صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » مانور لحظه صفر و دورمیزی در اصفهان برگزار می شود

به مناسبت هفته بلایای طبیعی؛

مانور لحظه صفر و دورمیزی در اصفهان برگزار می شود

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: به مناسبت هفته حوادث و بلایایی طبیعی مانورهای لحظه صفر و دورمیزی در 26 شعبه جمعیت هلال احمر برگزارمی شود.

تاریخ انتشار: ۱۴:۳۶ - سه شنبه ۱۳۹۳/۰۷/۲۲

به گزارش صاحب نیوز، محسن مومنی افزود: یکی از این مانورها مانور دورمیزی است که انجام آن در تمام شهرستان های استان اصفهان برنامه ریزی شده است.

وی گفت: مانور دورمیزی با مشارکت فرمانداری ها، سازمانها و ادارات عضو مدیریت بحران شهرستان در 10 شهرستان استان اصفهان برگزارشد ودر سایر شهرستانها و شعبه ها نیز تا آخر هفته برگزارمی شود.

وی اظهارکرد: این مانورها با هدف هماهنگی و مشارکت بین دستگاهها و آشنایی با وظایف در هنگام حوادث و بلایا از پنجشنبه هفته گذشته در فرمانداری اصفهان آغاز شده است.

مومنی گفت: دراین راستا مانور عملیاتی لحظه صفر نیز در سراسر استان اصفهان به همکاری کلیه دستگاه ها تاآخر هفته برگزار می شود.

وی با بیان اینکه درمانور عملیاتی لحظه صفر زمان و مکان مشخص نیست،افزود: در مانورلحظه صفر کلیه شعب هلال احمر استان به هفت منطقه تقسیم می شود و زمان حضور، تجهیزات، امکانات، اسکان، تغذیه و سایرموارد ارزیابی می شود.

وی با بیان اینکه این مانورها با مشارکت نیروهای داوطلب جمعیت هلال احمر استان اصفهان و سایر دستگاه ها برگزار می شود، افزود: بیش از 1000 نیروی داوطلب در جمعیت هلال احمراستان اصفهان در حال حاضر فعالیت می کنند.

19 تا 25 مهر ماه به عنوان هفته ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی نامگذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد