صفحه اصلی » سیاسی » با ردصلاحیت مشایی آیت الله شاهرودی،برگ برنده دولت است

اعتماد نوشت

با ردصلاحیت مشایی آیت الله شاهرودی،برگ برنده دولت است

شاهرودی از سوی دولت، دیروز توسط یکی از نمایندگان مجلس مطرح شد. گرچه در این خصوص هنوز اطلاعات بیشتری در دست نیست اما این خبر از جانب رییس سابق قوه قضاییه هم تاکنون تکذیب نشده است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۲ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز،روزنامه اعتماد در گفتگویی با امیر محبیان عضو شورای سردبیری خبرگزاری آریا نوشت:آیت الله شاهرودی در صورتی که به انتخابات ریاست جمهوری وارد شود این گونه نیست که خود را کاندیدای جریان دولت معرفی کند بلکه او کاندیدایی خواهد بود که دولتی ها هم پشت وی قرار خواهند گرفت.

 این روزنامه در ادامه می نویسد: با وجود درگیری های گروه های مختلف با دولت بر سر موضوعات گوناگون هیچ وقت شاهد آن نبودیم که آیت الله شاهرودی موضعی علیه دولت ابراز کنند. شاید هم ایشان خودشان را به عنوان یک بازیگر سیاسی نمی دانستند که بخواهند درباره این مسائل به اظهارنظر بپردازند و در واقع شاید سکوت ایشان چنین توجیهی داشته باشد. اما در مجموع میان ایشان و دولت نقطه افتراق و حداقل هیچ گونه درگیری ای وجود نداشته است. به همین دلیل برخی ها معتقدند فقدان نقطه افتراق آن هم در زمانی که درگیری های بسیاری به ویژه از سوی قم با دولت بوده، ممکن است نمایانگر نوعی نقطه اشتراک باشد.

همچنین امیر محبیان در ادامه به این نکته اشاره می کند و می افزاید:ببینید اگر آقای هاشمی شاهرودی بخواهند وارد عرصه انتخابات شوند طبیعتا با عنوان ائتلاف با دولت ورود نخواهند کرد بلکه ایشان به عنوان یک فرد و شخصیت مستقل وارد می شوند و بعد طیف دولت از ایشان حمایت می کند، ضمن اینکه ممکن است ایشان قدرت آن را داشته باشد که گروه های دیگری را هم علاوه بر دولت به سوی خود جذب کند. در واقع ایشان اگر بنای آمدن به انتخابات ریاست جمهوری را داشته باشند نه به عنوان کاندیدای دولت بلکه به عنوان کاندیدایی که دولتی ها هم از ایشان حمایت می کنند وارد عرصه انتخابات می شوند.

وی در ادامه در خصوص برخی تغییر مواضع می گوید:ببینید بسیاری از مواضعی که توسط سیاسیون در ایران گرفته می شود تابع اصول خاص و محاسبه شده پیشینی نیست بلکه موضع گیری ها کاملابسته به موقعیت افراد و جریان ها است.

به گمان من اگر آیت الله هاشمی شاهرودی کاندیدای دولتیان و مورد حمایت آنها تلقی بشوند ممکن است اصلاح طلبان و هواداران آیت الله هاشمی رفسنجانی نظر متفاوتی نسبت به ایشان پیدا کنند و نگاه آنها به ایشان مانند نگاه سابق شان نباشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

17 + 2 =