صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » رسانه و جنگ نرم » شهيد ادواردو آنيلي، محصول صدور انقلاب است

به بهانه سالگرد عروج سوپرميلياردر جوان تازه مسلمان ايتاليايي

شهيد ادواردو آنيلي، محصول صدور انقلاب است

 
 اين روزها سالن‌هاي مد غرب در قاب تلويزيون‌هاي ماهواره‌اي خانه‌ها نه تنها خودنمايي مي‌كنند، بلكه قدرت تاثيرگذاري خود را به خيابان‌ها و كوچه‌هايمان كشانده‌اند. دراين ميان برخي از مسئولان در قبال اين پديده سكوت مي‌كنند، برخي خود را به ندانستن مي زنند و برخي ديگر تئوري تسليم سر مي‌دهند.

تاریخ انتشار: ۱۷:۰۷ - شنبه ۱۳۹۳/۰۸/۲۴
  صاحب نيوز به نقل از ايمنا: اما آيا در قبال اين اتفاقات كه نمود بارز جنگ نرم است بايد ساكت نشست و هيچ اقدامي نكرد؟! آيا واقعا توانايي ما در مقابل اين نبرد دشمن و شيوه‌هاي او پايين است؟! چرا گفته مي‌شود كه نوجوانان و جوانان ما روز به روز رنگ و ظاهرشان از ارزش‌هاي مان فاصله مي‌گيرد؟! چرا الگوهاي فرهنگي ما يعني بازيگران و فوتباليست‌ها هم الگوهاي ناقص و غربزده هستند؟! چه بايد كرد اين سواليست كه بسياري از خود مي‌پرسند؛ درحالي‌كه جواب هاي ساده‌اي دارد كه نمي‌دانم چرا كمتر كسي آن را دنبال مي‌كند؟!

بي‌شك انقلاب اسلامي واسلام ناب محمدي تنها براي يك قوم، منطقه يا نژاد تعريف نشده است و فقط براي يك برهه از زمان كارايي ندارد بلكه متاثر از قرآن است؛ معجزه جاويد پيامبر كه در طول زمان قلب‌ها را هدايت مي‌كند و اسلام راه و روش زندگي قرآني ماست، اگر در تاريخ انقلاب اسلامي‌مان نگاهي بيندازيم مي‌بينيم كه در جهان اين انقلاب كه همه چيزش را مديون اسلام و اهل‌بيت است تاثيرگذار بوده است يكي از نمونه‌هاي جالب توجه و خاص دراين‌باره شهيد ادواردو آنيلي است. سوپر ميلياردري كه وارث يك امپراطوري به تمام معنا بود و از هر چيز بهترين‌ها را در اختيار داشت؛ شايد ادواردو را به فيات بشناسيد اما زيرمجموعه كمپاني فيات مارك‌هاي مشهوري چون اتومبيل فراري، ‌لامبورگيني، ‌مازروتي،‌ لانچيا، ‌ايوكو، باشگاه يونتوس و…. درآمد خانواده وي سه برابر درآمد ملي نفت ايران بود اما او كه با معجزه قرآن متحول و مسلمان شده بود به همه اين شكوه و قدرت پشت پا زد و نه تنها به يكي از شيفتگان انقلاب اسلامي تبديل شد، بلكه دراين راه حتي جان خود را در طبق اخلاص فدا نمود.
ادواردو يا بهتر بگوييم مهدي آنيلي(اسم اسلامي ادواردو) چندين سالن مد مطرح دنيا را در اختيار داشت؛‌ سالن‌هايي كه مي توان گفت در تاثيرگذاري بر پوشش مردم جهان اهميت دارند اما با همه اين وجود چهره و ظاهر سوپرميلياردر جوان تازه مسلمان ايتاليايي كه پيش از آن هرچه مي‌پوشيد مد دنيا مي‌شد آن‌قدر به بسيجيان انقلاب اسلامي شبيه شد كه براي برخي از مردم ما كه او را نمي‌شناسند شناسايي چهره او و تشخيص وي از چهره شهدا و بسيجيان بسيار سخت است.
به ياد مي‌آورم وقتي انجمن اسلامي شهيد ادواردو آنيلي در ميدان امام نمايشگاه برپا مي‌كرد و بنر شهيد ادواردو را نصب مي‌نمود بسياري از مردم چهره طراحي شده او را باشهداي ايراني مانند شهيد همت اشتباه مي‌گرفتند. مهدي ملك‌الكتاب خياباني از مبارزان شناخته شده قبل از انقلاب كه مدتي با ادواردو حشر و نشر داشته مي‌گويد: «او بسيار ساده و بي‌آلايش بود مانند شاهزاده‌ها غذا مي‌خورد اما هيچ تكبر و غروري در رفتار و گفتارش نداشت. ادواردو امام خميني(ره) را الگوي خود قرار داده بود پيرمردي ساده و تميز كه بنا به سنت پيامبر استفاده از عطر و ادكلن قسمتي از زندگي او را تشكيل مي‌داد.»
به‌راستي اگر امروز جوانان ما تحت تاثير ماهواره و سالن‌هاي مد قرار مي‌گيرند تقصير آنها نيست بلكه مقصرما هستيم كه مصاديق اسلامي در دنياي امروز را به انها نشان نداده‌ايم. به‌طور قطع كسي مخالف خوش پوش بودن و ظاهري خوب نيست اما آيا الگويي براي زمان خود معرفي نموده‌ايم؟!
/معصومه طاهري/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد