صفحه اصلی » استان اصفهان » زمینه‌های تجاری‌سازی ایده‌های نخبگان ایرانی فراهم شود

مدیر موسسه علوم و فناوری اطلاعات اصفهان:

زمینه‌های تجاری‌سازی ایده‌های نخبگان ایرانی فراهم شود

مدیر موسسه علوم و فناوری اطلاعات سروش سپاهان اصفهان گفت: ایران دارای معدنی از ایده‌های نخبگان است و مسئولان باید زمینه‌های تجاری‌سازی ایده‌های نخبگان ایرانی را فراهم کنند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۴ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

رامشوا مهروترا در حاشیه هجدهمین نمایشگاه رایانه و اتوماسیون اداری ، با اشاره به اینکه این موسسه نخستین شعبه آموزشی کامپیوتر از سوی کشور هند در سطح کشور ایران است که در استان اصفهان فعالیت می‌کند.

وی با بیان اینکه مدرک آموزشی متقاضیان شرکت در آموزش‌های این آموزشگاه از کشور هند صادر می‌شود، ادامه داد: چرخش مغز‌ها بخشی از فعالیت این مجموعه آموزشی به شمار می‌رود.

مدیر موسسه علوم و فناوری اطلاعات سروش سپاهان اصفهان با تاکید بر اینکه این آموزشگاه به عنوان بزرگترین نمایندگی فعال در زمینه آموزش فناوری اطلاعات از کشور هند در جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: این مرکز به صورت انحصاری خدمات آموزشی در زمینه فناوری اطلاعات را از کشور هند به متقاضیان در کشور ایران ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه آموزش‌های این موسسه به صورت کامل به روز و متناسب با استاندارد‌های آموزشی و تکنولوژی‌های روز دنیا است، اضافه کرد: آموزش‌های این مرکز زمینه‌های حضور دانشجویان ایرانی را برای ادامه تحصیل در خارج از کشور فراهم می‌کند.

مهروترا با بیان اینکه هر ساله بسیاری از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها برای استفاده از آموزش‌های مورد نیاز در زمینه فناوری اطلاعات در این مرکز پذیرش می‌شوند، تاکید کرد: در این موسسه یک مرکز کار‌یابی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در ایران وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه ایران دارای مغز‌های مبتکر و توانمند و نخبگان علمی است که ایده‌های این مغز‌های مبتکر باید تجاری‌سازی شود، افزود: مسئولان باید زمینه‌های تجاری‌سازی ایده‌های نخبگان ایرانی را فراهم کنند.

مدیر موسسه علوم و فناوری اطلاعات سروش سپاهان اصفهان با اشاره به اینکه در حال حاضر ضعیف بودن ایرانیان از نظر برخورداری از زبان‌های خارجی مهم‌ترین مشکل موجود در ایران است، گفت: همگام‌سازی ظرفیت‌های جوانان ایرانی با تمام استاندارد‌ها و آموزش‌های جهانی زمینه‌های حضور پر‌قدرت این افراد را در سراسر جهان فراهم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 × یک =