صفحه اصلی » استان اصفهان » نگاه ایران در توسعه علم و فناوری به استاندارد جهانی نزدیک است

استاندار اصفهان

نگاه ایران در توسعه علم و فناوری به استاندارد جهانی نزدیک است

استاندار و رییس هیات اجرایی شهرک علمی- تحقیقاتی اصفهان گفت: نگاه جمهوری اسلامی ایران در توسعه علم و فناوری به استانداردهای بین المللی نزدیک است

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۳ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز،علیرضا ذاکر اصفهانی در بیست وششمین نشست هیات اجرایی این شهرک افزود: توسعه شهرک علمی- تحقیقاتی با توجه به نگاه ایران به توسعه علوم و فناوری جدید، افتخاری برای اصفهان است و آن را به یک منطقه مؤثر در نقشه بین المللی تبدیل خواهد کرد.

رییس هیات اجرایی شهرک علمی- تحقیقاتی اصفهان اظهار کرد: این مرکز در توسعه فعالیت های دانش بنیان و ایجاد مراکز رشد موفق عمل کرده است.

استاندار اصفهان با اشاره به توسعه این فعالیت ها در شهرستان ها در راستای تقویت استعداد های محلی و منطقه ای در سطح استان و ایجاد مراکز رشد اقماری شهرک، افزود: تاکنون مراکز رشد واحد دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد و واحد شهرضا راه اندازی شده است.

وی گفت: با در نظر گرفتن استعداد های منطقه، مراکز رشد مبارکه، شاهین شهر، نایین، فلاورجان، لنجان، گلپایگان و خوانسار نیز در مرحله راه اندازی است.

استاندار اصفهان با اشاره به نتایج مثبت سومین جلسه شورای حکام که با حضور مدیرکل بخش علوم یونسکو در اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: بکارگیری محققیق تمام وقت در IRIS ، حمایت از جوانان علاقه مند از سایر کشورها برای دوره آموزشی و کارآموزی در اصفهان، برگزاری دوره های آموزشی بین المللی در ایران و در سطح بین المللی برای مدیران پارک های فناوری و سایر افراد و همکاری در برگزاری نشست ها و کنفرانس های متعدد، بخشی از نتایج این جلسه است.

وی یکی از فعالیت های این مرکز را در زمینه انتقال فناوری و مدیریت آن در سطح بین المللی دانست و افزود: لوح فشرده کتاب الکترونیک آریا که حاصل تلاش اعضای این شهرک است به وزارت آموزش و پرورش مالزی معرفی و در سطح کشور توزیع شده است.

ذاکر اصفهانی با تاکید بر اینکه تضمین کردن فناوری و حمایت معنوی از آن بسیار حائز اهمیت است، اضافه کرد: با اعتماد و همکاری متقابل، سرمایه گذاران در حیطه دانش فنی و تکنولوژی جذب شده و وارد این عرصه خواهند شد.

وی افزود: این شهرک اولین مرکزی است که مدلی برای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی و نخبه ارائه کرده است و در حال حاضر از چهار هزار و 700 نفری که در شهرک مشغول کارند 85 درصد مدرک لیسانس و بالاتر دارند و از این تعداد 254 نفر با مدرک دکترا (PhD ) مشغول هستند.

ذاکر اصفهانی گفت: عضویت، پذیرش و فعالیت 120 شرکت در سال گذشته و 95 شرکت در سه ماه سال جاری در این شهرک با انعقاد حدود 60 میلیارد ریال قرارداد در قالب 220 پروژه، موجب تحقق بخشی از تعهد اشتغال استان شده است.

وی ادامه داد: طرح فروش و عرضه فناوری در برنامه فناوری صنعت ساز، موجبات ایجاد ارتباط میان صاحب ایده، سرمایه گذار و کارگزار فناوری را در استان اصفهان فراهم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

16 − 6 =