صفحه اصلی » سیاسی » احزاب و تشکل‌ها » معین: مجلس شریک ترویج آلودگی و فساد در دولت گذشته بود/ باج‌خواهی این مجلس از دولت بی‌نظیر است!

معین: مجلس شریک ترویج آلودگی و فساد در دولت گذشته بود/ باج‌خواهی این مجلس از دولت بی‌نظیر است!

وزیر علوم دوران اصلاحات طی مطلبی مجلس را به باج خواهی از دولت در مسئله رأی اعتماد به وزیر علوم متهم کرد.

❖ نویسنده: وزیر علوم دولت اصلاحات مجلس را به باج‌خواهی متهم کرد؛ | تاریخ انتشار: ۰۹:۱۱ - شنبه ۱۳۹۳/۰۸/۱۰

به گزارش صاحب نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، مصطفی معین وزیر اسبق علوم، تحقیقات و فناوری در دوران اصلاحات با انتشار مطلبی در صفحه خود در شبکه اجتماعی فیس بوک مجلس را متهم به باج خواهی و ایجاد اختلال در روند علمی کشور کرده است.

وی در مطلب خود آورده است: مردم در 22 خرداد 1392با آگاهی و امید به جایگزینی «اصلاح و اعتدال» به جای «افراطی گری و تحجر» رای دادند و دولت تدبیر و امید کار خود را آغاز نمود.

در این دولت، اکنون حدود یکسال و نیم است که وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری و متولی اصلی پیشرفت و توسعه علمی ایران و به تبع آن دانشگاه ها، هنوز نتوانسته اند از یک مدیریت باثبات و پایدار برخوردار شود! پس با توجه به سرعت شگفت انگیز تحولات علم و فناوری در جهان، دیگر صحبت از توسعه و پیشرفت علمی و قدرت اول علم و فناوری در منطقه شدن فقط یک شعار خواهد بود!

معین در ادامه مطلب خود با اشاره به برکناری و یا عدم توفیق وزرای علوم ادامه می دهد: درابتدا مجلس به دلایل واهی به آقای دکتر میلی منفرد رای اعتماد نداد، سپس با فتنه گری و فضاسازی از معرفی آقای دکتر توفیقی جلوگیری شد، در مرحله بعد رای اعتماد داده شده به آقای دکتر فرجی دانا به فاصله کمتر از یکسال بازپس گرفته شد و در نهایت به آقای دکتر نیلی نیز دیروز (یادداشت معین روز پنجشنبه نگاشته شده است) رای اعتماد داده نشد!؟ بنظرم این نوع تقابل و یا باج خواهی از یک دولت تازه تشکیل و درواقع بازی با مصالح کشور، در طول سال های پس از انقلاب بی نظیر بوده است!

وزیر اسبق دوران اصلاحات با متهم کردن ضمنی مجلس به سکوت در برابر فسادهای ادعایی از طرف دولت نهم می نویسد: به یاد دارید که این همان مجلسی است که با تایید، سکوت و نظاره گری خود عملا شریک هشت سال ترویج آلودگی و فساد، تخریب بنیان های اخلاقی – فرهنگی و زیرساخت های اقتصادی کشور در دولت های نهم و دهم بود. شریکی که در عین حال به عنوان وکیل مردم، شاهد فقر روزافزون موکلین خود هم بود و دم نزد!؟

در چنین وانفسایی است که فرهیختگان صدیق و فرزانه دانشگاهی نمی توانند و نباید در انتظار رای اعتماد از این مجلس بود.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 × 3 =