صفحه اصلی » سیاسی » احزاب و تشکل‌ها » نخستین اولویت فرهادی پس از اخذ رأی اعتماد تعیین و تکلیف رئیس دانشگاه اصفهان باشد

نماینده مردم اصفهان در مجلس:

نخستین اولویت فرهادی پس از اخذ رأی اعتماد تعیین و تکلیف رئیس دانشگاه اصفهان باشد

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت‌ علوم در صورت اخذ رأی اعتماد از مجلس، نخستین اولویت خود را تعیین تکلیف رئیس دانشگاه اصفهان قرار دهد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۶ - چهارشنبه ۱۳۹۳/۰۹/۵

به گزارش صاحب نیوز به نقل از فارس، حجت‌الاسلام احمد سالک‌کاشانی پیرامون پیگیری مشخص شدن وضعیت ریاست دانشگاه اصفهان اظهار کرد: طبق بند دو ماده چهار آیین‌نامه و دستورالعمل دانشگاه‌ها در شورای عالی انقلاب فرهنگی، اگر رئیس دانشگاهی تعیین نشد، وزیر علوم می‌تواند یک سرپرست به مدت 6 ماه برای آن دانشگاه منصوب کند.

وی افزود: بنابراین به دلیل اینکه هم‌اکنون هوشنگ طالبی، بیش از 6 ماه به عنوان سرپرست دانشگاه اصفهان بوده و این اتفاق خلاف قانون است، تعیین وضعیت ریاست دانشگاه اصفهان توسط وزیر علوم در نخستین روزهای کاری خود در وزارتخانه، درخواست نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در رابطه با وضعیت فعلی سرپرستی دانشگاه اصفهان توسط هوشنگ طالبی اذعان کرد: این مطلبی بوده که بارها از سوی نمایندگان مردم اصفهان و برخی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در این شورا مطرح شده است.

وی با اشاره به اهمیت دانشگاه اصفهان به عنوان یکی از دانشگاه‌های مادر کشور خاطرنشان کرد: بنده در جلسه گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی خطاب به آقای نجفی سرپرست وزارت علوم اعلام کردم که هرچه سریع‌تر با معرفی رئیس جدید، تکلیف دانشگاه اصفهان را روشن کنید.

سالک در پایان ضمن ابراز امیدواری نسبت به نگاه مثبت نمایندگان مجلس شورای اسلامی به پنجمین وزیر پیشنهادی دولت یازدهم برای وزارت علوم تاکید کرد: امیدوارم امروز با مشخص شدن وزیر جدید مشکل دانشگاه اصفهان هم حل شود و قاعدتاً نخستین موضوعی که بعد از مشخص شدن وزیر علوم جدید در شورای انقلاب فرهنگی مطرح خواهد شد، همین مسئله وضعیت دانشگاه اصفهان است، چراکه این دانشگاه جزو معدود دانشگاه‌هایی است که ریاست آن هنوز مشخص نشده است.

لازم به ذکر است پس از برکناری رامشت، نوبت به سرپرستی هوشنگ طالبی رسید، فردی که در دوران اصلاحات هم رئیس دانشگاه اصفهان بود و بر اساس قوانین، وزیر علوم تنها سه ماه برای معرفی رئیس جدید به شورای عالی انقلاب فرهنگی فرصت دارد و البته این حکم سرپرستی برای 3 ماه مجدد هم می‌تواند، تمدید شود.

اکنون شنیده‌ها و زمزمه‌ها حکایت از وضعیت نامشخص تایید حکم هوشنگ طالبی برای ریاست بر دانشگاه اصفهان توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی دارد و با توجه به اینکه حکم اکثر رؤسای پیشنهادی برای دانشگاه‌های کشور تایید یا مشخص شده است، هنوز دانشگاه اصفهان در بلاتکلیفی برای تایید ریاست طالبی به سر می‌برد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

نه + 17 =