صفحه اصلی » اقتصادی » آب، کشاورزی، اشتغال » تسهیلات مشاغل خانگی بسیاری از خانوارها را خودکفا کرده است

فرماندار چادگان:

تسهیلات مشاغل خانگی بسیاری از خانوارها را خودکفا کرده است

با توجه به شرایط موجود همه متقاضیان نمی توانند برای دریافت تسهیلات ضامن کارمند داشته باشند و بر این اساس لازم است بانک ها اسناد مالکیت و یا پروانه های کسب وکار را به عنوان ضمانت بپذیرند

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۸ - پنجشنبه ۱۳۹۳/۰۸/۲۹

به گزارش صاحب نیوز، فرماندار چادگان گفت: پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی بسیاری از خانواده ها را خودکفا و مستقل کرده است.

حبیب الله معتمدی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان اظهار کرد: طبق بازدید های صورت گرفته از طرح های انجام شده پرداخت تسهیلات 50 میلیون ریالی بسیاری ازخانواده ها را به خودکفایی و درآمدزایی رسانده است.

وی با بیان ضرورت آموزش های تخصصی در این بخش خاطر نشان کرد: در حوزه مشاغل خانگی 215 شغل تعریف شده که باید همه آنها به مردم و متقاضیان معرفی شوند تا تنوع شغلی ایجاد شود و تمرکز بر روی برخی مشاغل تک محور همانند دامداری نباشد.

فرماندار چادگان درباره ضمانت های بانکی نیز تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود همه متقاضیان نمی توانند برای دریافت تسهیلات ضامن کارمند داشته باشند و بر این اساس لازم است بانک ها اسناد مالکیت و یا پروانه های کسب وکار را به عنوان ضمانت بپذیرند تا افراد متقاضی از دریافت تسهیلات باز نمانند.

میرزایی رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی چادگان هم گفت: تعهد اشتغال شهرستان برای سال جاری 723 فرصت شغلی با 19 میلیارد ریال اعتبار است و هرچند این موضوع تازه به شهرستان ابلاغ شده است اما تاکنون 301 فرصت شغلی درحوزه مشاغل خانگی ایجاد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد