صفحه اصلی » استان » اصفهان » کامپیوتر را در محل پر رفت و آمد منزل قرار دهید!

کامپیوتر را در محل پر رفت و آمد منزل قرار دهید!

صاحب نیوز: اداره آموزش همگانی معاونت اجتماعی پلیس استان اصفهان از والدین و خانواده ها خواست فرزندان خود را در فضای اینترنت که احتمال بروز هر گونه آسیبی می‌باشد، رها نکنند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۱ - سه شنبه ۱۳۹۲/۰۵/۱

به گزارش صاحب نیوز از اصفهان ، در توصیه‌های اداره آموزش همگانی معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان آمده، از آن جایی که آگاهی کودکان و نوجوانان برای دسترسی آسان به سایت‌ها روز به روز افزایش می یابد، لزوم دقت و کنترل خانواده‌ها برای کاهش ورود به چنین سایت‌هایی توسط کودکان ضروری خواهد بود.

بر این اساس ضروریست در خانه ای که کودک و نوجوان زندگی می‌کند، محل قرار گرفتن کامپیوتر اهمیت زیادی دارد. بهتر است کامپیوتر در محلی قرار گیرد که رفت و آمد زیاد باشد و ساعاتی که بچه‌ها با کامپیوتر کار می‌کنند نیز محدود شود. والدین باید از نصب نرم افزار امنیتی و ابزارهای کنترلی بر روی کامپیوتر مطمئن شوند.

خانواده ها باید اطمینان حاصل کنند که نرم افزار امنیتی مستحکمی دارند تا بتوانند کامپیوترشان را در مقابل ویروس‌ها و هکرها حفاظت کنند. چنین نرم افزاری باید محتوا، تصاویر و وب سایت های خطرناک را فیلتر کند.

برای ایجاد کلمات عبور قوی، باید کلمه عبور دست کم ۸ کاراکتر و ترکیبی از حروف، ارقام و نشانه ها باشد. کلمات عبور باید در فواصل زمانی معین تغییر کنند تا احتمال سوء استفاده کاهش یابد.

والدین باید مراقب باشند که فرزندانشان با همسالان شان در اینترنت ارتباط برقرار نکنند.

به والدین توصیه می‌شود با فرزندان‌شان در مورد کامپیوتر، اینترنت و اهمیت حفظ امنیت در اینترنت گفت و گو کنند و هشدارهای مورد نیاز را به آنان بیاموزند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد