صفحه اصلی » استان » چادگان » انسان باید در مقابل زورگویی بایستد/ امروز دانشجویان ما در جبهه علمی مشغول مبارزه هستند

امام جمعه شهر چادگان:

انسان باید در مقابل زورگویی بایستد/ امروز دانشجویان ما در جبهه علمی مشغول مبارزه هستند

حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی اظهار کرد: انسان باید در مقابل زورگویی بایستد، دانشجویان ما سفارت آمریکا را که لانه جاسوسی بود به دست خود گرفتند. در جنگ هم دانشجویان ما وارد عمل شدند به نحوی که امروز هم در جبهه علمی مشغول مبارزه هستند.

تاریخ انتشار: ۲۰:۵۰ - شنبه ۱۳۹۳/۰۹/۱۵

به گزارش صاحب نیوز به نقل از پایگاه خبری شهرستان چادگان “چادگان نا”، حجت الاسلام و المسلمین سلیمانی با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: این اصل حرکت یک انسان به سمت کمال و تعالى است و اگر به توفیق الهى بتوانیم در عمل فردى، در عمل جمعى، در کار سیاسى، در کار اجتماعى، رعایت تقواى الهى را بکنیم، همه‌ى خیرات و همه‌ى الطاف الهى شامل حال ما خواهد شد.

امام جمعه شهر چادگان ادامه داد: بزرگترین سرمایه برای انسان کسب رضای خداوند است که این سرمایه فنا ناپذیر است. انسان های نادان به دنبال امور زودگذر هستند و در مقابل افراد فراوانی بوده اند که راه های ارزشمندی را پیمودند که ماندگار شوند و همین طور هم شد که الگویی ها برای همه ما هستند پس اگر میخواهیم که در آینده پشیمان نشویم ما هم باید راه آن ها را انتخاب کنیم و آن راه هدفش فقط کسب رضای خدای باری تعالی است.

ابوالفضل سلیمانی ادامه داد: رابطه با خالق، که تنظیم کننده زندگی و عامل هدایت ماست که خالق بعد از خلق فیض می رساند. رابطه دیگر رابطه خودمان با خودمان می باشد که متنوع هستند مانند پدر و مادر (خانواده)، حاکم، دوستان و … انسانی عاقل است که برنامه های خود را تنظیم کند آن هم براساس دین و قوانین اسلام که ائمه اطهار (علیهم السلام) این قوانین را توضیح داده اند.

سلیمانی افزود: امام سجاد (علیه السلام) رساله ای دارد تحت عنوان قوانین اسلام که ۵۰ نوع حقوق در این رساله بیان شده است. مومنین چه حقی بر هم دارند؟ حق سنگینی بر گردن هم دارند. هر چه را برای خود می پسندی برای دیگری هم بپسندی و در هر قسمت باید به متخصص خودش رجوع کنیم و نظر او را جویا شویم در پی جلب رضایت دیگران باشیم، باید برای دیگران چون راهنمایی باشیم که اگر کسی از مسیر خارج شده است او را برگردانیم و کسی اگر این عمل را ترک کند طبق روایت امام صادق (علیه السلام) از ولایت خارج شده است، آبروی مومن از آبروی خانه خدا هم بیشتر است.

وی ادامه داد: مبادا شما سیر باشید و هم نوع و همسایه شما گرسنه بمانند و تنها به دنبال آبادانی شهر و روستای خود باشید و به ویرانی شهرهای دیگر راضی باشید، دعوت مومنان را قبول کنیم، دین اسلام دین زیبایی است، امور زیبایی هم دارد و دین کاملی است که همه چیز در آن گنجانده شده است.

خطیب نماز جمعه شهر چادگان به مناسبت های هفته اشاره کرد و گفت: ۱۶آذر را پیش رو داریم که در این روز به یاد سه دانشجو (دو هوادار حزب توده ایران و یک هوادار جبهه ملی ایران) که هنگام اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس جمهور وقت ایالات متحده آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا، در تاریخ ۱۶ آذر ۱۳۳۲ (حدود چهار ماه پس از کودتای ۲۸ مرداد همان سال) در دانشگاه تهران کشته شدند،

حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی اظهار کرد: انسان باید در مقابل زورگویی بایستد، دانشجویان ما سفارت آمریکا را که لانه جاسوسی بود به دست خود گرفتند. در جنگ هم دانشجویان ما وارد عمل شدند به نحوی که امروز هم در جبهه علمی مشغول مبارزه هستند.

ابوالفضل سلیمانی ادامه داد: از مسؤولان درخواست می کنم که علاوه بر دانشگاه پیام نور سایر دانشگاه ها را هم به شهرستان اضافه کنند تا حدودی مشکل زمین هم حل شده که با این کار می توان از هزینه های سنگین تحصیل فرزندان این شهر تا حدی کم کرد.

سلیمانی ادامه داد: سالروز شهادت آیت الله دستغیب را داریم، روحانی که الگوی روحانیون هستند. از ویژگی های ایشان توجه به امور معنویت و ولایت بود. ایشان به سال ۱۲۸۸ شمسی، در شیراز در یک خانواده روحانی که ۸۰۰ سال سابقه ی علم و فضیلت دارند، پا به عرصه ی وجود نهاد. آیت الله سید عبدالحسین دستغیب، مردی که عمری را در محراب عبادت و در خدمت به خلق خدا سپری کرده بود، در حالی که عازم سنگر نماز جمعه در شهر شیراز بود، در یکی از کوچه ها با انفجار بمبی توسط منافقین، به شهادت رسید.روحش شاد و یادش گرامی.

وی به افزایش قیمت نان اشاره کرد و گفت: قیمت نان که به نظر کارشناسان طبیعی بوده چرا که ۳۰ ماه می شد که هیچ گونه افزایشی نبوده و با این حال نظارت باید بیشتر گردد که حداقل کیفیت مناسب و مطلوب باشد.

در پایان امام جمعه شهر چادگان گفت: تاکید مقام معظم رهبری به همه مردم از جمله بسیجیان و دانشجویان این بود که باید بصیرت داشته باشیم که این تضمین کننده پیشرفت خواهد بود.کسانی که بصرت ندارند مانع پیشرفت کشور و اسلام هستند.که در بعضی نقاط دنیا به دلیل بی بصیرتی آشوب هایی به پا شده است. و در آخر این همه مردم ایران ، بسیجیان ، دانشجویان و … که با بصیرت خود رو به رو ی این قشر افراد ایستاده اند و این ما هستیم که باید بدانیم با بصیرت خود چگونه با این مشکلات کنار بیائیم.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد