صفحه اصلی » خواندنی » شنل نامرئی هری پاتر تولید شد

تولیدشد

شنل نامرئی هری پاتر تولید شد

یک شرکت زیست فناوری اقدام به تولید پارچه های استتار کرده که کاربرد آن کاملا شبیه شنل نامرئی هری پاتر بوده و می تواند سربازان جنگی را استتار کند

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۱ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز،این شنل نامرئی که " استتار کوانتوم" نامگذاری شده با انحنای موجهای نوری کامل فردی که آن را برتن دارد نامرئی می کند.

گفته می شود که این پارچه استتار با حمایت ارتش آمریکا تولید شده و سازندگان آن ادعا می کنند که تأثیر این پارچه کاملا شبیه شنل نامرئی است که هری پاتر از آن استفاده می کند و حتی می تواند ابزارهای دید شب را فریب دهد.

مدل فناوری استتار کوانتوم : این تصویر نشان دهنده مفهوم این استتار به رسانه ها است، چرا که گفته شده است به علل امنیتی بودن این فناوری در عمل به نمایش گذاشته نخواهد شد

به نظرمی رسد که تولید این پارچه مخفیانه بوده است و شرکت کانادایی تولید کننده اظهار می دارد که این فناوری در عمل به نمایش گذاشته نمی شود و تنها مدلهای تأثیرات آن روی وب سایت این شرکت قرار می گیرند.

با این اوصاف گای کرامر مدیر اجرایی شرکت زیست فناوری استتار هایپر اظهار داشت که به این مسئله که برخی ناظران ممکن است به ادعای استتار این پارچه تردید داشته باشند هیچ اهمیتی نمی دهد.

وی گفت: تاکنون دو گروه از ارتش آمریکا و دو گروه مجزا از ارتش کانادا و همچنین گروه پاسخ اضطراری فدرال از پارچه حقیقی دیدن کرده اند تا اطمینان حاصل کنند که ما ویدئو و یا تصاویری که این فناوری را نشان می دهد را دستکاری نکرده ایم.

گفته شده است که این ماده به واسطه انحنای امواج نور اطراف فردی که آن را می پوشد کار کرده تا آنها را نامرئی جلوه دهد اما تولید کننده به هیچ وجه قصد ندارد جزئیات بیشتری را فاش کند

براساس اظهارات مدیراجرایی این شرکت، این گروه ها اکنون می دانند که عملکرد این پارچه استتار چگونه است و نیاز به دستکاری تصاویر و ویدئوها یا استفاده از نور و آینه نبوده است.

این پارچه سبک و کم هزینه است و ارتش آمریکا و کانادا تصدیق کردند که این پارچه در مقابل سیستمهای حرارتی اوپتیک نیز کاربرد دارد.

کرامر در بیانیه ای که در وب سایت شرکت خود منتشر کرده توضیح داده است که نمی تواند هیچ جزئیاتی درباره چگونگی انحای امواج نور توسط این پارچه ارائه کند اما به جای آن نمونه های از استفاده آن را ارائه کرده است

وی اضافه کرده است که این پارچه می تواند برای خلبانهایی که مجبور می شوند در سرزمین دشمن از هواپیمای خود خارج شوند، گروه نیروهای ویژه که در روشنایی روز به یک منطقه حمله می کنند و تولید نسل جدید هواپیماهای استتاربه کار رود. این پارچه نه تنها در مقابل رادار بلکه درمقابل چشم غیر مسلح نیز نامرئی است و می تواند شرایطی را برای زیردریاییها فراهم کند که وقتی نزدیک یک ناوگان دشمن روی آب می آیند، همچنان از نظر پنهان باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

9 − هفت =