صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » توصیه‌های ائمه جمعه سراسر کشور به دولت جدید

توصیه‌های ائمه جمعه سراسر کشور به دولت جدید

ائمه جمعه سراسر کشور در آیین نماز جمعه این هفته خطاب به رئیس‌جمهور منتخب مواردی را یادآوری کردند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۶ - شنبه ۱۳۹۲/۰۵/۱۲

به گزارش صاحب نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، ائمه جمعه سراسر کشور در آیین نماز جمعه این هفته همزمان با روز قدس و آغاز به کار دولت یازدهم ضمن قدردانی از دولت نهم و دهم به خاطر تلاش‌ها و خدمات انجام شده طی هشت سال، خطاب به رئیس‌جمهور منتخب مواردی را توصیه کردند که ضمن توجه به این نکات و قرار گرفتن آنها در دستور کار دولت یازدهم، امیدواریم شاهد موفقیت بیش از پیش جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌ها و سربلندی این نظام در برابر قدرت‌های استکباری جهان باشیم.

ائمه جمعه سراسر کشور خواستار پایبندی رئیس‌جمهور به وعده‌ها و شعارهایش شدند، آنها ضمن هشدار به خطرات ناشی از نادیده گرفتن منویات مقام معظم رهبری و فاصله گرفتن از خط ولایت فقیه اعلام کردند که حمایت ملت ایران تنها در صورتی شامل حال دولت جدید می‌شود که پایبند به دستورات رهبری باشد.

خطیبان جمعه در خطبه‌های نماز جمعه هشدار دادند که سران فتنه 88 اکنون خیال می‌کنند با روی کار آمدن این دولت میدان به دست آنها افتاده است، در حالی ‌که هیچ سمت و فرصتی در دولت جدید نباید داشته باشند و تطهیر و بخشیدن آنها به هیچ وجه برای ملت ایران پذیرفته نیست.

ائمه جمعه سراسر کشور با اشاره به تصویب افزایش و اعمال تحریم‌های جدید از سوی کنگره آمریکا خاطرنشان کردند که آمریکا برای دولت یازدهم دندان تیز کرده و با ترفندها و برنامه‌های قصد دارد که دولت جدید در مقابل خواسته‌های زورگویانه جهان سر تسلیم فرود آورده و روی خوش نشان دهد.

ایشان همچنین تاکید داشتند که رئیس‌جمهور در انتخاب وزاری خود به دنبال افرادی ولایی باشد و در گزینش آنها با رهبری و مراجع عظام مشورت کند.

رئیس جمهور در خط ولایت و رهبری حرکت کند تا به مملکت آسیب نرسد

خطیب جمعه خرم‌دره به انتظار و خواست مردم از رئیس جمهور منتخب اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور منتخب در انتخاب اطرافیان، مشاوران و به ویژه وزرا نهایت دقت را داشته باشد، باید از افراد حاشیه‌ساز و مشکل‌آفرین دوری کند و در مواجهه با قدرت‌های بیگانه با عصای احتیاط گام بردارد.

وی با اشاره به اینکه باید تلاش شود در کشور همدلی و آرامش حفظ و تقویت و از هر نوع تنش به شدت اجتناب شود، ادامه داد: تمام تلاش دولت با همکاری مجلس به حل مشکلات معیشتی و اقتصادی و فرهنگی به وی‍ژه مسأله حجاب معطوف شود، از همه مهم‌تر از دولت یازدهم انتظار داریم در خط رهبری و ولایت فقیه حرکت و در کنار ولایت باشد تا به این مملکت آسیب نرسد.

امیدواریم رئیس جمهور پایبند به خط امام و رهبری باشد

امام جمعه جوادآباد ضمن قدردانی از زحمات دولت احمدی‌نژاد و همه خدمتگزاران به خاطر زحمات فراوان به ویژه در بحث خدمات در امور دینی و مذهبی تصریح کرد: امیدواریم که رئیس جمهور جدید پایبند به خط امام و رهبری باشد و آرمان‌های امام در جامعه تحقق پیدا کند و با تلاش خود ملت را روز به روز به جلو حرکت داده و خدمت کنند.

رئیس جمهور به سوگند خود پایبند باشد

خطیب جمعه شهر ری تصریح کرد: تنها مطالبه مردم از رئیس جمهور این است که به سوگندی که در محضر نمایندگان مردم یاد می‌کند، پایبند باشد، چرا که در این سوگند همه چیز ذکر شده است.

دولت جدید جایی برای تندروهای جریان فتنه ندارد

امام جمعه موقت ورامین اظهار داشت: مردم از باند بازی‌های سیاسی و جناحی خسته شدند، امیدواریم رییس جمهور منتخب از پرداختن به فرعیات اجتناب نموده و به اصول بپردازد.

وی افزود: رئیس جمهور منتخب با شعار اعتدال به صحنه آمده و بدیهی است که جایی برای تندروهای جریان فتنه در دولت نیست.

فتنه‌گرها نباید با دولت جدید وارد عرصه شوند

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی خطیب جمعه مشهد با تاکید بر اینکه نکته وحشتناک این است که در انتقال دولت و نوسان‌های سیاسی، فتنه‌گرها نباید مجال حضور در عرصه نظام برای احیا فتنه امریکایی را داشته باشند، گفت: رئیس جمهور منتخب و نمایندگان مجلس توجه کنند که انتقال دولت نباید به قیمتی تمام شود که فتنه‌گرها وارد عرصه شوند.

رئیس جمهور به منویات مقام معظم رهبری توجه کند

امام جمعه چناران با آرزوی موفقیت برای رئیس جمهور منتخب خواستار توجه به دستورات و منویات مقام معظم رهبری در راستای خدمت رسانی بیشتر به مردم شد.

رئیس جمهور را مبارزی می‌دانیم که در مقابل دشمنان کوتاه نمی‌آید

خطیب جمعه بجنورد با اشاره به سوابق مبارزاتی رئیس جمهور منتخب در قبل از انقلاب اسلامی علیه رژیم پهلوی تصریح کرد: ما ایشان را شخصیتی مبارز دانسته که در مقابل دشمنان نظام اسلامی کوتاه نخواهد آمد.

اگر رئیس جمهور از خط رهبری خارج شود دیگر حمایت ملت را نخواهد داشت

امام جمعه چابهار عنوان کرد: تنها انتظار ما از رئیس جمهور منتخب در این شرایط حساس، پیروی از منویات مقام عظمای ولایت بوده و باید محبت و عدالت بین اقوام را در ایران اسلامی بیش از پیش تقویت کند.

وی اظهار داشت: وی باید امانتدار این جایگاه باشد و در همه شرایط اگر می‌خواهد که دعای خیر ملت و رهبری را داشته باشد، دست از دست نایب بر حق آقا امام زمام (عج) برندارد که اگر لحظه‌ای از این راه خارج شود، به طور حتم دیگر حمایت ملت را ندارد.

رئیس جمهور منتخب ذره‌ای از خط ولایت فاصله نگیرد

امام جمعه آستارا تصریح کرد: رئیس جمهور منتخب ملت ایران باید به همراه دولت‌مردان تمام تلاش خود را در راستای پیشبرد اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی انجام دهند و ذره‌ای از خط ولایت فقیه فاصله نگیرند.

توقع مردم از رئیس جمهور آینده ولایتمداری است

خطیب جمعه محمودآباد اذعان داشت: همه مردم چشم‌شان به رئیس جمهور جدید است تا چگونه با رهبری برخورد می‌کنند، ملاک مردم برای سنجش رئیس جمهور آینده ولایت‌مداری است، چرا که تفاوت دولت نهم و دهم نیز در روز تنفیذ مشخص شده بود.

برخی انتخاب روحانی را آرامش مملکت می‌دانند، اما …

امام جمعه قائم‌شهر گفت: برخی انتخاب حسن روحانی را که بیشترین آرای ریاست جمهوری ایران را احراز کرد، علت آرامش مملکت قلمداد کرده‌اند که البته جای تشکر از آقای روحانی دارد، اما آرامش مملکت کار شبانه‌روزی حداقل دو سال مقام معظم رهبری است که با هدایت افکار عمومی آرامش را در کشور حفظ کردند.

دولت جدید در خدمت رهبری و نظام اسلامی باشد

امام جمعه عسلویه تاکید کرد: از دولت جدید می‌خواهیم در راستای رفع مشکلات مردم همت کند و در خدمت مردم و نظام اسلامی و رهبری باشد.

بخشش فتنه‌گران نتایج نامطلوبی دارد

خطیب جمعه موقت طبس ضمن آرزوی توفیق برای رئیس جمهور منتخب ملت ایران، تصریح کرد: هدف اصلی فتنه‌گران در سال 1388 براندازی نظام اسلامی بود و این موضوع ساده‌ای نیست که بتوان از آن گذشت، بخشش در هر موضوعی اشکالی ندارد، اما مسامحه در مسائل اساسی و اصولی نتایج نامطلوبی دارد.

سران فتنه خیال می‌کنند که میدان دست آنها است

امام جمعه رفسنجان خطاب به رئیس جمهور منتخب اذعان داشت: سرنوشت برخی سران کشورها باید درس عبرتی برای دیگران باشد و فرمایشات مقام معظم رهبری سرلوحه کارهای دولت قرار گیرد.

وی افزود: سران فتنه 88 به خیال اینکه اکنون میدان در دست آنها است، ننشینند، زیرا روحانی اعلام کرده من فراجناحی کار می‌کنم و اکنون وقت عمل است و لذا وزیران پیشنهادی باید به گونه‌ای انتخاب شوند که به وعده‌ها عمل و خواسته‌های مردم برآورده شود.

رئیس جمهور وزرایی ولایی را انتخاب کند

امام جمعه شهربابک اظهار امیدواری کرد: رئیس‌جمهور با همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی وزرایی فعال و ولایی را انتخاب کند تا زمانی که انقلاب اسلامی ایران متکی به احکام و قوانین اسلام ناب محمدی (ص)، رهبری و هدایت‌های ولی فقیه باشد، هیچ آسیبی نمی‌بیند.

رئیس جمهور مفهوم موردنظر خود را در مورد شعارش بیان کند

امام جمعه شهرستان مهربان خاطرنشان کرد: رئیس جمهور منتخب که شعار اعتدال را مطرح کرده است، حتماً معنا و مفهوم مورد نظر خود را درباره مقوله اعتدال بیان خواهد کرد.

دولت یازدهم در عمل نیز پایبندی خود به وعده‌هایش را اثبات کند

امام جمعه سراب با اشاره به آغاز قریب‌الوقوع کار دولت یازدهم گفت: دولتی که با شعار تدبیر، امید و اعتدال اعتماد مردم را جلب کرد باید در عمل نیز پایبندی خود را به وعده‌هایش اثبات کند.

رئیس جمهور مراقب پروژه تطهیر سران فتنه باشد

خطیب جمعه ایلام عنوان کرد: فرمایش اخیر رهبری درباره فتنه 88 و بازخوانی مجدد آن  هشدار به رئیس جمهور و نمایندگان مجلس و ملت ایران بود که مراقب تحرکات برخی از افراد باشند که درصدد تطهیر عناصر اصلی فتنه آمریکایی اسرائیلی سال 88 هستند.

وی تصریح کرد: اکنون سران فتنه بعد از چند سال داعیه برگشت و حضور در دولت جدید را دارند و نه تنها از نظام و مردم عذرخواهی نکرده و به خیانت خود به امام و امت اعتراف نکردند، بلکه به نوعی طلبکارانه و سهم‌خواهی وارد صحنه سیاسی کشور شدند.

حضور ولی‌فقیه در رأس امور مهم‌ترین حمایت الهی از کشور ما است

امام جمعه شهررضا با اشاره به اینکه حکم رئیس‌جمهور منتخب از سوی رهبر معظم انقلاب تنفیذ می‌شود، بیان داشت: امیدواری به آینده از مهم‌ترین راهکارهای رستگاری انسان است و به لحاظ اینکه حکم رئیس‌جمهور منتخب از سوی ولی‌فقیه تنفیذ می‌شود، همگان موظف به حمایت از دولت آینده هستند.

وی تعامل و همدلی بین مسئولان را از مهم‌ترین ویژگی‌های جامعه اسلامی برشمرد و خاطرنشان کرد: حضور ولی‌فقیه در رأس امور مهم‌ترین حمایت الهی از کشور ما به شمار می رود که تمامی اقشار جامعه باید شکرگزار این نعمت بزرگ باشند.

کوتاه آمدن دولت جدید در برابر استکبار از اهداف اصلی تحریم‌ها است

امام جمعه شهرستان آران و بیدگل با اشاره به تشدید تحریم‌ها توسط کنگره آمریکا علیه ملت ایران در دو روز مانده به تحلیف حجت‌الاسلام روحانی، این حرکت را بیانگر عصبانیت و کینه‌توزی آمریکا ذکر و عنوان کرد: انتقام گرفتن از ایران و هشدار به دولت جدید برای کوتاه آمدن در برابر طرح‌های شیطانی استکبار جهانی، از اهداف اصلی تحریم‌های اخیر کنگره آمریکاست.

دولت جدید در مقابل خواسته‌های زورگویان تسلیم نشود

امام جمعه قم به مصوبه کنگره آمریکا و دولت این کشور برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه جمهوری اسلامی آن هم در آستانه تغییر دولت ایران اشاره کرد و افزود: ایالات متحده می‌خواهد به ملت ایران بگوید راهی جز تسلیم ندارید، اما باید بداند همان طور که طی سال‌های گذشته به موفقیت دست نیافت، دولت جدید منتخب مردم ایران هم سر تسلیم در برابر خواسته‌های زورگویانه فرود نمی‌آورد.

وی ادامه داد: دولت منتخب برای شروع و ادامه فعالیت خود نیازمند حمایت‌های مردمی است و تنها در این صورت می‌تواند در مقابل زورگویی‌ها و زورگویان ایستادگی کند.

دولت جدید مشکلات کشور را به دور از ریخت و پاش‌ها حل کند

امام جمعه اراک عنوان کرد: امیدواریم دولت جدید بتواند مسائل و مشکلات موجود در کشور را به دور از هیجانات و ریخت و پاش‌ها و با تدبیر و اعتدال برطرف سازد.

آمریکا برای دولت جدید برنامه دارد

خطیب جمعه یزد ابراز داشت: آمریکا برای ملت و دولت ما دندان تیز کرده و برای دولت جدید برنامه دارد اما ملت ایران با صبر و ایستادگی و همراه ولایت، ایستاده‌اند و آمریکا نمی‌تواند حریف ملت ما شود.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا می‌خواهد ایران را تصاحب کند تا کشورهای اسلامی دیگر که ایران را الگوی خود قرار داده‌‌اند، ناامید و مایوس کنند.

دولت جدید وزرای خود را با نظر رهبر و مراجع عظام انتخاب کند

امام جمعه مهریز اصلاح‌طلبان را به آدامس جویده شده تشبیه کرد و گفت: بد خط‌های اصلاح‌طلبان مانند آدامس جویده شده، دیگر مزه‌ای برای نظام ندارند و نباید در دولت‌ جدید به آنها سمت و فرصتی داده شود.

وی افزود: دولت جدید باید وزرای خود را با نظر رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام بر روی کار بیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهار + 9 =