صفحه اصلی » مذهبی » عناوین برتر دین و اندیشه » ۲۵۰ ویژه برنامه بسیج دانشجویی در استان اصفهان برگزار می‌شود

به مناسبت هفته بسیج؛

۲۵۰ ویژه برنامه بسیج دانشجویی در استان اصفهان برگزار می‌شود

مسئول سازمان بسیج دانشجویی اصفهان از برگزاری 250 ویژه برنامه بسیج دانشجویی به مناسبت هفته بسیج در استان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۲ - یکشنبه ۱۳۹۳/۰۹/۲

به گزارش صاحب نیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، محمد رضایی، مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان اصفهان امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران، ضمن تبریک فرارسیدن هفته بسیج،‌ با اشاره به فرمان تاریخی امام خمینی (ره) در خصوص تشکیل بسیج دانشجو و طلبه گفت: زمان فرمان امام خمینی (ره) پیرامون تشکیل بسیج دانشجویی و طلبه بسیار حائز اهمیت است چرا که جنگ نظامی تمام شده بود و این نشان از شروع جنگ در عرصه جدیدی است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری پیرامون بسیج دانشجویی افزود: بر اساس رهنمودهای رهبری دو راهبرد در بسیج دانشجویی تعریف شده است؛ اول تربیت نیروی همطراز انقلاب اسلامی چرا که با رشد انقلاب اسلامی نیاز است نیروهایی برای عرصههای مختلف تربیت بشوند و عرصه دوم نقش آفرینی و حضور موثر برای حل چالشهای اصلی نظام است.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان اصفهان تصریح کرد: در عرصه علمی امسال شاهد برگزاری 13 دوره جشنواره علمی بسیج دانشجویی بودیم، همچنین برنامه آیههای تمدن با محوریت پوشش دانشجویان نخبه بسیجی نیز از دیگر برنامههای بسیج دانشجویی در عرصه علمی است.

رضایی همچنین اضافه کرد: بسیج دانشجویی استان اصفهان در شش دانشگاه استان اقدام به تاسیس پژوهشکدههای علمی کرده است که دانشجویان در این پژوهشکدهها مشغول به فعالیت هستند.

وی تصریح کرد: در عرصه معرفتی طرح صالحین با هدف محتوا و شبکهسازی در حال اجرا است که تاکنون نیز موفق بوده است، از دیگر برنامهها در عرصه معرفتی، برنامههایی با موضوع مبانی انقلاب اسلامی و همچنین مبانی اندیشه اسلامی است که در همین راستا طرح ولایت برگزار میشود که امسال پنجمین دوره این طرح به مدت 14 شبانه روز برگزار شد.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان اصفهان با اشاره به عرصه خدمت رسانی بسیج دانشجویی افزود: یکی از اقدامات در این عرصه طرح اردوهای جهادی است که هر ساله برگزار میشود؛ در تابستان 93 نیز این برنامه با حضور نزدیک به 80 گروه جهادی متشکل از 3000 نفر در استانهای اصفهان، چهارمحال بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، فارس و سیستان و بلوچستان برگزار شد.

رضایی سپس به اعلام برنامههای ویژهی هفته بسیج پرداخت و افزود: شعار بسیج دانشجویی کشور در هفته بسیج امسال، دانشجوی بسیجی طلایه دار فرهنگی، جهادگر اقتصادی است.

 

وی اضافه کرد: در این هفته 250 ویژه برنامه در 14 موضوع برگزار میشود که از این تعداد می‌تو‌ان به برگزاری نمایشگاه بسیج و کنگره شهدای دانشجو اشاره کرد.

 

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان اصفهان هدف از برگزاری کنگره شهدای دانشجو را آشنایی دانشجویان و دانشگاهیان با شیوه زندگی شهدا و همچنین تولید آثار فاخر و ماندگار در زمینه شهدای دانشجو برشمرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد