صفحه اصلی » خواندنی » کشورها برای جذب گردشگر به بندباز جسور متوسل می‌شوند

کشورها برای جذب گردشگر به بندباز جسور متوسل می‌شوند

چند کشور برای جذب بیشتر گردشگر به بندباز جسور متوسل شدند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۳۷ - سه شنبه ۱۳۹۳/۰۸/۲۰

به گزارش صاحب نیوز به نقل از فارس، در شرایطی که بندباز 33 ساله‌ جسور آمریکایی  «نیک والندا» هفته گذشته توانست با طی کردن دو مسیر کابل ‌کشی شده بین دو آسما‌ن‌خراش‌ در شیکاگو آمریکا، هزاران گردشگر را به این شهر بکشاند، اکنون دولت کوبا نیز از او برای بندبازی دعوت کرده است.

والندا چند سال قبل نیز مسیر 550 متری میان آمریکا و کانادا را از روی آبشار نیاگارا و از روی کابلی به قطر پنج سانتیمتر طی کرد و وارد خاک کانادا شد که این عملیات نفسگیر از صدها شبکه تلویزیونی بطور مستقیم پخش شده و نقش بسزایی در جذب گردشگران به هر دو کشور داشت.

در این شرایط دولت کوبا که سال گذشته با دعوت از مرد عنکبوتی فرانسوی، «آلین روبرت» برای بالا رفتن از هتلی 27 طبقه با دستان خالی و بدون تجهیزات ایمنی و با طناب در پایتخت کوبا، شهر زیبای هاوانا، گردشگران بیشتری را جذب این کشور کرد، حالا برای جذب بیشتر گردشگر به بندباز جسور متوسل شده تا در ماه دسامبر فاصله بین دو برج در هاوانا را طی کند.

کوبا که بیشترگردشگران از آمریکا، کانادا، روسیه، ایتالیا، انگلیس، فرانسه و اسپانیا هستند، در سال 2013 با میزبانی از نزدیک به 4 میلیون گردشگر رکورد جدیدی را در جذب گردشگر ثبت کرد که ادامه این روند می‌تواند این کشور را در سال‌های آتی به یکی از 20 مقصد برتر گردشگری جهان تبدیل کند.

کارشناسان علت اصلی رشد چشمگیر گردشگران کوبا را هزینه اقامت بسیار پایین، تنوع غذایی، سرویس‌دهی مطلوب و سواحل پاک و زیبای این کشور می دانند که کوبا را به یک مقصد گردشگری ارزان تبدیل کرده، این در حالیست که براساس بررسی های انجام شده کرایه‌ یک اتاق در یک هتل پنج ستاره در آمریکا در حدود ‌14 برابر کوبا و در اروپا 11 برابر کوبا است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد