صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » اعتصاب پرستاران اصفهانی برای رسیدن به حقوق در راه مانده

صبح امروز در سکوت خبری؛

اعتصاب پرستاران اصفهانی برای رسیدن به حقوق در راه مانده

اعتصاب پرستاران در اصفهان اینبار هم مشخص نیست که نتیجه ای به همراه داشته باشد یا نه اما پرستاران اصفهان تصمیم گرفتند همزمان با پرستاران در برخی شهرهای دیگر در بیمارستان الزهرا اصفهان تجمع کنند و از مسئولان حقوق خود را مطالبه نمایند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۰ - یکشنبه ۱۳۹۳/۰۹/۲۳

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، بارها و بارها مدیران برای رسانه ای شدن قول های رنگا رنگ برای افزایش ساعت کار و افزایش حقوق به پرستاران داده اند اما با گذشت 9 ماه از سال به گفته پرستاران یک مورد از این قول وقرار ها عملی نشد تا پرستاران به نشانه اعتراض پس از هماهنگی  3 ماهه بدست به تجمع بزنند.

قول های در راه مانده در بخش های مختلف کم نیست اما برای پرستارانی که با سخت ترین بیماری ها و بدترین استرس های شغلی هر روز و هر روز دست و پنجه نرم می کنند این قول های بی عمل آن هم نه یک بار که چندین بار سخت تمام می شود و نهایتا کار به اعتراض می کشد تا شاید این فریاد ها به گوش کسانی که برای رنگ و لعاب های رسانه ای زبان به قول دادن گشوده اند برسد و بدانند که قرار نیست برای همیشه پرونده قول ها قطور و قطور تر شود.

یکی از پرستاران که در این تجمع حضور داشته در گفت و گوی تلفنی با خبرنگار صاحب نیوز این تجمع را برای احقاق حق پرستاران و مطالبات پرستاران دانست و گفت:در ابتدای سال پس از اینکه افزایش حقوق کارمندان مطرح شد ریاست جمهوری قول داد که 40 درصد علاوه بر مبلغ اعلام شده به حقوق پرستاران اضافه شود اما متاسفانه این موضوع عملی نشده است و پرستاران در عین سختی شغل هنوز هم با کمترین مزایا خدمت ارایه می کنند.

این پرستار که اولویت اصلی 5هزار پرستار اصفهان را حفظ سلامت بیماران میداند اما دستیابی به مزایای حداقل را هم جزو مواردی می داند که می تواند در افزایش راندمان کاری پرستاران موثر واقع شود.

اما از دیگر قول های داده شده به پرستاران وعده نظام پرستاری و بهداشت برای افزایش یک میلیون و ششصد هزار تومان تا دو میلیون تومان به حقوق پرستاران بوده که آن هم هنوز به اجرا در نیامده و تنها مزیت این شعار رسانه ای  مطرح شدن مدیران بوده است.

اعتراض پرستاران به این نقطه رسید که هنگام صحبت از پرستاران و افزایش حقوق کاملا مباحث رسانه ای می شود اما کسی هواسش به این نکته نیست که با گذشت مدتها این قول ها هنوز عملی نشده و خبری از رسانه ای شدن موضوع نیست.

حقوق پزشکان در سال جاری 40 برابر افزایش پیدا کرده و پرستاران متاسفانه با وجود سختی و استرس حاصل از کار افزایش را شاهد نبوده اند.

این منبع آگاه در ادامه گفته های خود به این موضوع اشاره کرد که افزایش حقوق برای پزشکان که مدت زمان تحصیلشان تنها 4سال بیشتر از پرستاران است تا  2برابر قابل قبول است اما در حال حاضر این افزایش به 300 برابر رسیده است که قابل باور نیست.

اما از دیگر سو نگاهی به تصویب تعرفه گزاری خدمات پرستاری 8سال پیش در مجلس شورای اسلامی نشان می دهد که این مصوبه با وجود گذشت 8 سال با بهانه نبود بودجه هنوز اجرایی نشده است.

به گفته پرستاران معترض در این تجمع کارمندان و کارشناسان ادارات یک و نیم میلیون تومان حقوق دریافت می کنند ولی کارشناس پرستاری تنها یک میلیون و دویست هزار تومان دریافت می کنند و همین حقوق ناچیز باعث شده تا پرستاران با وجود سختی کار حتی 3شغل را در کنار هم داشته باشند بتوانند نیازهای زندگی خود را بر آورده کنند.

امروز پرستاران اصفهان به همراه پرستاراناز شهرهای شیراز، تبریز و ارومیه درخواست دیگری را در این تجمع 250 نفری عنوان کردند و آن هم بحث عدم اجرایی شدن قول افزایش کارانه ها بود که به گفته خود پرستاران به دلیل سکوت کردن و رسانه ای نشدن نارضایتی آنان از سوی مدیران اعلام شد و هنوز به جایی نرسیده است.

مسوولان نظام پرستاری اصفهان با حضور در این تجمع 250 نفری خواستار پایان دادن به این تجمع شده و قول پیگیری مطالبات را داده اند مطالباتی که تا کنون بارها و بارها پرستاران به عملی شدن آنها دلخوش کرده اند و هر بار با عهد شکنی روبرو شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99