صفحه اصلی » استان اصفهان » دولت به دنبال راهکار جدی برای تعیین تکلیف واحدهای مسکونی خالیست

قائم مقام وزیر و مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان

دولت به دنبال راهکار جدی برای تعیین تکلیف واحدهای مسکونی خالیست

دولت به دنبال راهکار جدی و قانونی برای تعیین تکلیف این واحدهاست

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۳ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز،محمود محمودزاده درخصوص وجود هزاران واحد مسکونی خالی در کشوراظهار کرد: تاکنون اهرم هایی برای حل این مسئله پیشنهاد شده از جمله اینکه بر واحدهای مسکونی بدون ساکن، مالیات بسته شود تا از این طریق مالکان ترغیب به تعیین تکلیف واحدها برای فروش یا اجاره شوند.
وی افزود: همچنین باید از بورس بازی و سفته بازی در بازار مسکن جلوگیری کرد تا واحدهای مسکونی در سال بیش از یک بار، معامله نشود.

محمودزاده با اشاره به اظهارات وزیر راه و شهرسازی مبنی بر وجود بیش از یک میلیون خانه خالی در کشور، گفت: وقتی این واحدها مورد استفاده قرار نگیرد، باید خانه های جدید ساخته شود که این به معنای گسترش شهرها و افزایش هزینه هاست.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان تاکید کرد: با راهکارهای مذکور و نیز تسهیلات مسکن مهر باید عرضه و تقاضای مسکن در کشور را مدیریت کرد.

وی با اشاره به نتایج سرشماری نفوس و مسکن سال گذشته، گفت: بیش از 140 هزار واحد مسکونی خالی در شهر اصفهان وجود دارد که نشان می دهد هم اینک کمبود مسکن در استان نداریم.

به گفته وی اصفهان بعد از تهران بیشترین آمار واحد مسکونی خالی را دارد.

محمودزاده اضافه کرد: وضعیت گرانی و تورم در بازار زمین و مسکن کشور، تابع جو روانی و قیمت های بازار غیر رسمی است وگرنه از نظر افزایش قیمت مصالح اتفاق و نوسان این چنینی رخ نداده است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دوازده − یازده =