صفحه اصلی » مذهبی » عناوین برتر دین و اندیشه » طرح جامع آستان مقدس امامزادگان آقاعلی عباس و شاهزاده محمد علیهماالسلام 670 میلیارد سرمایه می خواهد

سرپرست اداره اوقاف بخش امامزاده در نشست خبری عنوان کرد

طرح جامع آستان مقدس امامزادگان آقاعلی عباس و شاهزاده محمد علیهماالسلام 670 میلیارد سرمایه می خواهد

حجت الاسلام روان با بیان اینکه اجرای این طرح با ۶۰ آیتم و کاربردهای مختلف 670 میلیارد تومان هزینه می خواهد تصریح کرد: تامین اعتبار برای اجرای طرح جامع آستان از عهده مسئولان استانی و اداره کل خارج است و میطلبد مسئولان کشوری برای پیشبرد این طرح چاره ای بیندیشند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۸ - دوشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۱

به گزارش صاحب نیوز به نقل از پایگاه خبری شهرستان نطنز “نطنزنا” نشست خبری سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه بخش امامزاده با خبرنگاران جهت تشریح برنامه های هفته وقف ظهر امروز (شنبه) در محل اداره اوقاف برگزار شد.

در ابتدای نشست خبری سپرست اداره اوقاف بخش امامزاده ضمن گرامیداشت هفته وقف، رحلت پیامبر بزرگ اسلام (ص)، حضرت امام حسن مجتبی و حضرت امام رضا (علیهماالسلام) را تسلیت گفت و اظهار کرد: بهترین احسان ماندگار و کامل ترین صدقه جاریه وقف است.

حجت الاسلام ولی اله روان افزود: وقف یکی از افتخارات فرهنگ ناب اسلامی و یکی از روش های موثر اعتقادی و فرهنگی برای جبران نارسایی‌ها و نیازمندی‌های جامعه در حوزه های مختلف محسوب می‌شود و ضرورت دارد برای ترویج این عمل پسندیده و ارزشمند در جامعه برنامه‌ریزی و تلاش‌های گسترده‌ای صورت گیرد.

وی در ادامه راه برون رفت از تحریم را اقتصاد مقاومتی خواند و با تاکید بر اینکه اولویت نخست سازمان اوقاف تحقق مطالبات رهبر معظم انقلاب است، بیان داشت: وقف بر اساس نیاز جامعه مصداق کامل اقتصاد مقاومتی است و می توانیم با ترویج و نهادینه کردن فرهنگ وقف بازده مالی موقوفات را افزایش داده و در راه توزیع عادلانه ثروت، فقرزدایی، اقتصاد بدون نفت، ایجاد عدالت اجتماعی و تعدیل مشکلات اقتصادی گام برداریم.

روان به طرح جامع ۳۰۹ هکتاری آستان مقدس امامزاده آقا علی عباس و سید محمد (علیهماالسلام) اشاره کرد و با بیان اینکه اجرای این طرح با ۶۰ آیتم و کاربردهای مختلف 670 میلیارد تومان هزینه می خواهد تصریح کرد: تامین اعتبار برای اجرای طرح جامع آستان از عهده مسئولان استانی و اداره کل خارج است و میطلبد مسئولان کشوری برای پیشبرد این طرح چاره ای بیندیشند.

وی آمار سفر بیش از دو میلیون زائر از سراسر ایران اسلامی برای زیارت این امامزادگان واجب التعظیم را با آمار مسافرین به شهر اصفهان، برابر خواند و افزود: مسئولان کشوری این موضوع را در نظر بگیرند و برای آستان ردیف بودجه ای مشخص قرار داده و این طرح را جزء پروژه های ملی تعریف کنند.

سرپرست اداره اوقاف بخش امامزاده در پایان به تشریح اقدامات شاخص این اداره برای اجرا در هفته وقف پرداخت و آمار موقوفات و بقاع متبرکه اوقاف و امور خیریه بخش امامزاده را برای خبرنگاران تشریح نمود.

برنامه های اداره اوقاف بخش امامزاده در هفته وقف

290 طرح جامع آستان مقدس امامزادگان آقاعلی عباس و شاهزاده محمد علیهماالسلام هزار میلیارد سرمایه می خواهد

314 طرح جامع آستان مقدس امامزادگان آقاعلی عباس و شاهزاده محمد علیهماالسلام هزار میلیارد سرمایه می خواهد

 

گزارش آماری موقوفات اداره اوقاف بخش امامزاده

47 طرح جامع آستان مقدس امامزادگان آقاعلی عباس و شاهزاده محمد علیهماالسلام هزار میلیارد سرمایه می خواهد

 

طرح جامع آستان مقدس امامزاده آقا علی عباس و شاهزاده محمد علیهماالسلام

11034 طرح جامع آستان مقدس امامزادگان آقاعلی عباس و شاهزاده محمد علیهماالسلام هزار میلیارد سرمایه می خواهد

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

3 × 1 =