صفحه اصلی » استان اصفهان » شاهین‌شهر و میمه » نقش مراکز تحقیقاتی در ارتقای فعالیت های هوافضای کشور/ ارائه 264 مقاله علمی در رشته هوافضا

دبیر اولین کنفرانس بین المللی انجمن پیشرانش هوا فضای ایران؛

نقش مراکز تحقیقاتی در ارتقای فعالیت های هوافضای کشور/ ارائه 264 مقاله علمی در رشته هوافضا

اولین کنفرانس بین المللی و سومین کنفرانس ملی انجمن پیشرانش هوا فضایی ایران در دانشگاه صنعتی مالک اشتر با حضور معاون پژوهشی وزارت علوم و سایر مقامات بلند پایه برگزار می شود.

تاریخ انتشار: ۲۰:۳۵ - سه شنبه ۱۳۹۳/۰۷/۲۹

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، دبیر این کنفرانس دو روزه امشب در جمع خبرنگاران افزود: موضوع پیشرانش از زیر مجموعه های رشته هوا- فضا است که در آن قوای متحرکه و موتورهای هوا – فضایی مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.

دکتر علیرضا مستوفی زاده اظهارداشت: ارایه این کنفرانس های تخصصی باعث عمق بخشی تولیدات علمی در زمینه مربوطه می شود به طوری که در آنها می توانیم به مباحث ویژه تخصصی و مورد نیاز صنایع بپردازیم و این مسأله علاوه بر رفع نیاز صنعت می تواند به پیشرفت علمی و توسعه علم و فناوری کشور نیز کمک کند.

وی به اهداف اولین کنفرانس بین المللی و سومین کنفرانس ملی انجمن پیشرانش هوا فضایی ایران اشاره کرد و گفت: مجتمع دانشگاهی مکانیک و هوافضای دانشگاه صنعتی مالک اشتر در راستای رشد و ارتقای علوم و فناوری پیشرانش هوافضایی کشور و به منظور فراهم نمودن بستری مناسب جهت ارائه دستاوردهای تحقیقاتی و ایجاد ارتباط بین پژوهشگران در داخل و خارج کشور و هماهنگی و همفکری در زمینه های تحقیقات در علوم وابسته به حوزه پیشرانش هوافضایی، اولین کنفرانس بین المللی و سومین کنفرانس ملی انجمن پیشرانش هوا فضایی ایران را برگزار می نماید.

دبیر اولین کنفرانس بین المللی و سومین کنفرانس ملی انجمن پیشرانش هوا فضایی ایران تصریح کرد: در کنفرانس امسال 423 مقاله دو صفحه ای به دبیرخانه ارسال شده که پس از انجام داوری 264 عنوان مقاله برای ارائه در کنفرانس پذیرفته شد و از بین آنها 122 مقاله به صورت شفاهی و 142 مقاله به صورت پوستر ارایه می شود.

وی با اشاره به برنامه های جنبی اولین کنفرانس بین المللی و سومین کنفرانس ملی انجمن پیشرانش هوا فضایی ایران، بیان داشت: ارایه نمایشگاه تخصصی با مشارکت سازمان ها و صنایع مربوطه، برگزاری میزگردهای تخصصی با موضوعات پیشرانش هوایی و پیشرانش فضایی با حضور صاحبنظران و صاحبان اندیشه هر حوزه و برپایی 19 عنوان کارگاه تخصصی از جمله برنامه های جنبی این کنفرانس به شمار می روند.

مستوفی زاده در پایان ابراز امیدواری کرد با مشارکت تمام پژوهشگران دانشگاهها، صنایع و مراکز تحقیقاتی که نقش موثری در ارتقای فعالیت های هوافضای کشور به ویژه حوزه پیشرانش دارند، گام بلندی در جهت پیشبرد علم و دانش و توسعه علمی در کشورمان برداشته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

14 − پنج =