صاحب نیوز

81419685-6130660

دستگاه پیازکن تیغه ای در اصفهان ساخته شد

مسئول بخش فنی مهندسی مرکز تحقیقات کشاورزی اصفهان گفت: کلیه قطعات این دستگاه تولید داخل و قیمت تمام شده آن دو میلیون و 500هزار تومان است.

کدخبر: 159698
تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۹/۱۸ @ ۱۸:۰۰


به گزارش صاحب نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا اورنگ تاکی روز سه شنبه  با تاکید بر اینکه پیاز محصولی است که با تراکم بالا در کشور کاشت می شود، افزود: تمام عملیات کشت این محصول در ایران دستی انجام می شود.

وی گفت: حدود 30 درصد عملیات برداشت صرف کندن محصول، 30 درصد صرف زدن سر بوته های پیاز و 40 درصد نیز صرف جمع آوری و کیسه گیری می شود.

وی افزود: با استفاده از دستگاه ساخته شده 30 کارگر روز در هر هکتار صرفه جویی می شود.

مسئول بخش فنی مهندسی مرکز تحقیقات کشاورزی اصفهان گفت: با استفاده از دستگاه پیازکن تیغه ای و نیز دستگاه نشاکار پیاز که آن نیز توسط بخش فنی مهندسی مرکز تحقیقات کشاورزی استان اصفهان در دو سال قبل تهیه شده درآمد کشاورز افزایش قابل توجهی می یابد.

تاکی با اشاره به اینکه در نظر برخی مسئولین ساخت دستگاه های این چنینی باتوجه به آمار بیکاری در کشور مثبت تلقی نمی شود، گفت: بیش از 50 درصد کارگرانی که اقدام به برداشت محصولات کشاورزی مانند پیاز در مزارع می کنند، مهاجرند.

وی افزود: در واقع کاربرد این دستگاه ها و مکانیزه کردن کشاورزی در کشور بر مشکل بیکاری نخواهد افزود بلکه از خروج ارز از کشور نیز جلوگیری می کند و نرخ بهره وری را نیز افزایش می دهد.

تاکی با اشاره به اینکه سطح زیرکشت محصول پیاز در استان اصفهان در زمان آبسالی دوهزار هکتار بوده و اکنون این رقم به 800هکتار کاهش یافته است ، اضافه کرد: این دستگاه با ساز و کار ساده ای طراحی شده تا بدون واردکردن صدمه مکانیکی به غده پیاز در برداشت آن به کار رود.