صفحه اصلی » سیاسی » احزاب و تشکل‌ها » سه عضو حزب ندا بازداشت شدند/ تکلیف‌گرایی در کنار نتیجه؛ استراتژی اصول‌گرایان برای وحدت

با احزاب در هفته ای که گذشت/ 15

سه عضو حزب ندا بازداشت شدند/ تکلیف‌گرایی در کنار نتیجه؛ استراتژی اصول‌گرایان برای وحدت

دبیرکل جامعه اسلامی نمایندگان ادوار مجلس اظهار داشت: جریان اصولگرایی هم‌اکنون از درون در حال انجام حرکتی است تا واگرایی‌ها را تبدیل به همگرایی کند که این موضوع بسیار میمون و مبارک است و زمانی که این اتفاق به ثمر برسد، آثار خود را نشان خواهد داد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۵ - شنبه ۱۳۹۳/۰۹/۲۲

صاحب نیوز – گروه رصد/ در آغاز هفته گذشته جمعی از دبیران و اعضاء برخی احزاب به دیدار هاشمی رفسنجانی رفتند و از وی خواستند تا در خصوص تدوین قانون انتخابات از احزاب نیز کمک گرفته شود. این هفته خبر بازدداشت برخی اعضا حزب ندا و همچنین خبر برگزاری اولین کنگره این تشکل در بهمن ماه سال جاری منتشر شد. از سوی دیگر عضو جامعه روحانیت مبارز از برگزاری مجمع همگانی این حزب در روزهای آغازین ماه قمری آینده خبر داد و عضو جبهه پیروان رهبری هم به توصیف استراتژی اصولگرایان برای موفقیت در انتخابات آینده پرداخت.

دیدار دبیران 7 حزب با هاشمی رفسنجانی

یکشنبه هفته گذشته دبیران کل 7 حزب و تشکل اصولگرا، اصلاح‌طلب و مستقل با هاشمی رفسنجانی دیدار و گفت‌وگو کردند. در این دیدار درباره حادثه 16 آذر، انتصابات مجلس شورای اسلامی در سال 94 و آرایش‌های سیاسی در حال شکل‌گیری در این انتخابات و قانون انتخابات که در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار دارد، بحث و گفت‌وگو شد.

به گفته دبیرکل حزب اسلامی ایران‌زمین، در این دیدار 7 حزب و تشکل اصولگرا، اصلاح‌طلب و مستقل از هاشمی رفسنجانی خواستند تا در خصوص تدوین قانون انتخابات از احزاب نیز کمک گرفته شود تا قانون انتخابات جامعیت بیشتری داشته باشد.

لازم به ذکر است در این دیدار، دبیران کل حزب اسلامی ایران زمین، جمعیت مستقل ایران اسلامی، حزب فرزندان ایران، جامعه اسلامی فرهنگیان، جمعیت فدائیان اسلام، جمعیت جوانان انقلاب اسلامی و جمعیت آبادگران ایران اسلامی حضور داشتند.

شیخیانی: جلسه کمیته احیای خانه احزاب به زودی تشکیل خواهد شد

پس از شایعات فراوانی که این روزها در اطراف خانه احزاب شکل گرفت این هفته نایب‌رئیس سابق خانه احزاب از تشکیل جلسه کمیته احیای خانه احزاب خبر داد و گفت: در حال حاضر این مسئله تحت‌الشعاع بررسی قانون احزاب قرار گرفته است. شیخیانی نایب‌رئیس سابق خانه احزاب در گفت‌وگو با خبرنگاران با تأکید بر عدم انحلال کمیته 8 نفره احیای خانه احزاب اظهار داشت: این کمیته به واسطه برخی ملاحظات صرفاً غیرفعال شده و این به معنای انحلال نیست.

شیخیانی افزود: طبق اساسنامه باید یک سوم امضای احزاب برای احیای خانه احزاب گرفته می‌شد و به این حد نصاب رسید و قرار بود که مجمع عمومی نیز برگزار شود.

عضو کمیته 8 نفره احیای خانه احزاب درباره چرایی عدم تشکیل مجمع عمومی گفت: وزارت کشور باید در این زمینه هماهنگی‌های لازم را انجام دهد تا این کار به نتیجه برسد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مسئله رسیدگی به قانون احزاب در وزارت کشور، مسائل دیگر از جمله احیای خانه احزاب را تحت الشعاع قرار داده است، گفت: جلسه کمیته احیای خانه احزاب به زودی تشکیل خواهد شد.

همایش جامعه روحانیت مبارز بعد از ماه صفر

اواسط هفته گذشته اخبار جدیدی از جامعه روحانیت مبارز بعد از انتخاب آیت الله موحدی کرمانی به سمت دبیر کلی این تشکل منتشر شد. بر اساس این خبر حجت‌الاسلام شجونی عضو جامعه روحانیت مبارز، از برگزاری همایش جامعه روحانیت پس از ماه صفر در تهران خبر داد.

شجونی تصریح کرد: ما در این همایش از اعضای جامعه مدرسین نیز برای حضور در این برنامه دعوت می‌کنیم.

عضو جامعه روحانیت مبارز درباره رویکرد این همایش خاطرنشان کرد: این جلسه‌ای است که قرار است آیت‌الله موحدی کرمانی که پس از آیت‌الله مهدوی کنی به عنوان دبیرکل انتخاب شد درباره جامعه روحانیت صحبت کند و این جلسه به هیچ عنوان انتخاباتی نیست.

سه عضو حزب ندا بازداشت شدند

هفته گذشته سه نفر از اعضا حزب ندا بازدداشت شدند. حسن یونسی سخنگوی حزب ندای ایرانیان با اشاره به بازداشت سه نفر از اعضای این حزب اظهار داشت: علت بازداشت این افراد ربطی به فعالیت حزبی در ندای ایرانیان ندارد.

یونسی با تاکید بر اینکه حزب ندا یک حزب قانونی است، گفت: ممکن است بازداشت آن‌ها مربوط به «فعالیت سیاسی» دیگری باشد اما قطعاً مرتبط با فعالیت حزبی‌شان نیست.

سخنگوی حزب ندا در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر اطلاعی از جزئیات نداریم اما تلاش می‌کنیم بتوانیم برای حل این مشکل کمک کنیم و باید روال قانونی در این زمینه طی شود.

عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری: استراتژی اصول‌گرایان برای وحدت “تکلیف‌گرایی در کنار نتیجه” است

محسن کوهکن دبیرکل جامعه اسلامی نمایندگان ادوار مجلس و عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری درباره فعالیت‌های اصولگرایان در خصوص انتخابات آینده مجلس اظهار داشت: در جلساتی که میان سلیقه‌های مختلف در جریان اصولگرایان وجود دارد و هم‌اکنون ساری و جاری است و کاملاً آرام و بی سر و صدا پیش می‌رود.

وی درباره اختلاف سلیقه در جریان اصولگرایی ادامه داد: اگر جریان اصولگرایی حزب قوی تشکیل داده بود، در فرآیند حزبی اختلاف سلایق را به حداقل می‌رساند اما چون اصولگرایی، حزب گرایی نیست، طبیعی است که تکثر سلایق در این جریان وجود داشته باشد. دبیرکل جامعه اسلامی نمایندگان ادوار مجلس ادامه داد: وقتی جریان و سلایق مختلف، همگرایی را محور قرار دادند و رمز پیروزی و توفیق خدمت را در همگرایی دیدند و از طرف دیگر به جای اینکه محورگرایی بدون توجه به نتیجه را سرلوحه کار خود قرار دهند، به سمت و سوی تکلیف گرایی با توجه به نتیجه رفتند، معنا و مفهوم این می‌شود که واگرایی‌ها به همگرایی تبدیل می‌شود.

کوهکن اظهار داشت: جریان اصولگرایی هم‌اکنون از درون در حال انجام چنین حرکتی است تا واگرایی‌ها را تبدیل به همگرایی کند که این موضوع بسیار میمون و مبارک است و زمانی که این اتفاق به ثمر برسد، آثار خود را نشان خواهد داد.

ندا در بهمن ماه مواضع خود را اعلام می کند

صادق خرازی دبیرکل حزب ندای ایرانیان عصر دوشنبه در گردهمایی دانشجویان دانشگاه علامه‌طباطبایی حضور یافت و ضمن سخنرانی خود پیرامون مسائل مختلف از برگزاری اولین کنگره این تشکل در بهمن ماه خبر داد و گفت: شعارها و مواضع آن در اولین کنگره‌اش که بهمن ماه است، اعلام می‌شود. در این کنگره انتخابات برگزار شده و شورای مرکزی و دبیرکل آن مشخص می‌شود. آنجا مواضع این حزب مشخص می‌شود و شما جوانان نیز می‌توانید با کمک‌های خود به این حزب کمک کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد