صفحه اصلی » استان اصفهان » نطنز » مرمت مسجد جامع نطنز با اعتباری بالغ بر 400 میلیون ریال

سرپرست اداره میراث فرهنگی و گردشگری نطنز:

مرمت مسجد جامع نطنز با اعتباری بالغ بر 400 میلیون ریال

مرمت انجام شده شامل خاکبرداری و سبک‌سازی پشت‌بام، استحکام‌بخشی طاق شبستان شرقی و غربی مسجد، پالانه‌بندی، صندوقه‌سازی، ایزولاسیون پشت‌بام و در نهایت آجر فرش و بند‌کشی بوده است.

❖ نویسنده: نطنزنا | تاریخ انتشار: ۰۹:۳۳ - دوشنبه ۱۳۹۳/۰۸/۱۹

به گزارش صاحب نیوز به نقل از پایگاه خبری شهرستان نطنز، “نطنزنا” سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مرمت مسجد جامع هزار ساله با هزینه‌ای بالغ بر 400 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی حوزه حفظ و احیای بناها انجام شد.

حسین یزدانمهر افزود: مرمت انجام شده شامل خاکبرداری و سبک‌سازی پشت‌بام، استحکام‌بخشی طاق شبستان شرقی و غربی مسجد، پالانه‌بندی، صندوقه‌سازی، ایزولاسیون پشت‌بام و در نهایت آجر فرش و بند‌کشی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین همزمان با مرمت پشت ‌بام، مرمت درب چوبی که متعلق به دوره صفوی است، انجام شد که این مرمت شامل کلاف‌بندی درب، تعمیر و مرمت چوب‌ها، مرمت قاب‌های فرسوده و لایه‌برداری از کل درب و همچنین استحکام‌بخشی در برابر عوامل جوی و عوامل بیولوژی بوده است.

وی با تأکید بر اینکه مسجد جامع نطنز از بناهای شاخص دوره دیلمی متعلق به سده چهارم هجری قمری است تاکید کرد: مرمت این مسجد از حساسیت بالاییبرخوردار بوده و همه کارهای انجام شده به صورت روزانه ثبت و ضبط شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

شانزده + هجده =