صفحه اصلی » استان اصفهان » هیچ‌گونه تسهیلاتی برای کارگران در نظر گرفته نمی‌شود

نایب رئیس مجمع نمایندگان کارگر اصفهان

هیچ‌گونه تسهیلاتی برای کارگران در نظر گرفته نمی‌شود

تنها کمک از لحاظ معیشتی به جامعه کارگری حداقل دستمزد تعیین شده از سوی شورای عالی کار کشور است

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۳ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز،مجتبی مولیانی با اشاره به اینکه هم‌اکنون حدود 900 هزار نفر در بخش کارگری استان اصفهان فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: از این تعداد 80 درصد در بخش خصوصی مشغول به کارند که در شرایط نابسامان اقتصادی و نوسانات معیشتی در کشور هیچ‌گونه تسهیلاتی از سوی دولت برای آنها در نظر گرفته نشده است.

وی ادامه داد: تنها کمکی که از لحاظ معیشتی به جامعه کارگری شده است، حداقل دستمزد تعیین شده، از سوی شورای عالی کار کشور است.

نایب رئیس مجمع نمایندگان کارگر استان اصفهان با اشاره به اینکه خط فقر در کشور ما حقوق کمتر از یک میلیون تومان تعیین شده است، تصریح کرد: هم‌اکنون تمام کارگران کشور ما با یک سوم، حقوق تعیین شده برای خط فقر امرار معاش می‌کنند که این بدین معناست تمام کارگران زیر خط فقر زندگی می‌کنند.

وی ادامه داد: در سال گذشته، وام 1.5 میلیون تومانی، برای کارگران کشور تعیین شد که تاکنون ریالی از آن در استان اصفهان به کارگران پرداخت نشده است.

مولیانی تصریح کرد: حداقل دستمزد در استان اصفهان 389 هزار تومان است که با توجه به فعالیت 80 درصد جامعه کارگری در بخش خصوصی افزایش چندانی در این دستمزد شامل حال کارگران نشده است.

*تعداد بازرسی‌های اداره کار کافی نیست

وی با بیان اینکه حداکثر دستمزد در جامعه کارگری هیچ معنایی ندارد، افزود: به دلیل مشکلات واحدهای صنعتی، بیشترین شکایات کارگران از کارفرمایان، مربوط به تعدیل نیرو در واحدها است.

نایب رئیس مجمع نمایندگان کارگر استان اصفهان با اشاره به اینکه میزان تعدیل نیرو در سال جاری در استان اصفهان بیش از سال گذشته بوده است، اظهار کرد: تنها در بخش خودروسازی و قطعه‌سازی استان اصفهان در سال جاری 30 درصد نیروها تعدیل شدند.

وی افزود: در دیگر صنایع استان نیز تا حدود 20 درصد تعدیل نیرو در استان صورت گرفته است.

مولیانی با اشاره به اینکه پس از تعدیل نیرو و پیگیری بیمه بیکاری، عدم اجرای صحیح قانون از سوی کارفرمایان دیگر مورد شکایت کارگران استان اصفهان از کارفرمایان است، اظهار کرد: عدم بازرسی‌های صحیح از واحدهای تولیدی، سبب بروز چنین مشکلاتی شده است.

وی تصریح کرد: به طور نمونه در شهرستان نجف‌آباد که هزار واحد صنعتی وجود دارد، تنها دو بازرس کار بازرسی از این واحدها را انجام می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفده − 14 =