزایش کنترل مرزی در این منطقه باشیم.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی با اشاره به کشفیات کالاهای غیرمجاز افزود: با هوشیاری و تلاش شبانه روزی مرزبانان کشور، ورود و خروج کالاهای غیرمجاز در مرزها به حداقل رسیده اما در شرق کشور به سبب اقدامات فیزیکی مسیر حرکت مواد مخدر به سمت دریا شده است و در این زمینه جمهوری اسلامی ایران با کشورهای جنوب خلیج فارس برای کنترل دریای عمان و خلیج فارس دست به تعامل زده است.

رضایی بیان کرد: حضور هدفمند در مرزها سبب افزایش کشفیات شده است برای مثال در جنوب آذربایجان غربی شاهد ورود محموله مشروبات الکلی از سوی مرزهای کشور عراق بودیم اما با تعامل با کشور همسایه خواستار کنترل این کالای مضر شدیم.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی گفت: در حال حاضر مرزبانی کشور به بیش از 8 هزار میلیارد ریال اعتبار به صورت سالیانه به منظور اشرافیت مرزی دریایی و خشکی و ایجاد حفظ و نگهداری جاده های مرزی نیاز دارد بنابراین دولتمردان باید این مسئله را مدنظر قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هشت − سه =