صفحه اصلی » مقاومت » اسلام ستیزی-اسلام گرایی » ادواردو يك نشانه بود

به مناسبت سالگرد شهادت ادواردو آنيلي

ادواردو يك نشانه بود

ادواردو آنیلی تنها پسر و وارث میلیاردر مشهور ایتالیایی سناتور جووآنی آنیلی بود. مادر وی یک پرنسس یهودی و پدرش قدرتمندترین مرد آن کشور است. تنها سود دارایی‌های خانواده او 60میلیارد دلار در سال یعنی 3 برابر درآمد نفتی ایران برآورد شده است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۶ - یکشنبه ۱۳۹۳/۰۸/۲۵

 صاحب نيوز- جمال طاهری / دنیا با همه وسعت ظاهری‌اش محلی برای امتحان دادن ماست، جایی که قرار نیست در آن توقف کنیم.

اما بسیاری از مردم جهان انقدر گرفتار مشکلات زندگی می‌شوند که کم کم دنیا آنها را به خود مشغول می‌کند. ولي خداوند در دل این غفلتها نشانه‌هایی را برای راهنمایی و هدایت بشر می‌فرستد نشانه‌هايي که از جنس زمانه‌اند. قرآن معجزه همیشگی پیامبر، واسطه‌ای برای هدایت قلبهای حقیقت جوست و اهل‌البیت پيامبر‌، راهنمای انسانها برای طی کردن مسیر الی الله.

شهید دکتر ادواردو آنیلی را می‌توان از جمله افرادی دانست که نور هدایت خدا بر وجودش تابید تا تلنگری برای همه ما باشد. او که تا مقطع دکتری الهیات و فلسفه برای شناخت خدا تحصیل کرد در دوران دانشجویی در دانشگاه مشهور پرینستون آمریکا بطور اتفاقي با قرآن کریم آشنا شد و به یکی از شیفتگان کلام الله مجید تبدیل گشت. اما ادواردو یک فرد یا محقق عادی نبود. او که خدا مسیر زندگی‌اش را با معجزه پیامبر اسلام تغییر داد، جوانی بود که برای بردوش کشیدن یک امپراطوری عظیم اماده می‌شد.

ادواردو آنیلی تنها پسر و وارث میلیاردر مشهور ایتالیایی سناتور جووآنی آنیلی بود. مادر وی یک پرنسس یهودی و پدرش قدرتمندترین مرد آن کشور است. تنها سود دارایی‌های خانواده او 60میلیارد دلار در سال یعنی 3 برابر درآمد نفتی ایران برآورد شده است. کارخانه ماشین سازی فیات، فراری، ايویکو، لامبورگینی، لانچیا، الفارمئو‌، لادا، چندین کارخانه صنعتی‌، بانکهای خصوصی، شرکتهای طراحی مد و لباس، روزنامه‌های لاستامپا و کوریره دلاسرا و نيز باشگاه فوتبال یونتوس تنها بخشی از دارایی‌های خانواده انیلی است.اين خانواده به خانواده سلطنتي ايتاليا مشهوراند‌. خانواده اي كه در معادلات سياسي و اقتصادي جهان نقش بازي مي كنند.

با تمام این احوال خداوند با تاباندن نور هدایت خود بر قلب ادواردو او را به طرف اسلام و سپس تشیع هدایت فرمود. وي که چند بار به ایران آمده و به زیارت امام هشتم شتافته‌، بسیار تحت تاثیر امام خمینی و امام علی (علیه السلام ) قرار گرفته بود. حتی وقتی فخر الدین حجازی وی را به دیدار امام برد امام خمینی پیشانی این جوان تازه مسلمان حقیقت جو را بوسید.

ادواردو ابتدا تمایلی نداشت تا کسی از مسلمان شدن او مطلع شود تا بتواند این ثروت عظیم و بی‌کران را برای کمک به اسلام و ایران اسلامی به کار گیرد. اما وقتی خانواده او متوجه این اتفاق شدند وي را از طرق مختلف تحت فشار قرار دادند تا از راهی که در پیش گرفته منحرف کنند. ولي تهدید‌، ارعاب‌‌، تحریم شدید اقتصادی – زندانی شدن در ویلای شخصی برای مدت طولانی‌، شکنجه‌های روحی و روانی‌، هیچ کدام نتوانستند ادواردو را از حقیقت اسلام و اهل بیت پیامبر جدا کنند.

با این وجود در طول این دوران دست از فعالیت‌های خیریه‌اش برای کمک به مسلمانان برنداشت. و به بهانه‌های مختلف به یاری انها می‌شتافت او بارها گفته بود که می‌خواهد به ایران بیاید و در این کشور زندگی کند تا انکه بالاخره دستهای پشت پرده تصمیم به حذف او گرفتند و وی را ناجوانمردانه در 24 آبان 1379 به شهادت رساندند تا خواهرزاده 22 ساله‌اش که پدری صهیونیست داشت به جای وی به ریاست شرکت افسانه‌ای فیات بنشیند.

اما بدون شک خداوند در شهادت ادواردو حکمتی نهاده است، شاید شهادت ادواردو برای آن از سوی خدا تقدیر شده تا تلنگری باشد به روح‌های خفته‌ی بسیاری از انسانهای جهان و هدایت انها به مسیر حقیقی تعالی، شاید ادواردو به شهادت رسید تا هزاران ادواردو آنیلی دیگری متولد شوند.

و راهی را که برای یاری امام زمان عج الله تعالی در پیش گرفته بود ادامه دهند‌. مطمئنا ادواردو یکی از نشانه‌های خداوند برای هدایت بندگان خود در دوران ماست‌. دورانی که نه به 1400 سال قبل، بلکه به عصر حاضر تعلق دارد و ادواردو مالک قسمتی از پیشرفت‌های افسانه‌ای آن بود. مطمئنا خون آن شهید عزیز به هدر نخواهد رفت و این آغازی جدید برای شکل گیری هزاران ادواردو در جهان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد