صفحه اصلی » استان اصفهان » اصفهان » حضرت زینب(س) بزرگ بانوی حافظ اسلام است

مبلغ هندی جامعه المصطفی(ص) در تجمع رهروان زینبی:

حضرت زینب(س) بزرگ بانوی حافظ اسلام است

یکی از مبلغان مسلمان هندی جامعه المصطفی در تجمع بزرگ رهروان زینبی در آستان مقدس زینبیه با بیان این که حضرت زینب سلام الله علیها قیام حسینی را زنده کرد، اظهار داشت: حضرت زینب سلام الله علیها بانوی بزرگی است که حافظ دین و اسلام است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۴ - جمعه ۱۳۹۳/۰۸/۱۶

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز؛ زهرا جعفری پنج شنبه 15 آبان ماه در تجمع رهروان زینبی افزود: حضرت زینب سلام الله علیها با خطبه ای که در شام پس از قیام عاشورا بیان کردند باعث شدند تا عاشورا امروز زنده بماند و هیچگاه این واقعه کهنه نشود.

وی ادامه داد: اگر حضرت زینب سلام الله علیها نبود قیام حسینی به پایان می رسید اما حضرت زینب سلام الله علیها پیام امام حسین علیه السلام را برای بازماندگان بازگو کرد تا اسلام زنده و جاوید بماند.

این مبلغ مسلمان هندی جامعه المصطفی تصریح کرد: برای ذکاوتمندی حضرت زینب سلام الله علیها همین بس که خطبه غرایی را در شام قرائت کردند و خود یکی از راویان قیام عاشورا بودند.

جعفری پیرامون فصاحت و بلاغت حضرت زینب سلام الله علیها از بیانات معصومین علیه السلام گفت: حضرت زینب سلام الله علیها بانوی دانشمندی است که آموزش ندیده و به دور از تعلیم اینگونه بیانات شیوا و گیرایی را درباره قیام عاشورا بیان می کند.

وی خاطر نشان کرد: حضرت زینب سلام الله علیها به یزید گفت هر ضربه ای که می خواهی بر ما وارد کن اما اگر می خواهی نام خاندان ما را محو کنی نمی توانی، خاندان ما محو شدنی نیستند.

این مبلغ مسلمان هندی جامعه المصطفی گفت: امام زین العابدین علیه السلام پس از واقعه عاشورا فرمودند 12 نفر اسیر به یک زنجیر متصل شده بودیم و سر این زنجیر به حضرت زینب سلام الله علیها متصل بود و در واقع همه ما به او تکیه کرده بودیم.
در پایان این مراسم زهرا جعفری شعری را در مرثیه حضرت زینب سلام علیها به زبان اردو برای حاضران قرائت کرد. او به سختی به زبان فارسی را تلفظ می کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد