صفحه اصلی » استان » چادگان » تلاش دشمن برای انحراف جامعه اسلامی/ شهید مفتح بانی وحدت حوزه و دانشگاه بود

خطیب نمازجمعه چادگان:

تلاش دشمن برای انحراف جامعه اسلامی/ شهید مفتح بانی وحدت حوزه و دانشگاه بود

حجت الاسلام سلیمانی گفت: امروز تمام دشمنان به دنبال این هستند که ما را به سوی معصیت بکشانند و زمینه گناه را برای ما فراهم کنند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۷ - شنبه ۱۳۹۳/۰۹/۲۲

به گزارش صاحب نیوز به نقل از پایگاه خبری شهرستان چادگان “چادگان نا”، آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته چادگان به امامت حجت الاسلام سلیمانی در محل مسجد جامع این شهر برگزار گردید.

حجت الاسلام سلیمانی پس از دعوت به رعایت تقواى الهى گفت: این اصل حرکت یک انسان به سمت کمال و تعالى است اگر به توفیق الهى بتوانیم در عمل فردى، در عمل جمعى، در کار سیاسى، در کار اجتماعى تقواى الهى را رعایت کنیم، همه‌ى خیرات و همه‌ى الطاف الهى شامل حال ما خواهد شد.

امام جمعه شهر چادگان افزود: انسان هایی که می خواهند از راه مکر و حیله و فریب دیگران به جایی برسند هرگز به هدفشان دست نخواهند یافت، هدف انسان نباید گم شود هدف انسان وقتی به دنیا می آید مشخص است و آن هم بازگشت به سوی خدای متعال است و راه رسیدن به آن هم حفظ تقوای الهی است.

حجت الاسلام سلیمانی ادامه داد: شاید به این سبب در دنیا به ما ضرری برسد و یا مشکلاتی برای ما پیش آید اما اگر در اصل بنگریم خواهیم دید که حقیقت چیز دیگری است و خدا بندگان خوب خدا را بیشتر آزمایش می کند و به گونه ای در دنیای کنونی دچار مشکلات سختی باشند اما در پایان خواهند دید که سعادت همراهشان بوده است و دنیای ابدی را برای خود آماده کرده اند و سربلند شده اند.

سلیمانی افزود: زمان مصرف لذت های چشمی، گوشی و لمسی همیشگی نیست و فقط چند سال است و مختص همین دنیا که آن هم اگر همراه دعوا نباشد و مشکلاتی نداشته باشد. چه در زندگی شخصی و اجتماعی که همه ما با آن ها به گونه ای مرتبط هستیم.

وی ادامه داد: امروز تمام دشمنان به دنبال این هستند که ما را به سوی معصیت بکشانند و زمینه گناه را برای ما فراهم کنند. وی گفت: دشمنان می خواهند از علم و صنعت مفید فقط زمینه منفی آن را برای ما رواج دهند و استفاده را به آن سمت بکشانند؛ وسایلی که می توانند برای راحتی ما باشد زمینه مشکلاتی را برای ما به وجود آورد که همچون چاقوی تیز باشد، دشمن می خواهد شما را از دین و دین شناسی باز دارد. چرا دشمنان دنبال این موارد هستند؟ چون دشمنان می خواهند مسلط به کشور شوند و منابع طبیعی را در اختیار خود داشته باشند و به هر کاری دست بزنند.

خطیب نماز جمعه چادگان اظهار داشت: کار دشمن این است که جامعه اسلامی ما را به انحراف بکشاند. سریال هایی که از طریق ماهواره پخش می شوند شیوه ای جدید است که خانواده ها را سست و احترام ها را از بین ببرند. آیا با عقل خود اگر داوری کنیم این موارد به صلاح ماست یا نه، به ضرر ماتمام می شود؟ هوای نفس وقتی قدرت گرفت همه چیزهای ارزشمند تخریب خواهد شد.

در پایان حجت الاسلام سلیمانی گفت: امام علی (علیه السلام) می فرماید: «هر کس که خود را بزرگ بداند شهوت در نظر او کوچک خواهد شد» و باید مواظب باشیم دشمن دین ما را نبرد.

خطیب نماز جمعه شهر چادگان در ادامه به مناسبت های هفته اشاره کرد و گفت: در اربعین حسینی هیئت های مذهبی شهر همانند دهه محرم به عزاداری بپردازند. همه ما باید درک بیشتری از هدف امام حسین (ع) و یارانش  را داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی اظهار کرد: همان طور که همه شما آگاهی دارید بزرگترین همایش مذهبی جهان اسلام این روزها به چشم می خورد و آن هم کاروان های پیاده ای هستند که به سمت کربلای معلی حرکت کرده اند. خوشا به حال آنانی که در این همایش مذهبی و بزرگ شرکت کرده اند و با چنین عظمتی وارد میدان عمل شده اند.

حجت الاسلام سلیمانی با اشاره به خدمات شهید مفتح به اسلام و انقلاب اسلامی گفت: وی از شخصیت‌ های بسیار ارزشمند بود و نقش بسیار موثری را در بین نسل جوان داشت، مفتح شخصی بود که بانی وحدت بین حوزه و دانشگاه شد.

امام جمعه چادگان افزود: مقالات متعددی از شهید مفتح در روزنامه‌ها و مجلات اسلامی علیه حکومت پهلوی به رشته تحریر درمی‌‌آورد و به جذب دانشجویان و طلاب می‌پرداخت.

سلیمانی ادامه داد: شهید مفتح در سال 48 پس از آزادی به تهران آمد و در دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران، همگام با مرتضی مطهری به تدریس پرداخت و در 27 آذر 1358 هنگام ورود به دانشگاه تهران توسط گروه فرقان هدف گلوله قرار گرفت و به همراه دو محافظش جواد بهمنی و اصغر نعمتی در مقابل دانشکده الهیات دانشگاه تهران با رگبار گلوله کشته شد که جا دارد مسؤولان ادامه‌دهنده راه وی در خصوص تحقق وحدت واقعی حوزه و دانشگاه باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد