صفحه اصلی » مذهبی » عناوین برتر دین و اندیشه » عوارض عدم مدیریت ثابت وزارت علوم در دراز مدت خودش را نشان می‌دهد

هاشمی معاون فرهنگی وزارت علوم:

عوارض عدم مدیریت ثابت وزارت علوم در دراز مدت خودش را نشان می‌دهد

معاون فرهنگی وزارت علوم با تأکید براینکه عوارض عدم مدیریت ثابت وزارت علوم در دراز مدت خودش را نشان می‌دهد، گفت: مدیریت آموزش عالی مدیریتی دیربازده است و باید با جدیت تلاش کنیم تا در سال‌های آینده نتایج آن را ببینیم.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۳ - سه شنبه ۱۳۹۳/۰۸/۲۷

به گزارش صاحب نیوز به نقل از فارس، ضیا هاشمی معاون فرهنگی وزارت علوم با تأکید براینکه عوارض عدم مدیریت ثابت وزارت علوم در دراز مدت خودش را نشان می‌دهد، گفت: مدیریت آموزش عالی مدیریتی دیربازده است و باید با جدیت تلاش کنیم تا در سال‌های آینده نتایج آن را ببینیم. درست است که طی یک سال گذشته مشارکت بیشتری بین اساتید دیده می‌شود اما باید توجه داشت که عدم وجود مدیریت ثابت به وزارت علوم لطمه می‌زند.

وی با تأکید براینکه در حال حاضر تعامل بین دولت و مجلس خوب نیست، گفت: تعامل دولت و مجلس ایده آل نیست و باید این تعامل را به سمتی هدایت کنیم که به نفع دولت و مجلس باشد.

به گفته معاون فرهنگی وزارت علوم معرفی ناقص چهره‌های مدیریتی در سطوح مختلف یکی از مشکلات اساسی تعامل بین مجلس و دولت است، اگر نمایندگان مجلس اطلاعات کامل و کافی از چهره‌های معرفی شده داشته باشند بسیاری از سوء تفاهم‌ها برطرف می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه سیاست‌زده نبودن دانشگاه‌ها هم دغدغه نمایندگان مجلس و هم دغدغه مسئولان وزارت علوم است، خاطرنشان کرد: در عمل با ایجاد حواشی برای مدیریت عالی وزارت علوم دانشگاه‌ها تبدیل به کانون سیاسی شده‌اند. اگر قرار است دانشگاه‌ها سیاست‌زده نشوند باید اجازه داد وزارت علوم براین حوزه متمرکز شود.

هاشمی تأکید کرد: باید بستری فراهم شود که انرژی موجود برای امور علمی متمرکز شود در حالی که الان وقت بخش مهمی از مدیران دانشگاه‌ها صرف مسائل سیاسی شده است.

به گفته وی، در حال حاضر کمتر دغدغه علمی در دانشگاه‌ها دیده می‌شود و قبل از بررسی سطح علمی مدیران عملکرد سیاسی آنها زیر سوال می‌رود.

معاون فرهنگی وزارت علوم با اشاره به گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت علوم، گفت: دانش آشتیانی چهره‌ای مدیریتی و شناخته شده‌ است که سه دهه در دولت‌های مختلف مدیریت آموزش عالی را در سطوح مختلف برعهده داشته است و فردی علمی و اجرایی است نه سیاسی و حزبی.

وی با تأکید بر اینکه دانش‌آشتیانی از سال 82 تا کنون در هیچ فعالیت سیاسی و حزبی شرکت نداشته است، خاطرنشان کرد: دانش‌آشتیانی از نظر علمی جایگاه خوبی دارد و می‌تواند از پس وزارت علوم برآید.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج × یک =